Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Saját életetekben, mit változt...

Saját életetekben, mit változtatnátok meg, mit csinálnátok másképp, ha vissza lehetne menni az időben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, mindenféle időörvény és problémamentesen meglehetne változtatni az életeteket.

Nem holmi tudományos megközelítés érdekel, hanem az emberi sorsok, életek.

Kérem a politikát mellőzzük!



2014. ápr. 11. 00:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszamehetnék az időben akkor mennék vissza amikor 13 éves voltam.

Onnantól mindent másképp csinálnék

1. Tanulnék, hogy olyan iskolát végezhessek amire sajnos felnőttként kezdtem vágyni rá. Nyelvet is tanulnék (bár a 80-as években nehezebb ezt megoldani)

2. Bátrabb, talpraesettebb lennék

3. Másképp állnék a szerelemhez is

4. Nem mennék férjhez a volt férjemhez.

Talán ennyit.

2014. ápr. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én életemben is lenne néhány olyan pont, mikor változtatnék. Az előttem szóló 1-eshez hasonlóan magam is a 80-as évekbe voltam gyerek. ill. kamasz.

- A nyelvtanulás nekem is gyenge pontom. Jó lenne visszamenni, fenéken billenteni magam, hogy erőltessem meg jobban a nyelvtanulást. Mindenből jó voltam, dicsérettel végeztem, de ez volt a gyenge pontom. (máig nem megy)

- Más szakmát kellett volna választanom, mivel 12-14 éve más szakmában tevékenykedem papír nélkül, mint amit tanultam. (hozzá kell tennem, más idők jártak, más volt a menő, ill. a majdnem kötelező. Akkoriban nem igen múlott rajtam a választás.)

- Partnerkapcsolat

Ezen nálam is lenne mit változtatni. Két nagy szerelmem volt, egyiknek én nem kellettem a másikkal én szúrtam el. Talán utóbbit sajnálom a legjobban. Fiatal voltam, tapasztalatlan. Padig annyira akart engem, egy tucat konkurencia közül engem választott. Annyira nem vettem komolyan, hogy hagytam elmenni. Mikor kapcsoltam, már késő volt, elköltözött, eltűnt. :-( A legszörnyűbb, hogy 1-2 napon múlott.

Akinek én nem kellettem az már felnőtt korban volt. Őt keresem minden nőben, de egyik sem ugyanaz. (második házasságom taposom, de...)

2014. ápr. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

akiknek adtam penzt kolcson, szajbavernem penz helyett, talan 1 et kiveve, es porig alaznam, elpletykalnam, h csoro.

ez igy szemetnek hangzik, de mikor megbeszeltuk, h adja, meg neki all feljebb, en vagyok a gci? meg pattog, h mit hivogatom megver ? belebaxnam a kest legszives3bben.

csak annak adj aki neked is ad! sok penz banja.

2014. ápr. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
ja es ilyen uruggyel ker gyereknek nincs enni, utanna meg bagozik mikor latom, hat a agyam megall....
2014. ápr. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

én olyan 99-2004 között mennék vissza.Mivel minden sokkal élvezhetőbb és minőségi volt,akár egy tv Programm,zene,emberi viselkedések,több összetartás volt.Nem volt fakebook és hasonlók,több ideje maradt az embernek reálisabb életvitelt élnie.Én mindenképpen visszasírom!


hogy mit csinálnék másként?egyetemet el sem végeztem volna,mert szart se értem vele,hanem nyelvre koncentráltam volna időben és azóta külföldön élnék,dolgoznák.

2014. ápr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Érettségi utàn elmennék egy normális nyelvtanfolyamra, megszerezném a jogsit, majd minden követ megmozgatnék, hogy külföldre mehessek. Nem hagynàm, hogy àldozatot csinàljon belőlem a csaladom, hanem a sajàt vágyaim után mennék.
2014. ápr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én személyszerint nagyon jol nősültem.Csodás feleségem van. Csak egy dolog bánt. Hamarabb kellett volna vele összejönnöm ugy 4 évvel.:( egyébbként mint az előző kedves hozzászolok irták,visszasirom én is a jó 80-as 90-es éveket. Nagyon jó volt rengeteg időnk volt egymásra. Ez a világ nem összehasonlitható vele. Tanulmány és munka:A tanulmányt nem is tudom.talán ugyanezt.Csak nem dolgoztam volna annyit. Fizikálisan. Mert mostanra nyomorék lettem .Mindegy ebbe nem mászok bele.Viszont külföld lett volna mielőtt lerobbantam szóval Németország lett volna a cél. Immár ez már csak álom.Pedig a nyelv. aránylag én is és a feleségem is beszéljük társalgási szinten. Ő mondjuk kicsit jobban. A gyermekem középfokuzni készül,pedig még 14 éves. tehát neki is megy. Hamarabb kellett volna kimenni. Ezt változtatnám meg a multban. Mert ahoz hogy itt normális körülmények közt tiszta keresettel tartsam el a családom,ahoz annyit kellett menni,hogy dupla műszakot. És ebbe belerokkantam . Ennyi Köszi hogy elolvastatok
2014. ápr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

De hát vissza lehet menni az időben. Csak ha visszamégy, és megváltoztatsz valamit, az az idővonal kitörlődik, és nem emlékszel rá az esetek 99 százalékában. Ha vannak életnek olyan pillanatai, amelyekben nagyon furán döntöttél, önmagadnak se tudod megmagyarázni, hogy miért, no azok lehetséges, hogy ilyen megváltoztatott események.

Olvasd Philip K. Dick könyveit.

2014. ápr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 8 éves koromba mennék vissza és elkezdenék nagyon aktívan sportolni.
2014. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbben összefoglalom: nem hagynám ki a kínálkozó lehetőségeket. Akár szerelemben, tanulásban, munkában.


Utólag jöttem csak rá néha, hogy ott volt a lehetőség.


De nem gondolom azt se, hogy boldogabb vagy sikeresebb, esetleg jobb ember lehetnék ezekkel a lehetőségekkel, egyszerűen csak utólag előjön a "mi lett volna ha..." érzés. Szerelemnél ne az egyszeri kufircra gondoljatok. :D

Azt sikerül feldolgoznom nap mint nap amikor egy csinos lányt látok, de férfitársaim ismerik ezt az érzést. :D De volt olyan, amikor lehetett volna komoly kapcsolat is egy lánnyal, úgy, hogy meg sem kellett volna erőltetnem magam, mert a lány oda meg vissza volt értem. A baj az volt, hogy én egy másik lányért voltam oda meg vissza. A vicc, hogy külsőleg-belsőleg mindkettő bejött nekem. De valamiért a nehezebb, hódítós utat választottam, ahol nem jártam sikerrel. Utólag biztos a könnyebb utat választanám már, nem kényelmi szempontból, hanem mert az elutasítás miatt fájt ám a szívem pár hónapig.

2014. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!