Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha kölcsönadtam pénz egy...

Ha kölcsönadtam pénz egy barátomnak 3 éve, de semmilyen pappírt nem írattam alá vele (ÉN MARHA! ), akkor hivatalos úton nincs is esélyem visszakapni?

Figyelt kérdés

2010-ben kért 400.000,- ftot.

Odaadtam, semmi pappír. Megbeszéltük h 2011. májusában kérem vissza.

Persze se szó se beszéd kiment külföldre. Facen beszéltem vele jó párszor. Ott elismerte h tartozik, és amint tudja megadja.

Anyagi gondjaim vannak, és azon gondolkodtam, ez nem e lehetne bizonyíték arra h valóban megkapta az összeget, és tartozik. Ha valaki jártas ezekben az ügyekben, kérem írjon, addig nem akarok ügyvédnek fizetni amíg nem biztos h működhet. Köszönöm!


2014. ápr. 4. 21:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Semmi esély. Tanulópénz volt!
2014. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
buktad, ha boldogit neken tobb van kint!
2014. ápr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagy valószínűséggel nincs rá lehetőséged, de egy ügyvédet is meg kellene kérdezned erről vagy egy jogi fórumon is akár ...

Rengetegen megjárták már így, többek közt én is, azóta nem adok kölcsön senkinek.

Éppen Anettkáról jelent meg egy tartozásról szóló cikk a Blikk weboldalán. Sokan vannak sajnos olyanok, akik szándékosan keresik az ilyen szitukat és a balga, jóhiszemű emberek, így rengeteg a kisebb-nagyon visszaélés, kijátszás, eltűnés ilyen esetekben.

Engem is még mind a mai napig környékeznek olyan régi lány ismerőseim, úgymond "barátnőim" és hívnának ide-oda, akik voltaképpen ki akarnak használni, infókat kiszedni belőlem és nem utolsó sorban pénzt is kérni, majd megalázni, hogy ők nehogy vissza adják majd azt ... Veszélyes, de nagyon.

2014. ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, ha elmentetted a beszélgetést, ahol írásban elismeri, hogy mennyivel lóg neked, azzal már indulhatsz is a rendőrségre feljelenteni, nekem is volt hasonló ügyem, nekem egyetlen sms-ben elismert tartozás alapján elindították az eljárást, úgyhogy hajrá!
2014. ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
én is ugy tudom, hogy ha hangfelvételed, vagy beszélgetésben benne van, hogy x összeggel tartozik, akkor már tudsz lépni az ügyben, mert Elismerte..
2014. ápr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

szerintem meg fogja adni.

én nem örülnék annak, ha azzal vádolnának, hogy átverem a saját barátom.


helyedben megkérdezném, hogy részletekben el kezdené e utalni, mert megvagy szorulva, tudom neked sem könnyű, bla bla, nem kell túlragozni.

2014. ápr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ku.r.va anyját az ilyennek...

Menj be a legközelebbi rendőrkapitányságra, ott majd elmondják, mit tudsz tenni...

2014. ápr. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

semmit, lepj tul rajt...

esetleg fenyitsd be ha ma annyira oda vagy 100000 ert tuti raszaall vki...

2014. ápr. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
6: nagyon szép hogy bízol az emberekben mert te nem szeretnél tartozni, de sajnos mások nem ilyenek. Hidd el, ha az illető nagyon-nagyon szeretné visszaadni a pénzt de nem tudja, akkor már ő jelentkezett volna, hogy legalább részletekben fizethessen. Vannak akik pofátlanul a saját rokonaikat, testvért, szülőt vagy a gyereküket nyúlják le és még ők vannak felháborodva, ha valaki visszakéri amit adott. Én az egy kezemen meg tudnám számolni, hogy ki az, akinek adnék pénzt kölcsön, mert tudom, hogy vissza fogom kapni.
2014. ápr. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
14%

ha eleve kiment külföldre, tuti lesz pénze .ez az egyik.


a másik hogy az én környezetemben pl amikor az extől kértek ilyen nagyobb összeget, ha később is, de mindig megadták


és amikor én kértem másoktól én is


nekem nagyon rosszul esett volna, ha nem szimplán jelzik,k hogy kellene, hanem neki álltak volna aljas módon vádolni


ja volt is erre példa, anyának pl havonta törlesztettem rendszeresen, egyszer meg úgy szólt hozzám, add a pénzt és takarodj és mindenkinek azt híresztelt, hogy a pénze kell, meg milyen sokat segít, holott én egyfolytában, szorgalmasan törlesztettem.


hát én megutáltam az anyámat a mai napig.

2014. ápr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!