Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen hatással lenne egy...

Milyen hatással lenne egy emberre, ha egy ilyen "varázsszemüveg" birtokába jutna?

Figyelt kérdés

Amiről most írok, az csak a képzelet szüleménye, ugyanakkor a mai technikát ismerve már talán nem is áll annyira messze a valóságtól.

Tehát: tételezzük fel, hogy a szóban forgó illető komoly szívességet tenne egy nagyon komoly embernek, aki cserébe hálából egy különleges szemüveget adna neki ajándékba. A szemüvegben kamera lenne beépítve, amely az összes emberről, akire ránézünk, továbbítaná a képet egy arcfelismerő rendszerhez, amely abban a pillanatban már küldené is vissza az adott illetőről a legfontosabb adatain kívül minden jellemzőjéről, belső titkáról az adatokat a szemüveg birtokosának.Személyes adatok, végzettség, képességek, erősségek, gyengeségek, képességek, egyszóval bármi, ami egy embert jellemez, azonnal megjelenne. Tehát főhősünk úgy sétálna bármerre, hogy minden egyes ember egy nyitott könyv lenne a számára, azonban minderről csakis ő tudna.

Milyen hatással járna mindez? Sikeressé válna az illető vagy esetleg éppen ellenkezőleg, idővel beleőrülne a "hatalmába?"

Tudom, hogy nagyon merész a kérdés, de érdemes lenne belegondolni.



2014. márc. 29. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Holnap írni fogok valamit, de hosszabb lélegzetvételű lesz, telefonról meg nem szeretnék szenvedni.
2014. márc. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2014. márc. 29. 23:44
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ha lenne ilyen, akkor " szegény " politikusok és hasonlók nagy bajban lennének, mert a bankszámlájuk hamar nyilvános lenne. :D
2014. márc. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az emberek 90%-ánál mindenképp a második következne be, a maradék 10% hatalommániás pedig kihasználná, és zsarolna mindenkit, ezzel törne előre.


Ha én kapnám a szemüveget, minden túlzás nélkül visszaadnám, ki sem próbálnám. Szerintem ehhez megfelelő mennyiségű empátia kell, én tisztelem az emberek privát szféráját és titkait.

2014. márc. 30. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

elsőre nagy előnynek tűnik, de nagyon hamar be lehetne tőle sokallni.

nem is feltétlenül érdekel minden ember élete akire akárcsak egy pillantást vetek. mi van ha olyan borzalmas dolgokat tudnék meg, ami rossz érzéseket keltene bennem, vagy súlyos titkokat, amiket nem mondhatnék el senkinek?


aki érdekel, azt megismerem ha van rá lehetőségem. merész vagyok, oda tudok menni ahhoz aki annyira érdekel, hogy ez bátorságot önt belém.

van is egy történetem ezzel kapcsolatban: szórakozóhelyen a tánctéren megláttam egy srácot aki öltönyben, nyakkendőben, a melle felett egy kitűzővel állt a tömegben. már elkezdtem a fejemben kreálni a történetet, h ki lehet ez a fiú, mi a foglalkozása, miért van így kiöltözve. úgy nézett ki mint egy Malév pilóta, távolról a jelvény egy szárnynak tűnt :)

annyira nem hagyott nyugodni a gondolat hogy összeszedtem minden bátorságom és odamentem beszélgetni hozzá. kiderült hogy öltönyben szokott bulizni járni, a jelvény pedig a nagypapája öröksége, egy 2. vh-s kitüntetés. persze lehet hogy csak kamuzott, de egy igazi jelenség volt, nagyon kitűnt a tömegből, és nem csak az öltözéke, hanem a kisugárzása miatt is.

2014. márc. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb-utóbb mindenkit elvakítana. Előtörne belőle a manipulatív, irányításmániás ember. Aztán sok(vagy nem sok) idő múlva bele is rokkanna ebbe a nagy mennyiségű adatba. Először biztosan kihasználás útján szerezne magának javakat, majd egyre többet és többet akarna, egyre messzebb merészkedne. Ajánlom a Sherlock nevű sorozat 2. évad utolsó részét, ott láthatod mi is lenne. Hacsak ez a gondolatod nem az alapján fogalmazódott meg. Mégsem lett olyan hosszú ez a kifejtés.
2014. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez attól függ milyen az adott illető személyisége, ha pl. csaló lenne alapból akkor még jobban felbátorodna. Ez egyébként az intelligence amerikai sorozatra emlékeztet ahol egy chip van beültetve a főszereplő fejébe, lehet innen jött a kérdésed?

Ez alapján viszont a rendszerben nincs annyi adat mindenkiről, hogy ez a rendszer 100%-osnak mondható legyen. Ha tényleg valóságos részletes adatok lennének mindenkiről akkor ezzel könnyen vissza lehetne élni, valaki biztos arra használná, hogy barátkozzon emberekkel másokkal pedig kitoljon.

2014. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

20.30 79 %

Hiszed vagy sem, soha nem láttam még azt a sorozatot. Magamtól találtam ki, max. az adott apró inspirációt, hogy kiskoromban sokszor néztem a Mission Impossible Tv-sorozatot, illetve pár egyéb filmet, pl. A közellenséget Will Smith-el, plussz olvastam, hogy némely országokban milyen elképesztően precíz nyilvántartásokat vezetnek egyes emberekről és úgy raktam össze a kérdést.

2014. márc. 30. 22:35
 9/12 A kérdező kommentje:
73 %, nagyon tetszett a sztorid, köszönöm! És a többieknek is!
2014. márc. 30. 22:36
 10/12 A kérdező kommentje:
89 %, abban biztos vagyok, hogy elképesztő önbizalmat adna a birtokosnak, ugyanakkor a hatalom érzése előbb-utóbb nagyon durván éreztetné a hatását, elég ha a politikusokra gondolok.
2014. márc. 30. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!