Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le a "baráto...

Hogyan szoktassam le a "barátokat" a folytonos víz kéregetésről a suliban?

Figyelt kérdés
Van 2-3 barátom aki mindig minden nap kér tőlem inni valót, mivel én 1 literest hordok magammal.. Elegem van ebből, hogyan szoktassam le őket erről a folytonos kunyerálásról anélkül hogy megbantanam őket? Gondoltam arra hogy azt mondom beteg vagyok, de ezt 2 hét után elég fura lenne tovább kamuzni főleg ha semmi bajom nincs az ég adta világon..
2014. márc. 25. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vigyėl csak fėl litret.
2014. márc. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos őket szerintem ez sem gátolná a kuncsorgásban :(
2014. márc. 25. 22:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Vigyél egy kicsi üveget, amiből már nagyon pofátlanság kérni, mert neked is alig elég a tartalma, és vigyél be egy nagyobb üveget a suliszekrényedbe, hogy után tudd tölteni magadnak, amikor nem látnak.

Ha ez nem válik be, akkor muszáj szólni nekik, aztán az már az ő hibájuk, ha megsértődnek, ne törődj azzal, mert eddig mindig adtál.

2014. márc. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg mondd meg nekik határozottan, hogy most nagyon szomjas vagy, és szeretnéd Te meginni a vizedet, mert mindjárt elfogy. Ha ők inni akarnak, sétáljanak ki a mosdóba, vagy hozzanak magukkal otthonról vizet!
2014. márc. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Horus magnus est ***** válasza:
100%

Ha csak vizet kérnek, akkor vegyél 2-3 üdítőt, idd meg őket, a flakont meg add nekik és mondd, hogy ebben tudnak maguknak hozni.

vagy mondd, hogy menjenek ki a mosdóba is igyanak onnan.

2014. márc. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
vigyél egy flakonba nekik otthonról csapvizet és azt add oda nekik.. flakonostól... és mosolyogva mondhatod hogy vigyázzanak a flakonra mert ezt direkt nekik hoztad és ebbe majd hozhatnak maguknak a mosdóból, ha elfogy :)
2014. márc. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ilyenkor az a helyzet, hogy nemet kell tudni mondani bűntudat nélkül. Ez azt jelenti, hogy kijelented, hogy nem adsz és ennyi. nem foglalkozol belük többet. Nekik ugyanannyiból telik vizte vinni magukkal, mint neked, nemde?


Azt lásd be, hogy ha megsértődnek, az nem a te bajod. Nem te sérted meg őket azzal, hogy kiállsz a magad tulajdonáért, a javaidért, az akaratodért, hanem ők sértődnek meg, mert nem verhetik le rajtad szabadonj és bármikor az az akaratukat. Azt, hogy bármikor rád szállhatnak egy kis vízért, merthogy neked van. Ez most egy literes vízben menő játszma, de 20 év múlva folytonos kölcsönkéregetéseket fog jelenteni, állandó kihasználást, ha most nem tanulsz meg nemet mondani.


Az ilyen ember csak hadd sértődjön meg: majd megbékül.


És ez az anyukádra és a lánytestvéreidre, barátnőre, egyéb hisztis, önző, akarnok nőrokonaidra is alkalmazandó! MINDIG!

2014. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már ennyire beszarva. Állj ki magadért ember. Mondd meg, hogy srácok, állandóan engem tarháltok, mint a rossz csövesek, ugyan vegyetek már magatoknak 200 forintért egy rohadt üveg vizet.
2014. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köpj a piába. Utána ihatod a nyáladat. Amúgy is lenyeled, ne fintorogj.
2014. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ismerős szitu,mi a neved?:D van 3-4 oszt. társam akik pont ezt csinálják
2014. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!