Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szerintetek...

Mit tegyek? Szerintetek Sikerülhet?

Figyelt kérdés
Sziasztok az a helyzet ,hogy 19 éves vagyok jelenleg csak 8 álltalános + egy elég gyenge szakmám van amit 2 év alatt végesztem el (11.-12. osztály ) azért van ez az állapot mert elég szegény körülmények között nőttem fel és szinte semmilyen támogatást sem kaptam a tanulmányaimhoz főként a 8. osztály után lévőkhöz ezért nem tudtam utazni jobb iskolába mivel nem volt rá pénzem és így egy helybéli iskolában kellett végeznem .Amint végeztem az iskolával elköltöztem otthonról és elmentem dolgozni egyedül tarom fent magam viszont úgy érzem ,hogy sokkal több van bennem mint egy átlagos gyári munkás de ilyen iskolával esélyem sincs olyan munkahelyet találnom ahol úgyérzem azt csinálom amit szeretek ami érdekel MINDEN KÉPPEN VÁLTOZATNI AKAROK A JELENLEGI HELYZETEMEN !!Tehát a kérdés az ,hogy szerintetek van arra esély ,hogy így egyedül letudjak éretségizni ezenkívűl hozzám közelebbi szakirányon tanuljak tanfolyam formályában Kérlek írjátok meg vagy ha van valakinek hasonló tapasztalata nagyon kíváncsi lennék rá köszi előre is .
2014. márc. 10. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden további nélkül sikerülhet, sőt, ha ilyen elszánt vagy, akkor kizárt, hogy ne sikerüljön. Sokan járnak még felnőtt fejjel is érettségizni, neked fiatalként még nem is lesz olyan nehéz.

Szóval vágj bele mindenképp! :)

2014. márc. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindig van esély ha az ember akarja is. Nézd. Nem te vagy az első és utolsó sem aki semmilyen támogatást nem kapott a családjától. Mi a tesómmal vagyunk az egyik élő példa. Mi sem kaptunk támogatást, inkább csak keserű életet alkoholista szülőktől. Mi nekünk sem volt sok választásunk. Vagy húzhatjuk az árokból továbbra is ki a részeg szülőket, vagy elmegyünk dolgozni, és elköltözünk. Mi elmentünk dolgozni. De sem én sem a nővérem nem akart csak 8 általános végzett gyári munkás lenne. Én butább voltam, mert belemenekültem egy házasságba a szülők elől. Nővérem kitartóbb volt. Míg én egy szép nagy házban éltem boldogtalanul, dolgoztam, addig a nővérem egy szobában élt nehéz körülmények között. Minden pénzét tanulásra költötte. Előbb leérettségizett, majd levelezőn lediplomázott. Én a nővérem noszogatására, (közben elváltam) szintén leérettségiztem, majd 35 évesen lediplomáztam.

Ma mindketten más helyen de jól fizető munkahelyen dolgozunk.

Hidd el nekem, az én történetem sem egyedi eset. Sokan így csinálták, vagy éppen csinálják. Szóval az esély megvan rá, csak akarni kell.

2014. márc. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a támogatást! :)

2. válaszoló


Rólad kell ,hogy példát vegyek mert a leírtak alapján te pontosan tudod,hogy milyen apszolult 0-ról kezdeni

és kitartani a végsőkig köszönd meg a testvérednek ,hogy a jó irányba terelt .

2014. márc. 10. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!