Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a gyakorin...

Miért van az, hogy a gyakorin az emberek nagy része úgy válaszol, mintha tökéletesen tudna mindent az adott témakörben?

Figyelt kérdés

Vagy most komolyan én érezzem magam "selejtesnek" például, mert nem úgy


- sportolok és diétázok mint egy profi

- takarítok mint egy szuper takarítónő

- főzök mint egy tökéletes szakácsnő

- öltözködök ahogy más szerint kellene

- tartom/nevelem a növényeimet/állataimat mint egy profi

- kapcsolódom ki mint ahogy sokan szeretnének

- stb


Azt hiszem túlreagálom a dolgokat, de nem értem, hogy ha nálam valami működik, azt megosztom, miért kell leszólni egyből.


2014. ápr. 11. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Talán mert tényleg jártas az adott témakörben!

Talán csak egy troll ki itt éli ki az elcseszett életét!


" én érezzem magam "selejtesnek" például, mert nem úgy"


Nem, miért is kellene? ha mindenki ugyanazt csinálná, senki sem kísérletezgetne, akkor a mai napig barlangokban laknánk és félnénk a tűztől.

2014. ápr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos én bevallom neked, a magam részéről egyik sem vagyok a fent említettek közül.. Akik tényleg jó válaszokat írnak azok tudják hogy az adott témában mi a helyzet. Én pl az egészségnél szoktam írkálni a pasik egészségénél. Én azokban vagyok otthon valamennyire, ennyi...


Itt senki sem profi, max kicsit jobban értenek a dolgokhoz, mint a többiek. HA meg profi, örüljön neki..


Most arra gondolsz, hogy pl kiírsz egy kérdést,és le vagy szólva, hogy mekkora egy paraszt vagy? Azokra sz.rjál rá, troll sok helyen van.. amit tudok, a közlekedés kategóriában van aránylag a legkevesebb, és ott tényleg jó válaszok jönnek.

2014. ápr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én jó részt a kutyás részbe szoktam irkálni,mert van tapasztalatom a kutyák terén,nem kevés.És amit úgy gondolok megosztok a kérdezővel.Aztán vagy hasznosnak találja és megfogadja amit írtam vagy nem.


Meg bármelyik részlegbe is tévedek mindig a tapasztalatomat osztom meg, vagy ha tanácsot vár, meg írom én mit tennék a helyében stb.


Senki sem tökéletesen ezen az oldalon vannak gyökerek mint mindenhol máshol.


De azt vettem észre,hogy jó részt azért mindenki tapasztalatot ír le.Ami fontos mivel ő már át élte xy szituációt.


Aki meg trollkodik,meg bunkó az meg csak unaloműzőnek jár ide.

2014. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy vagyok vele, hogy amhez nem értek, nem szólok hozzá. Aki valószínűleg tőlem jobban ért a témához, néha olyan lekezelő stílusban fogalmaz, ez zavar egyrészt. Másrészt meg az olyan válaszoló, aki meg van győződve, hogy csak az ő válasza a helyes (még akkor is, ha valójában rossz választ adott).
2014. ápr. 11. 14:21
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Konkrétum nélkül teljesen felesleges itt ez a nyálverés. A válaszolóval kellene megbeszélned, de mi is, itt is meg tudnánk beszélni, ha tudnánk milyen sérelem ért. Talán más fénytörésbe is kerülne az eset. Ennek így nem látom értelmét. Esetleg az zavar, hogy valaki hosszan fejtegeti a választ és nem 1 tőmondatot ír? Az még lekezelés. Több, mint biztosra veszem, hogy az önérzeted játszik veled.
2014. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Se nem lekezelés, se nem önérzet, amikor idegesíti az embert, hogy lepontozzák azért, mert nem olyan választ írt, amilyet vártak, vagy ami nem egyezik meg mások véleményével.

De hogy legyen konkrét példa is, nem csak nyálverés:

2-3 napja közmű-tartozással kapcsolatban írt ki vki egy kérdést, illetve hogy mit tehet. Én pontosan ebben dolgozom, így leírtam a választ. Nem csak véleményt, hanem hogy pontosan mire számíthat. De az nem volt pozitív, még pontosabban: leírtam, hogy a szociális gondjai nem fogják érdekelni a szolgáltatót, hiába ír le kamu dolgokat, senki nem fogja ellenőrizni, és egész biztosan nem fog részletfizetést kapni.

Elég részletesen leírtam, és elég erőteljesen le lettem pontozva, na ez szerintem nem önérzeti kérdés. Ha nem ért hozzá, milyen alapon pontoz le bárki? A kérdező válaszolt, ő megköszönte, és nem ő pontozott le. Más válasz asszem nem is volt, így vkik csak odatévedtek, elolvasták, nem tetszett nekik, és lehúztak. Tudom, h nincs értelme itt a pontozásnak, de akkor is, minek jön ide a sok tuskó, ha nem ért semmihez?

2014. ápr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
A lepontozás más téma. Jó, összefonódik, de külön irodalma van. De, pont hogy önérzeti téma. EQ alacsonyan van. Ennyit a sajnálatos titok. Én megállapodni látszok 52%-on, nekem jó. Ha érzelmi viharos kérdéshez szólok hozzá, rendre lepontozódom. És? Ha nem tud fejlődni, nem fog fejlődni, csak fröcskölni maga körül, ugyanakkor a lehetőség ott van neki a válaszban. Ez pont olyan, mint amikor valaki azt mondja egy filmre, hogy jó, csak mert az őt megérintő témáról szólt. Attól az a film nem jó, csak érzelmileg bejött neki, de kritikai érzék ettől nincs, esztéta nem lesz. Így van ez az életben is: nem a tartalom jut el hozzájuk, hanem a keltett érzés. Ha az rendben van, jó a válasz is, ha nem - hasznosságától függetlenül - nemjónak fogja értékelni. Ha tud élni vele tud, ha ő nem, majd valamikor a jövőben másvalaki.
2014. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem az ilyen erzelmi mit tegyek dolgokban, szinte mindig megy a -, mert a kis/nagyasszonynak nem tetszik, biztos nincs mindig 100 ra igazam, de alt ilyenkor ami jo es inkabb tennie kene, persze neki nem fexik, az mind lepontozodik.

detto politika, nem vagyok fideszes...

2014. ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!