Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam meg a 3...

Hogyan tanítsam meg a 3 éves,9 hónapos kislányomnak az R betűt? Tökéletesen, szépen érthetően beszél, csak az R betűvel van probléma, azt nem tudja ki mondani.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 8. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Hát férjem is ezt gyakorolja, 4 éves fiunkal eröteljesen. én a mondó vagyok, hogy ráér még. Mi elsösök voltunk,6-6,5 évesek mikor a tanárnéni tanitott minket az R beztü kimondására. :)
2014. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
A baratnom a lanyat vitte ezert logopedushoz es ugy tanitotta meg vele hogy a szajaba tett kereszbe a nyelve ala ceruzat es fogat neki. A ceruzan volt ugye a nyelve rajta es igy probalta vele mondatni az R betut es R betuvel kezdodo szavakat,par alkalom utan belejott :-) Probaljatok ki :-)
2014. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Iskola-előkészítős korú gyerekeknél az oviban kiszűri és bepördíti a logopédus az R-t.

Otthon nem ajánlatos gyakorolni, mert ha rosszul tanulja meg képezni és így rögzül neki, akkor azt sokkal keményebb és nehezebb munka lesz kijavítani, mint simán bepördíteni. Ezért nem ajánlják a szakemberek, hogy otthon ilyesmit csináljanak a gyerekkel.

Egyébként létezik ennek szakirodalma, meg kapható hozzá gyakorlófüzet is, de háttérismeret nélkül nem csak, hogy kevésbé hatékony, de egyenesen káros is lehet kontár gyakorlás...


ha aggaszt vagy zavar a dolog, magánúton elhordhatod logopédushoz, de ebben az életkorban ez még nem számít komoly beszédhibának amúgy. Majd nagycsoportos korában kiszűrik, de az esetek nagy többségében addigra magától is bepördül. De erőltetni otthon nem szabad!!

2014. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Az első gyerekemnél én is nagyon aggódtam, úgy kezdte a kiscsoportot, hogy nem ment még a R betű neki, már szeptemberben mondtam,hogy had járjon logopédiára. Mondták, hogy még ráér bőven, nagycsoportban úgyis jön a logopédus, és ha szükséges járhat majd. Kiscsoport végére betöltött 4év után teljesen letisztult a beszéde, tökletes R betűt mond azóta is. EGy icipicit pösze a SZ betűje, de amióta megindult a fogváltás, az is egyre szebb.

A középső fiam még kiscsoportos most, ő 3év 10hónapos, és nem mont R betűt, de nem aggódok miatta, majd menni fog neki is!!

MÉg ráér a Ti kislányotok is!!! :)

2014. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Még nem kell foglalkoznod vele. Ha nagyon zavar téged elkezdheted járatni, de most még nagyon lassan menne neki a tanulás ergo felesleges ezzel nyaggatni még. Suli előtt elég elkezdeni járatni semmivel nem vagytok elkésve, de otthon semmiképp ne álljatok neki. Először a L hangot kell megtaníttatni, ez készíti elő a R hangot, általában ez is problémás szokott lenni addig a R-vel nem is foglalkoznak, nem tudom nálatok az megy-e?
2014. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Az "r" betűt, sehogy se tanítsd!! Amit te akarsz, az az "r" hang, de ennyi idősen még belefér, hogy nem tudja. Majd ha még 5-6 évesen sem tudja, akkor az óvodai logopédus meg fogja neki tanítani! (egy logopédus)
2014. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor várunk még vele.
2014. ápr. 8. 22:13
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
A négyéves státuszvizsgálaton említettem a doktornőnknek, hogy még nem pereg az R. Ő mondta, hogy 5 éves korig nem probléma. Ez volt decemberben. Februárban a farsangon meghallotta a másik csoportba járó kisgyerek nevét: Barnuska. Úgy megtetszett neki ez a név, hogy elkezdett a szóval játszadozni, és olyan ropogós pergős "Barrrrrrrnuska" lett belőle, hogy öröm volt hallgatni.
2014. ápr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%
Érdekelne, hogy a 6-os válaszom miért lett ennyire lepontozva. Egy ilyen kicsi gyereket írni semmiképp (az az ha betűt tanítunk neki), de még beszélni sem kell tanítani, csak szakembernek, ha nagyon szükségesnek látja. Az élettani pöszeség diagnózisába belefér, hogy ilyen idős korban nem pörög az "r"!!
2014. ápr. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

MIért kell h...lyének nézni mindenkit?

Oké, hogy kimondva a R betű az már R hang- de evidens volt, hogy a kérdező és mindenki más arra gondolt, hogy R hangot nem tudja a kicsi kimondani és nem leírni... és hogy nem R betűt tanítja neki az apukája leírni.

Nem az volt a lényeg, hogy hang-betű... a kérdés nem erről szólt.

2014. ápr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!