Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyunk mi magyarok...

Miért vagyunk mi magyarok ilyen előítéletesek?

Figyelt kérdés

Hiába állok hozzá pozitívan. Mindig ugyanazt kapom. Ahol csak tudjuk keressük a másikban a hibát. Keressük az alkalmat arra, hogy végre jól odaszólhassunk a másiknak, hogy mi megmutassuk milyen okosak is vagyunk. Mindenki jobbnak érzi magát a másiknál. Másodsorban pedig két szó vagy ránézés alapján elítélünk valakit. Esélyt sem kapunk a másik embertől, hogy tiszteletet kapjunk tőle. Nekem ez már nevetséges...

Na és még mindig keresem az okát miért is van ez?


2014. márc. 10. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Mennyi idös vagy? Milyen más népcsoportokat is mersz ilyen szempontbol?
2014. márc. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Én nem tapasztalom ezt. Vagy csak jó emberekkel vagyok körülvéve? :)

Egy dolgot emelnék ki, amiben tényleg különbözhetnek a magyarok pl. az angolszász rendszerektől az oktatás területén. És ez talán kicsit magyarázat lehet arra, hogy miért keressük mindig a hibát. Itthon az a természetes, hogy mindent tudnod kell az iskolában, ha mégsem így van, akkor megbüntetnek. Amerikában volt szerencsém egy kis időt eltölteni. Ott mindenért megdicsérnek. Ha valami tök egyszerű dolgot megcsinálsz, akkor is úgy megdicsérnek, mintha nem is tudom, mit vittél volna véghez.

Ez sokat számít szerintem. Például abban is, hogy felnőtt korában mennyire lesz az ember magabiztos, határozott, pozitív vagy mennyire lesz elkeseredett, félénkebb, mennyire mer vagy nem mer belekezdeni új dolgokba, megvalósítani az elképzeléseit.

Egyébként én saját bőrömön nem tapasztalom azt, hogy mindig a hibákat keresnék bennem, és az előítéleteket sem, meg a tiszteletlenséget sem.

2014. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az arabok például nagyon kedvesek. Velem legalábbis. :D

Ha valamit nem tudok, nevetnek egyet rajta és elmagyarázzák a dolgot. Ezzel ellentétben ma is volt egy olyan incidensben részem, hogy egy 30 körüli nő leoltott mert nem tudtam konyhai dolgokat. Persze, nem hogy elmondta volna inkább. Csak itt tette a nagyasszonyt. Nem érthet mindenki mindenhez, és senki sem úgy születik, hogy már egyből tud mindent. Ja és 19 vagyok.

2014. márc. 10. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!