Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek sikerülhet ez a...

Szerintetek sikerülhet ez a névváltoztatás?

Figyelt kérdés
Dédpapámat Báky-nak hívták, azonban amikor a dédimama terhes lett a dédpapa kiment Olaszországba, és a dédmamám a saját vezetéknevéről nevezte el a papámat, később a dédpapa vissza költözött és együtt nevelték fel a gyermeket, de akkor már nem változtatták meg a nevét a dédpapáéra. Szerintetek sikerülhet ha kérvényezném, mert hallottam hogy cz, meg y-ra végződő neveket nem nagyon szokták engedélyezni meg ami nem hangzik magyarosan, ez nem tudom mennyire magyaros..

#név #vezetéknév #névváltoztatás #y-ra #vezetéknév váltás
2014. márc. 7. 11:12
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Első kérdés, hogy az édesapád felmenőiről van-e szó, a második az, hogy tudod-e a történetet igazolni. Ha midkettőre igen a válasz, akkor kérheted, és nagy valószínűséggel engedélyezni is fogják.
2014. márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, édesapám részéről van ez a történet, okmánnyal sajnos nem tudom igazolni, egyedül a családi sírbolton lehet látni hogy a Báky Dédpapa után a Papa már nem Bákyval van írva hanem az édesanyja nevével.
2014. márc. 7. 11:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg házassági anyakönyvi kivonattal igazolni, hogy a dédimama és dédipapa házas volt és hogy ezáltal megvan a hivatalos rokoni kapcsolat?
2014. márc. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
megkérdezem a mamát,de nem hinném hogy megmaradtak ezek a dokumentumok.. elég régi történet ez már :S
2014. márc. 7. 11:51
 5/9 A kérdező kommentje:
A sírbolton úgy van hogy Báky Gábor, és Báky Gáborné, a papám meg már J... Gábor, esetleg ha ezt lefényképezem és csatolom ?
2014. márc. 7. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy volt-e templomi esküvő, mert ebben az esetben az illetékes egyházközösséget érdemes lenne megkeresni, mert ők őrzik az ilyen jellegű anyakönyvi kivonatokat (keresztelési, halálozási, házassági)és ott dokumentálva kell lennie a házasságkötésnek. És ezeket akár száz évre visszamenően is őrzik.

Illetve esetleg levéltárban információt kérni, szerintem ott is tudnának segíteni, hogy az ilyen jellegű iratokat, honnan és hogyan lehet beszerezni. Szerintem egy próbát megérne.

2014. márc. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
1895 óta van állami anyakönyvezés, előtte az egyház végezte ezt, vagyis ha házasok voltak, akkor valamelyik egyházi nyilvántartásban annak szerepelnie kell. A sírkő fényképe azért nem jó, mert nem derül ki belőle, hogy a dédszüleid mikor házasodtak össze, és a dédmamád mikor lett terhes. Vagyis elméletileg az is lehet, hogy a papád nem a dédapád gyereke, legalábbis amíg az ő születési anyakönyve és a dédszüleid házassági anyakönyve ezt nem bizonyítja. Ha ez neked nagyon fontos, akkor utána lehet járni, ezek a dolgok nem vesznek el, levéltárban, ha todo, hol éltek a plébánián érdemes kutakodni.
2014. márc. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatásokat, mindenkinek ment a zöld :) Jövő héttől el is kezdek kutakodni. Szerintetek ha meglesz az anyakönyvi kivonat akkor sikerülni fog, mert nem tudom hogy mennyire magyaros ez a név :S
2014. márc. 7. 21:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak tippelek, de mivel egyenesági rokonságról lenne szó, szerintem engedélyeznék a Báky vezetéknevet, mivel ha meglesznek a megfelelő papírok, akkor tudod igazolni, hogy abból a családból származol. De hivatalosat nem tudok, viszont ha már eljutsz odáig, szerintem az okmányirodában, ahol kérvényezni lehet a névváltoztatást, biztos fel fognak világosítani, hogy mit lehet és mit nem.

Sok szerencsét! :)

2014. márc. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!