Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem nevetségesek...

Csak szerintem nevetségesek ezek a keresztnevek?

Figyelt kérdés
Szóval néha felmerül bennem a kérdés, hogy vajon miért akarja ennyi szülő megkeseríteni a saját gyereke életét azzal, hogy nagyon menő "egyedi" nevet adnak nekik és azt hiszik, hogy majd a különleges név miatt lesz különleges a gyerek, vagy csak simán fel akarnak vágni a többiek előtt, hogy az ő gyerekének igenis magyar kiejtéssel leírt őslitván keresztneve van. Például ismerek egy olyan kislányt, akinek Évril a neve (gondolom Avril Lavigne után), meg egy srácot Aladin névvel, de anyukám ismerősei körében is rendszeresen olyan neveket adnak, hogy Desszika, Emánuel, Tavaszka, Napsugár stb. Meg pl. múlt héten születtek meg a szomszédban a kis ikrek: Kandida és Oktávia... Én egyszerűen idétlennek tartom az ilyen keresztneveket. Ilyenkor nagyon meg tudom becsülni, hogy Anna vagyok... Természetesen nem akarok senki lelkébe belegázolni, csak mintha divat lett nem gondolni arra, hogy az a szerencsétlen gyerek nem lesz mindig 4 éves óvodás, akit aranyos Manónak meg Csuporkának hívni.

2014. márc. 23. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem bidámbidámokról van szó? :D
2014. márc. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Perfect egyetértek Annával :)
2014. márc. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

nah jah... én is örülök hogy úgy hívnak ahogy, bár kiskoromban utáltam ahogy becéztek...


De legalább állásinterjún nem röhögnek a képembe hogy vegyek canestent...

2014. márc. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

A kandida a legjobb :D Nem lennék a helyében amikor először hall majd a gomba betegségekről...

Amúgy szerintem is hülyeség, én se hívnám így a gyerekem. Inkább valami szép magyar nevet fogok majd neki adni (ha lesz gyerekem... :( )

2014. márc. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Vannak hü1ye nevek, de a Tavaszka és a Napsugár pont nem őslitván nevek magyar helyesírású változatai.
2014. márc. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Kameko-san ***** válasza:
62%
Az Oktávia és társai még nem zavarnak annyira, de a Napsugár már kicsapja a biztosítékot. :D (De azért hidd el, a magyar nevek között is van pár elég érdekes.)
2014. márc. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
12:38 Köszi a felvilágosítást, ennyire gyenge azért még én sem vagyok, tudom, hogy nem azok. Hasamra csaptam és mondtam valamit, de írhattam volna akár mást is, csak a litván jutott eszembe először. Semmit sem változtat a lényegen, sem azon, hogy mennyire ellenzem a Napsugár és társai neveket. :)
2014. márc. 23. 12:50
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Nálam eddig ez a kérdés vitte a pálmát... azon belül is HIPOLITA????? XD

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2014. márc. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként örülök, hogy nem év vagyok az egyetlen, aki így gondolja. Köszönöm minden válaszolónak :))
2014. márc. 23. 12:51
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
A többi példád valóban elég idióta, de az továbbra sem értem, hogy a Tavaszka miért rosszabb a Hajnalkánál, és a Napsugár az Ibolyánál.
2014. márc. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!