Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan rázzam le?

Hogyan rázzam le?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim (hát sok a rossz tulajdonságom), mégis egyetemen az egyik kollégám rám akaszkodott, nem lenne vele semmi bajom, de nagyon lehúz lelkileg (állandóan a pasijáról beszél meg a barátairól én meg nem tudok semmit mondani és aztán néz rám úgy lenézően, h senkim sincs) és már volt vele több közös munkám, mégis mindent az utolsó percre hagy, ami miatt legutóbb iszonyú bajba kerültem (kézbe kellett volna adni a munkát a profnak, de ő nem nyomtatta ki és emiatt eléggé berágott rám a prof). Hogyan rázzam le a lehető legkedvesebben?

köszi !

21/L



2014. ápr. 13. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, igyekszik a lehető legjobban kihasználni - aa munkában is, és az életben is. Te vagy az Önbizalom-erősítője, mert benned talált valamit, ami miatt lenézhet és így magát jobbnak érezheti.

Persze az is lehet, hogy te érzed magad rosszul ezek miatt a dolgok miatt, és te érzed úgy, hogy lenéz, mert különböztök.

Neked kell eldöntened, melyik. Hogyan nyilvánul meg a lenézése?

A munkadolgokban ne taktikázz, ezen a karriered múlik, beszélj vele nyíltan arról, hogy bajba sodort téged, és szedje össze magát.

2014. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi, hát a lenézése abban nyilvánul meg, h pl. meséli a dolgait, rákérdez, h velem mi volt, én meg mondom, h semmi akkor olyan pillantással néz rám, v pl. a páromra tesz megjegyzéseket.

A munkában pedig mellém osztották be, nem tudtam ellene tenni :(

2014. ápr. 13. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem. Szólhatsz a profnak is, hogy a munkamoráljával problémák vannak, és nem tudsz vele dolgozni.

Vagy ha kedvesebben indítanál, akkor beszélj a csajjal, legközelebb, mikor csevegne, hogy inkább a melóját csinálja, mert ha még egyszer bajba kerülsz miatta, kénytelen leszel jelezni a dolgot.

Nem valószínű, hogy a beszélőviszony megmarad, de ez már így se tűnik barátságnak, úgyhogy mindegy. Csak annyit tudok tenni, hogy a munkádat ne áldozd be.

2014. ápr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi! de én már teljesen ki vagyok miatta
2014. ápr. 15. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!