Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Haldokló ember elengedése?

Haldokló ember elengedése?

Figyelt kérdés
Idős, beteg néniről van szó (barátom nagymamája). Végstádiumban van csak, de nem tudni pontosan, mennyi ideje van még hátra. Valószínűleg már nem sok. Nagyon kedvelt, sokan ismerik, a családja is nagyon szereti. De már biztos, hogy jobban nem lesz sajnos. Hogyan tudnék segíteni a barátomnak és a családnak, hogy engedjék el? Mi segíthet egy ilyen helyzetben?

2014. márc. 11. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Minél többet legyenek vele, és beszéljenek hozzá. Elengedni majd akkor kell, ha meghalt.
2014. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul fogalmaztam. Ez megvan, minden nap látogatja valaki, törődnek vele. Ezen kívül? És most nem csak a betegre gondolok, hanem a hozzátartozókra is. Nekik hogyan lehetne könnyebb egy kicsit?
2014. márc. 11. 11:43
 3/9 anonim válasza:
58%

meg kell érteni azt hogy nincs olyan hogy halál. Az élet folyamatos átalakulás..nem hal meg csak testet vált.

Tudom nagyon ezósan hangzik.. de az élet folyamtos változás.

Nem lenne szabad a "halált" olyan nagyon komolyan vennünk itt nyugaton.

2014. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ezt a dolgot mindenkinek saját magának kell elfogadnia.


Ez az èlet rendje el kel fogadni....


Bármi törtènik holnap ugyan ugy szerda lesz


Mondjuk nem vagyok járatos ilyen dolgokba mivel nem halt meg senki olyanom akik közelt ált volna hozzám

2014. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Tudom, mennyire nehéz elengedni valakit, akit szeretünk, de ez az élet körforgása. Hidd el, megnyugvásra és békére lel ott, ahová tovább utazik és nem fog megszűnni hirtelen. Nektek megmarad az emléke, ő rá pedig boldogság vár.
2014. márc. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy az együtt töltött szép évekre gondoljon, mert sokaknak nem adatik meg. Ha van kedve, meséljen neked sztorikat, te meg hallgasd végig türelmesen. Az élet vége a halál, ami nem feltétlen tragédia, ezt nem tudhatjuk. Ami biztos, hogy mindenki meghal egyszer, az nem mindegy, hogy mikor. A barátod nagymamája szerencsés, hogy megérhette az idős kort, és hogy így szerették és ő is szerethetett.
2014. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshogy, és másmeddig gyászol. Mikor apám meghalt, volt olyan barátja, aki hónapokig ivott, aztán végre "elengedte", mamám még mindig ragaszkodik hozzá, és hetente kijár beszélni a sírjához.

Sose tudhatod, kiben mi zajlik le a gyász során. A legjobb amit tehetsz, az az hogy ott vagy mellettük, és segíted őket, akármiről is van szó. Ha beszélnek róla, és nem szólnak konkrétan hozzád, csak tisztelettudóan merengj el.

Legyél együttérző, és segítőkész.

2014. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsó 2 kommentelőnek. Ma éjjel meghalt.
2014. márc. 15. 08:01
 9/9 anonim válasza:
résztvétem !
2014. aug. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!