Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni valakiről...

Honnan lehet tudni valakiről a külső vonásai és személyisége alapján, hogy zsidó?

Figyelt kérdés

Vannak akik első látásra megmondják valakiről, hogy állítólag vannak tipikus arc- és jellemvonásaik. Kíváncsiságból érdekel, milyen a tipikus zsidó?

Külső alapján ne csak a nagy orrot említsétek :-), más népek körében is gyakori lehet a nagy orr, attól még valakinek nagy az orra még nem jelenti hogy zsidó, és ha valakinek pici attól még lehetnek az ősei közt.

A személyiségükkel kapcsolatban se feltétlen negatívumokat kéne kiemelni, mindenhol vannak jók és rosszak is, általánosítani nem lehet.



2014. ápr. 15. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

A sémi népekre általában jellemző a lenőtt fülcimpa, vagyis a bőrhöz van nőve.


ilyen az enyém is...

2014. ápr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pasiknál: nagy orr, eléggé magas homlok, erős-jól táplált testfelépítés. Semmiképpen sem az alig 40 kilós májlinger szájú, aki a legújabb BMW-t és SAAB-ot vezeti 200-al.
2014. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

"Honnan lehet tudni valakiről a külső vonásai és személyisége alapján, hogy zsidó?"


"milyen a tipikus zsidó?"


"általánosítani nem lehet."


Akkor milyen válaszokat vársz?

2014. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hugó 14 válasza:
Én úgy halottam, hogy nagy fülük van.
2014. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
ha már térdelsz előttük, és előkerül a bré, akkor a körülmetélésen láthatod hogy zsidó.
2014. ápr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hatarozd meg te magad. Ime 100 hires zsido

https://www.youtube.com/watch?v=JJpykkXpJOM

2014. ápr. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4-es +
2014. ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Joola ***** válasza:
nem vagyunk egy kissé sztereotípek?
2014. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Milyen válaszokat várok?

Olyanokat, hogy lehet valakiről elsőre megmondani zsidó- e vagy sem, külsőre és belsőre, de nem feltétlen a negatív tulajdonságok kiemelésével. Azzal is, de tudom vannak akik indulatba jönnek ha szóba kerül a téma és jön a sárdobálás .... Ezért is kértem ha valaki ír ne csak a rosszat emelje ki velük kapcsolatban, hanem ami teljesen objektív.

Minden népről lehet rosszat mondani, és lehet objektívan is beszélni, lehet azt is mondani rájuk hogy hanyagok (ez negatívum), de azt is hogy harsányak (objektív), az északiak pedig túl merevek viszont alaposak.


Az, hogy általánosítani nem lehet, arra értettem nyilván nem lehet az összes emberre rámondani, egy részükre igen (attól még hogy felsoroltatom a legtipikusabbakat) ami csakis rájuk jellemző.


Én ezt csak érdekesnek találom, szerintem nemcsak én, sokan foglalkozhatnak vele, ha egyesek ennyire gyorsan kiszúrják valakiről olyan származású- e .....

2014. ápr. 17. 07:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok zsidó, de nagyon görögös az arcom, szóval attól még hogy valaki úgy néz ki, még nem biztos hogy az. Ugyanakkor ha nem úgy néz ki, akkor is lehet az. A népek sokat keveredtek.


Általában fekete haj, fekete szem, kissé nagy, egyenes orr, erős testalkat (bár ez aligha számít, mondom, hogy rengeteget keveredtek az emberek), esetleg kreol bőr, bár az is csak néha. De nézz utána hírességeknek, ők ilyen déli típusúak, pl. Kim Kardashian (ő örmény) vagy Radics Gigi (ő roma).


Na, kábé ennyi. Én is azonnal meglátom valakin, ha ilyen mediterrán típus, szóval ehhez azért éles szem is kell. :)

2014. nov. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!