Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hivatalos vagyok barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hivatalos vagyok barátnőm esküvőjére, mennyit adjak neki?

Figyelt kérdés
Az esküvő külföldön lesz nyáron, barátommal megyünk, az út oda-vissza kettőnknek olyan 40ezer forint. Nem vagyunk túl gazdagok, már ez is érvágás, a barátnőmék nagyon gazdagok, mennyit adjunk? 10ezer forint az túl kevés?
2012. márc. 5. 10:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
És ha inkább valami ajándékot adnátok? Ha gazdagok, akkor úgyse számít nekik a pénz.
2012. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem kevés a tízezer. Már az nagy kiadás, hogy kiutaztok. És a barátnődnek meg valószínűleg felbecsülhetetlen, hogy ott van vele a barátnője a nagy napon!
2012. márc. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Pénzt szeretne, nem ajándékot. Még azt is felajánlotta, hogy kifizeti nekünk az utat, meg hogy ne adjunk semmit, de én akármennnyire is szegények vagyunk, ehhez nem lenne képem. Ez egy jelképes összeg, úgy gondolom.
2012. márc. 5. 11:03
 4/22 anonim ***** válasza:
38%
Ja igen, persze. Vegyél valami ajándékot ilyen értékben. Ne készpénzt adj a barátnődnek.
2012. márc. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre írtunk. Akkor adj egy tizest. Nem kevés, ne aggódj. Mi is csak a rokonoktól kaptunk többet, az egyik barátnőm adott éppen ennyit, de mi annak örültünk, hogy eljött, mert olyan ritkán találkozunk, sajnos.
2012. márc. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kecske is jólakjon, és káposzta is maradjon...

ha valóban olyan jó barátnők vagytok, és ő tisztában van a te anyagi helyzeteddel, akkor: fogadd el tőle, hogy az utiköltség felét (!) ő állja. Ez cca 20 ezer forint.

Abból viszont vennék neki egy szép Hollóházi stb. porcelánt, (kávés-készlet, teás-készlet stb.). Olyat odakint biztosan senkitől sem fog kapni, ezért ahányszor előveszi, eszébe fogsz jutni.

2012. márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

11,11 vagyok.

Valamit nem értek. Ha gazdagok és felajánlották, hogy fizetik az utiköltségedet, akkor miért ragaszkodik ahhoz, hogy pénzt adj, és ne ajándékot? Valami sántít!

2012. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

ha vannak regi kepek, amin egyutt vagytok, ezt lehetne elkesziteni egy albumnak, mint emlek!TEhat ez akkor lenne jo otlet, ha tobb fenykep van, iskolaban, kirandulason stb, es ezt albumba teszed, es minden kep ala irsz valami idezetet, ami emlekezteti arra az esemenyre, szerintem ennek orulne!

Ez melle lehetne valami nagyon finom kidolgozasu lancot, egy medallal! TE ismered a baratnodet, tehat konnyu lenne megtalalni azt, amit orommel fogadna.

Ezt ekszer bizomanyiban is belehet szerezni, es nem lenne draga, nem kerulne tobbe, mint tizezer Ft. Ez az igazi baratnod, ne a penzre, az ertekre koncentralj, hanem arra a szeretetre, ami osszekot benneteket! Ezert hivott meg, nem pedig azert, hogy az ajandekot varja el, mint megis jegyezte azt!

2012. márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Annyira nagyon közeli barátnők nem vagyunk, csak olyan 'sima' barátnők. Úgy értette, hogy nem szeretne ajándékot, hanem ha adni szeretnénk valamit, az pénz legyen. Érthető, hogy nem akar 5 kávéfőzőt meg 3 turmixgépet:D Köszi a válaszokat!
2012. márc. 5. 11:23
 10/22 anonim ***** válasza:
25%

Ha azt kérte hogy ne vigyél ajándékot akkor ne vigyél. Szerintem a 2 főre a 10 ezer az nagyon nagyon kevés, tulajdonképpen azt el is fogyasztjátok. Mert ugye Magyarországon is ha éttermi az esküvő akkor egy főre 7.000 a kaja + az ital. Külföldön pedig a fene tudja, hogy mennyi.Szerintem ha nem tudsz adni egy normális összeget akkor inkább ne menj el, vagy csak a szertartásra.

Mondhatjátok azt, hogy ilyen jó barátnő olyan jó barátnő de valószínű ki fognak szólni, hogy csak ennyi, főleg a pénzes rokonok között. Manapság egy ballagásra többet adnak mint 10 ezer.

És ezeket nem rosszból mondom , mert az emberek nagy része végignézi ki mennyit adott, és ha nem annyit ad akkor kiszólja. És a 2 főtől a 10 ezer az mindenképp gyenge.

2012. márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!