Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » MINDEN OKKAL TÖRTÉNIK?

MINDEN OKKAL TÖRTÉNIK?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 23. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen és nem. Vannak olyanok amiknek nem tudjuk az okát. De gondolj bele. Előveszel egy pakli kártyát. Összekevered és véletlenszerűen kihúzol egyet. És mit húztál ki? Azt előre nem lehet tudni, de nyilván azért azt mert az pont ott volt ahova nyúltál. Miért nyúltál oda? Mert eldöntötted hogy ezt fogod csinálni.

Mindennek van oka, csak sokszor jelentéktelen, esetleg logikátlan.

2014. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ha nem keresztény neveltetésben részesülnék azt mondanám: Ez az univerzum és a karma hatalma bébi! ;)
2014. ápr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Eléggé hiszek ebben, de nem minden okkal történik szerintem. Apróságok, vagy éppen fontos dolgok történnek véletlenszerűen, amikor nincs semmi, ami okkal történhetne, de valaminek történnie kell. De van egy jó sztorim: Vásárolni voltam, apukám megkért, hogy vegyek meg neki egy pontosan megnevezett pár cipőt (az előző pár elkopott és nagyon szerette). Rendben mondom. Viszem a pénztárhoz, hirtelen teljesen kiment a fejemből a bankkártyakódom. Sose felejtettem még el, de most nem emlékeztem egyszerűen. Ott kellett hagynom a cipőt, mert nem volt nálam kézpénz. Apukám megértette meg minden, elment magának megvenni. Mondja ,azért felpróbálja. Kiderült, a gyártó kicsit szórakozott a méretekkel és neki eggyel nagyobb pár kellett belőle. :)


Néha érdekes belegondolni, hogy ha egy kis dolog nem történik, teljesen másképp alakul az életünk. Ha az utcának nem azon az oldalán sétafikálok anyukámmal kétévesen, sose találkozok az egyik legjobb barátommal. Ha nem írok egy fórumba az egyik témához, nem ír rám a legjobb barátnőm. Ha itt nem írok privátot az egyik szimpi srácnak, mégegy baráttal kevesebb lenne :D Tök máshogy alakult volna minden.

2014. ápr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hm .. ez elgondolkodtató :))

és az az -"amit adsz,azt kapsz az élettől"- tényleg igaz lehet?

néha elgondolkodom,hogy talán igen..régen rosszat tettél,most vissza üt,ahogy bántál a másik most úgy bánnak veled???

vagy csak én gondolom ezt? :O :)

2014. ápr. 23. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztalom, hogy igen, valóban okkal történik minden. Ha nem is egyből esik le, de utólag mindig kiderül, hogy mi is volt egy-egy dolog célja.
2014. ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elvileg mindennek kell, hogy legyen oka, de ez lehet véletlenszerű is: ahogy írták, te azt döntötted, hogy oda nyúlsz, azt húzod ki a pakliból. Tehát ez nem azt jelenti, hogy azért vesztettél pókerban, mert te most épp keveset áldoztál Fortunának, hanem mert a random kisorsolások sikerülhetnek rosszul.
2014. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem igen. Ez nagyon függ attól, hogy hiszel-e benne, illetve, hogy az életedben milyen események mikor és hogyan történnek/történtek.

Én elfogadom olykor a rosszat is, mert megvan a maga tanulsága, idővel belátom, hogy annak miért kellett úgy történnie, még ha abban a pillanatban nehéz is feldolgozni.

A másik ilyen számomra, az emberekkel való kapcsolat. Nem véletlenül lép az életedbe egy-egy személy, legyen szó akár felszínes ismeretségről, vagy egy mélyebb kapcsolatról. Előbb-utóbb mindenre választ kapunk, nekem eddig ez a tapasztalatom.

2014. ápr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet ... eddig nem nagyon hittem ebben,de néha elodolkodok rajta,-utólag-hogy "volt tanúsága"
2014. ápr. 24. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!