Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz, hogy a...

Szerintetek igaz, hogy a szeretet ellentéte nem a gyűlölet?

Figyelt kérdés

Azt mondta valaki, hogy megnyugtatja az, hogy gyűlölöm, és hogy hiába tagadom még magamnak is, akkor is számít nekem valamit, mivel a szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem az, ha nem érzek semmit, annál pedig a gyűlölet is jobb.


Szerintetek van benne valami?



2014. ápr. 11. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. azért ha én választhatnék, hogy gyülöljön valaki, vagy ne érezzen semmit, akkor inkább ne érezzen semmit! :D


Kivéve ha szerelmes vagyok az illetőbe, és ő nem viszonozza, akkor inkább gyűlöljön mintsem semmit se érezzen.

2014. ápr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Van benne valami, ha így fogjuk fel, csak hát az adott dolgon ez nem változtat.
2014. ápr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

elsővel e4gyet értek


még annyit hozzá tennék, hogy van egy olyan mondás, hogy: csak azt tudod gyűlölni, akit előtte szerettél

2014. ápr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
A szeretet ellentéte a közöny, a boldogságé pedig az unalom.
2014. ápr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Az unalmas ellentéte az izgalmas (már bocs) :D
2014. ápr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
#5-ös: Nyelvtanilag igazad van persze. A pszichológiában azonban helyes az ellentétpár (a kérdező sem nyelvtanilag kérdezte szerintem).
2014. ápr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én is pont úgy gondolom, hogy a szeretet ellentéte a közöny. Nálam legalábbis elég halvány választóvonal van a kettő között, könnyen átbillen a másikba. És mindkettő nagyon erős érzelem.
2014. ápr. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi a gyűlölet ellentéte?
2014. ápr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet ellentéte tényleg nem a gyűlölet. Szokták is mondani, hogy a kettőt egy hajszál választja el. Amúgy nekem vot két ismerősöm, akik utálták egymást, és a végén összejöttek (20 év körül voltak) és ma boldog házasok, tehát tényleg van benne valami :D

Bár így beegondova mind a kettő egy emebr iránt tanúsított elég erős érzés, míg a közöny ennek teljesen ellentéte. Talán a gyűlölet elentéte is a közöny?

2014. ápr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is számtalanszor olvastam / hallottam azt, hogy a szeretetnek a közöny az ellentéte, de nem tudom megérteni.


A melegnek sem ellentéte a hideg, ugyanis amit mi hidegnek hívunk az egyszerűen a meleg hiánya. Tehát ebből következtetvén, a közöny sem lehet a szeretet ellentéte, mert a közöny egyszerűen a szeretet hiánya, ahogyan a hideg is a melegnek a hiánya.


Ezt az összes érzelemre rá lehetne húzni, nem csak a szeretetre, gyűlöletre, hanem irigységre, boldogságra, jóllakottságra, viszketésre.. akármire.. Ennyi erővel simán lehetne mindegyik érzelemnek a közöny az ellentéte, mivel a közöny az egy semleges állapotot jelöl. Tehát ahogy már egy másik válaszoló is kifejtette, a közöny simán lehetne a gyűlölet ellentéte is, de akkor mi lenne a gyűlölet ellentéte, ha a közöny a szereteté?


Olyanról meg nem tudok, hogy valamilyen fogalomnak több ellentéte legyen.


Egyszerűen baromság.

2018. ápr. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!