Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hát nem lenne király ha az...

Hát nem lenne király ha az egymással konfliktusban álló országok a nézeteltéréseiket valami sporteseménnyel rendeznék?

Figyelt kérdés
Mondjuk focival.

2014. ápr. 9. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudok jobbat: azokban az esetekben, amikor a konfliktus mesterségesen, "felülről" generált, az országok érintett vezetőit összezárni egy bekamerázott szobába, rájuk hegeszteni a vasajtót, majd élőben közvetíteni ahogy megdöglenek.
2014. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bár igy is megoldható lenne.-
2014. ápr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó ötlet lenne alapból szerintem, de a vesztes ország vezetője - biztos vagyok benne- hogy a győztes országnak sereggel rontana neki, esetleg pár atombombával.. ami meg nem a legjobb dolog ugye...
2014. ápr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert a mai világ kinézete sem szól másról mint ezelőtt 100éve.Volt már 2 világháború...de lesz is másik 2 abban is biztos vagyok.Félretéve a politikai maszlagot,már egy "barátságos" meccs során is versengést idézne elő,és nyilván lenne egy olyan réteg,aki nem bírna magával.Egyszerű példa magyaron a sok buta 8általánost kijárt,vagy még azt sem focidrukkernek csak olaj a tűzre az hogy ki nyeri meg a meccset,így is úgyis egymásnak mennek....mit eredményez? pusztítást,szétvernek mindent,ami az útjukba kerül,megrongálnak....akkor ha országokról beszélünk,sztd mi lenne a következmény?amikor egyszerű barbár embereket,sem tudunk kordában tartani.
2014. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Mondjuk focival"


Nagyon erősen kellene akkor törekednünk arra, nehogy konfliktusba keveredjünk.

2014. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van benne valami, de nem működne, elég ha egy vereség során a szurkoló tábor a nézőtéren elkezd balhézni egymással, abból már komoly konfliktus lenne, mint pl Újpest Fradi meccseken ami szokott lenni.


Ha egy békésebb megoldást találnának ki azt is nehéz lenne összehozni mert ugye a politikusok nem egymás ellen állnak ki, hanem egymás embereit küldik egymásra.

A háborúk is ilyenek voltak az utóbbi pár száz éve, a vezető politikusok mindig ültek valahol bujkálva és osztották az észt, a katonák, és az egyszerű polgárok meg ő miattuk vesztették életüket vagy rokkantak le életük végéig.


Ha a politikusok beismernék hogy az egymás ellen keltett balhéjukat maguk közt rendeznék le, bár nem foci meccsel kellene, én inkább box vagy más küzdősportra gondolok az izgalmasabb lenne, én szerintem.

De mint tudjuk ez nem így működik.

Én szerintem már csak évek kérdése talán még 10 év sem kell abból hogy kirobbanjon egy nagyobb háború egy kontinensen belül, de én szerintem még nagyobb esély van egy újabb világháborúra mert ugye aki picit odafigyelt történelem órákon a történelem megismétli önmagát, persze picit más formában ugye.

De könnyen lehet hogy szerintem 10-15 év múlva lesz valamilyen jellegű háború.

Mert aki egy picit is figyeli a híreket és most nem az RTL meg a TV2 meg az M1-2 híradóira gondolok, hanem az olyanokra amik elsősorban a világhíradóról szólnak ahol több és fontosabb híreket közölnek de a legjobb hírforrás ahol kisebb mértékben van hazudozás mivel egyrészt a Magyar kormány beszabályozza a médiát hogy mit közöljenek és mit nem, és az sem mindegy hogyan, mert elég csak néhány szót változtatni és már is máshogy értelmezhető egy hír.

De most ha valaki figyeli a híreket javarészt az interneten, az észreveheti hogy rengeteg ország közt vannak komoly konfliktusok, ugye Ukrajna és Oroszország közt is van jócskán balhé, ami végett az egész világ vakarja a fejét, és ugye ha picit belegondolunk anno a második világháború előtt is ugyanez volt csak akkor Németország követelte sok országtól hogy a Német lakosságú területeket csatolják vissza Németországhoz, mert ha nem balhé lesz, és ez vezetett a Második világháborúhoz amikor lerohanták Lengyelországot pontosan ezért, és most is hasonló jellegű dologról van szó, ezért nem avatkoznak bele leginkább ebbe mert félnek attól hogy ennek komolyabb következményei lesznek.

A Krímen történt katonai konfliktusok azért békésebbek voltak, jó nem mondom azt hogy nem történt baj, de azért komolyabbra számított mindenki, de kénytelenek voltak inkább megadni magukat mert itt olyan dolgokról volt szó amiről sokan nem is tudnak még sajnos mert rengeteg olyan dolog elképzelhető amit sokszor még a két fél sem ért meg.

De mindegy is, amit a kérdező mond ez így nem működne. Mert akkor meg abból lenne balhé.

2014. ápr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem rossz ötlet. El is nevezhetnénk mondjuk Olimpiának.
2014. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én 1 atomháború mellett képzelném el az egészet
2018. okt. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!