Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek tetszik, hogy a világ...

Nektek tetszik, hogy a világ ennyire rohan?

Figyelt kérdés
Én szeretek lassan élni. Reggel lustálkodni az ágyban. Időt szánni egy tartalmas reggelire. Ráérősen elkészülni, hogy ne kelljen döntenem, ma a smink, vagy a haj lesz-e vállalhatóan elkészítve. Komótosan sétálni, hogy ne kelljen a busz elérése érdekében instant rövidtávfutó versenyt rendeznem. A feladatokra is szeretnék több időt szánni, mint amennyi általában a keret. Szeretek aprólékosan, igényesen elvégzett munkát kiadni a két kezem közül. Hazaérve van az a pillanat, amikor valóban van időm lassan élni. Mégsem sikerül. Valahogy nagyon gyorsan telik az idő, ha úgy csinálok mindent, ahogy szeretném, nem jutna idő alvásra. Anélkül meg mi értelme van? Nagyon nehéz megvalósítani.
2014. ápr. 4. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igazat megvallva fiatalabb koromban még ennélis rohanósabb világot akartam, a többi embert meg egyszerűen egy lassú lusta disznónak tartottam, aki még ezt a tempót se tudta tartani... amit írsz, pl lustálkodni az ágybaan, ráérősen csinálni mindent, az időveszteség, és fölösleges dolog, pocsékolás!

De most már úgy látom, hogy jobb kicsit visszavenni, lazítani és pihenni, a rohanásba hamar meghalnak az emberek.

2014. ápr. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én utálom ezt a rohanást, én lassú, nyugodt, stresszmentes életmódot folytatnék (és folytatok, amikor megtehetem). Gyűlölöm ahogy száguld az idő.
2014. ápr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hàt igen.Règebbeb èn is birtam a pörgèst.Valahogy jó volt az úgy.De ma màr hogy van egy babànk is.Nagyon gyorsan megy az idö.Jó lenne ha több idö jutna mindenre.Èjfèl mire àgyba karülünk,ès szàmolom a feladatokat amelyekre nem jutott màr megint idö.Nem is èrtem règen hogy volt idö az embereknek mèg mesèlni,kikapcsolodni,hisz nem volt autómata mosôgèp,vagy mikro.Èn is akkor tudnàm beosztani az idöm,ha egy perc kettöböl àllna.
2014. ápr. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt a rohanást a türelmetlenségből is leszűrhetjük,amihez nagyban hozzájárulnak a technikai eszközök gyorsasága.

Régen még valahogy tudtunk várni,ma viszont ott tartunk,hogy megérezzük,és elvárjuk hogy minden gyors legyen,mert hozzá szoktunk.Régen még nagy szó volt ha megnyomtál egy gombot,és 2 másodperccel később történt meg a hatása.Akkor még ez számított gyorsnak.Ma már ez a kuka kategória,mert egyre érzékenyebbek lettünk ezekre a dolgokra,és úgy érezzük lemaradunk valamiről azalatt az idő alatt amikor várunk,vesztegetjük az időt.

Na..szóval így persze hogy gyorsan telik az idő,ha mindent azonnal akarunk.

Nagyon rá van állva a mostani ember a mennyiségre,és a minőség már csak másodlagos...ez is idő és pénz megtakarítás.


A lényeg: Minél több dolgot akarsz egy napba sűríteni,annál rövidebbnek tűnik majd a nap.Ha unatkozol,és nincs mit csinálnod, egy perc egy órának tűnik. ;)

2014. ápr. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Osztom a nézeted, kérdező. A rohanó emberek a halálukba rohannak. Folyton hajtja őket a kényszer, hogy minél több dolgot elérjenek az életben, mintha az olyan fontos volna. Mindezt azért, hogy minél menőbb verdájuk legyen, minél nagyobb házuk, és minél több pénzük a számláján. Sokkal jobb, ha az ember kevésbé nagyravágyó, lassan él, élvezi és megéli az életét, megáll megszagolni a virágokat...

Nem a lusta ember életvitele ez, hanem az okosé.


32F

2014. ápr. 5. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem igazából fel sem tűnt, hogy így rohan az idő. nekem általában meg van az én kis saját programom, én azt csinálom. :)
2014. ápr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
csinálj egy cetlit,és próbáld meg hasznosan beosztani az időd,hogy mindenre fussa.egyébként az meg pénz,gondolom te sem nagyon örülnél,ha valaki a fizetésedet is szépen ráérősen,amikor kedve tartja küldi neked,te meg már majd megkattansz.Szóval érted :)
2014. ápr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
En nem is tudok sietni... mert nem akarok.aztan meg mindenki torodjon sajat magaval
2014. ápr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szomorúnak tartom ezt a rohanást, és nem is értem. Hova siet mindenki? Miért hiszik azt, hogy bármiről is lemaradnak? Annyira sietnek valahova, és annyira rettegnek a haláltól, hogy közben elfelejtenek élni.
2014. ápr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!