Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hisztek abban, hogy minden...

Ti hisztek abban, hogy minden okkal történik?

Figyelt kérdés

Hogy az egyértelmű, nyilvánvaló okok mögött van olyan dolog, amihez idő kell, hogy rájöjjünk (vagy talán nem is fogunk rájönni).

Pl.: ha valaki eltöri a lábát, az azért történt, mert lehet, hogyha átment volna a zebrán, elütötte volna egy autó.

Ez most egy elég böszme példa, de remélem, értitek.


2014. márc. 2. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Igen.Én eddig mindig megtaláltam rá az okot.
2014. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos igen kénytelen vagyok elhinni hogy én adom az okot arra ha valami történik
2014. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
IGEN, en is teljes mertekben hiszek ebben!! Es megprobalom e szerint elni az eletem, ha valami rossz tortenik, akkor elgondolkodom, hogy vajon miert miert tortenhetett igy.
2014. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem. A dolgok nem történnek, hanem mi cselekszünk. Könnyű lenne ledobni a felelősséget magunkról és a sorsot, az univerzumot, a csillagok állását, meg bármi mást okolni, de a kemény valóság az, hogy minden tettünkért mi vagyunk a felelősek.
2014. márc. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Abban hiszek hogy nincsenek jó és rossz dolgok mert hosszú távon pl kiderül hogy egy rossz dolog jó és egy jó az meg rossz. Mi csak azt hisszük hogy bármibe bele tudunk szólni a döntéseinkkel ,pedig fogalmunk sincs melyik döntés hová vezet. Szóval meg van írva az egész forgatókönyv és az egész szabad akarat csak egy nagy illúzió.
2014. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Az én filozófiám szerint mindennek attól függ az oka, hogy ki mit hoz ki belőle.

2014. márc. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!