Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az informatika magányos szakma?

Az informatika magányos szakma?

Figyelt kérdés
Jelenleg OKJ-s képzésen tanulok rendszergazdának mivel mindig is érdekelt az informatika és ezzel szerettem volna foglalkozni. Az utóbbi hónapokban eléggé megváltoztam és emiatt ebben is elbizonytalanodtam. Nem az érdeklődéssel van gond, hanem inkább azzal, (míg korábban ez nekem nem volt szempont (mivel eléggé zárkózott voltam)) hogy attól félek, hogy ha ebben a szakiranyban fogok dolgozni, vagy tanulni, akkor úgymond magányos élet vár rám. Mint már említettem régebben sokkal zárkózottabb, gátlásosabb, csendsebb voltam, így ezzel nem igazán foglalkoztam, de az utóbbi hónapokban a társasági életem sokat fejlődött és most már ezt megtapasztalva tudom, hogy az milyen rossz volt és nem szeretném az életem egy olyan szakmára alapozni, amiben egyébként csak elszigetelődés vár rám. Vagy alaptalan ez a félelmem? Esetleg tud valaki adni valami tanácsot?

2014. márc. 10. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elmondok egy titkot: az, hogy magányos leszel-e, nem a munkádon fog múlni.

Persze, egy rendszergazda általában keveset találkozik a munkatársaival, akkor is csak akkor, ha épp valami technikai nyűgük van, valamint kisebb cégek, intézmények esetében általában csak 1 rendszergazda van, egyedül egy irodában. Ha így nézzük, tényleg magányos szakma.

Viszont azt azért ne felejtsük el, hogy az ember nem attól lesz magányos vagy sem, hogy hányan zsúfolódnak köré a munkahelyén.

A munkahely az csak egy munkahely. Ledolgozod a 8 órát, és onnantól kezdve azt csinálsz, amit akarsz, úgy élsz, ahogy szeretnél. Egy TESCO pénztáros is lehet magányos a magánéletében, pedig a munkája során naponta többezer emberrel találkozik. Ugyanígy attól, hogy rendszergazda leszel, még lehetsz társasági lény.

Az ember a magánéletét nem a munkahelyén éli. A haverok meg nem fognak azért kihagyni a péntek esti sörözésből, mert rendszergazda lettél.


"nem szeretném az életem egy olyan szakmára alapozni, amiben egyébként csak elszigetelődés vár rám"

Azt hiszem, fentebb már kifejtettem. A munka az munka. Hogy a szabadidődben a magánéletedet és am emberi kapcsolataidat hogy alakítod, nem attól függ, hogy te a napi 8 órás munkaidődben hálózatot építesz, vagy pedig kenyeret és zsemléket dagasztasz.

2014. márc. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném: mondom mindezt tapasztalatból, úgy, hogy jelenleg rendszergazda vagyok.
2014. márc. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Ez HÜLYESÉG!!!!!


Én is informatikus vagyok, nő, ugyan nem OKJ-én, hanem diplomával, de miért lennék magányos a munkám miatt??????


Ugyanolyan munka, mint bármelyik más.


Miből gondolod, amit kérdezel? Szerinted az informatikus egy külön faj? Nem, ugyan olyan emberek, mint a többi. Ha mégsem, akkor nekik szakmától függetlenül is vannak problémáik.

És ne haragudj, szerintem neked is vannak olyan problémáid, amit egy pszichológussal kéne megbeszélned.

2014. márc. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem muszáj ám a munkahelyen keresni barátokat. Ott is van rá lehetőséged, de kevesebb, mivel időd nagy részét egy asztalnál fogod tölteni.


Járj el, szórakozz, építs barátságokat, a barátaidon keresztül szerezz még több barátot.

2014. márc. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!