Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha belém kötnek az utcán, és...

Ha belém kötnek az utcán, és visszaszólok, majd verekedésbe torkollik az egész, és feljelentenek, akkor abból mennyi károm származhat?

Figyelt kérdés
Ha nem én ütök elsőnek, viszont megverem a támadót és mondjuk kihívja a szomszéd a rendőrséget, akkor engem megbüntethetnek? Egy ilyen utcai támadásnál miket tehetek, amikért nem büntetnek meg? Hogyan védekezhetek?
2014. márc. 20. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem te provokáltál, vagy kezdeményeztél verekedést, akkor nem vagy büntethető, mert csak megvédted magad.
2014. márc. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

taktikailag a lehető legrosszabb,ha nem te ütsz elsőnek egy elkerülhetetlen konfliktusban.

bármit megtehetsz amiről úgy érzed,hogy meg kell tenned a testi épséged védelme érdekében és az önérzeted szempontjából.

viszont gyorsan kell tenned,2-3 perc a max,ez pont elég kell legyen arra,hogy leverd,összerugdosd és elhagyd a helyszínt.

2014. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Az új, júliusban hatályba lépő törvénykezés értelmében ha valaki rád támad és fenyegeti a te testi épséged vagy akár életed, bárhogyan elháríthatod a veszélyt, azaz ha megtámadnak ököllel nyugodtan kitörheted a támadó nyaká, vagy élet kioltására alkalmas fegyvert is használhatsz pl. kés.

Szal ha jogos önvédelemért beperelnek, nincs mitől félned.

2014. márc. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az önvédelem minden olyan tettet magába foglal, amely szükséges ahhoz, hogy egy rád néző veszélyt elháríts. Persze az önvédelem is a támadás szintjén kell legyen, ergo például ha valaki szabad kézzel támadni próbál téged, akkor te nem késelheted meg azért, mert önvédelemből teszed. Tehát a logikus és megfelelő reagálási módra azért figyelni kell.
2014. márc. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg úgy van ahogy az előzők mondják.

Gyakorlatilag nekem egy magas rangú rendőr megmondta, hogy ilyenkor nemfoglalkoznak vele, hogy ki kezdte, mivel visszaütöttél, Teis bűnös vagy.

Ciki, de így van :/

2014. márc. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
@King Kong - Azért ha bíróság elé kerül az ügy és valamelyik fél felbérel egy jó ügyvédet, akkor ott már nem a rendőrség dönt. Persze nem mintha sokan pazarolnának pénzt ügyvédre utcai balhé esetén.
2014. márc. 21. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

BLACK MAFIA II:

Pedig az új Btk. szerint sötétben gyakorlatilag leszúrhatod.

2014. márc. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!