Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen külső tulajdonságokkal...

Milyen külső tulajdonságokkal rendelkezik/rendelkezett egy "teljesen" kelta származású ember? Kíváncsi vagyok, hogy nektek mi ugrik be elsőre a kelták külsejéről, illetve arra is, hogy alaposabb átgondolás után mit gondoltok róluk.

Figyelt kérdés

Alapos, hosszú leírást kérnék.

(Tehát nem csak annyit, hogy például: vörös haj, kék szem.)


Lehet, hogy furcsa kérdés, de tényleg érdekel...


2014. ápr. 26. 14:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

" Lehet, hogy furcsa kérdés, de tényleg érdekel..."

-nem baj

2014. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Várom a normális válaszokat.
2014. ápr. 26. 15:47
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
akkor normális kérdést írjál
2014. ápr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Zöld szem,göndör vörös haj, szeplős fehér bőr, magas termet,lágyabb arcvonások a legjellegzetesebb keltás külső. De ez is csak a töredékükre jellemző. Egyébként a mai európaiak jelentős hányada kelta eredetű: írek,skótok,walesiek,bretonok,gallegók+az angolok,franciák,északi olaszok nagyrésze is csak nagyon erős volt a germán és a latin asszimiláció. Egyébként az osztrákokra és a délnémetekre is mondják hogy kelták részben mert nemigen van tipikus germán külsejük, de ez elég vitatott. A csehek közül is sokan azt vallják,hogy ők elszlávosodott kelták de ez is elég bizonytalan. Nem beszélve az europán kívüli angol nyelvű országokról. Szóval ezt a nagy embertömeget nemigen lehet leírni,de nekem ezafajta kinézet jut eszembe ha keltákról van szó. Pl: Ewan Mcgregor(Obi-Wan Kenobi) vagy Ron a Harry Potterből nekem elég tipikus keltának tünnek nekem.
2014. júl. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
De pl:a Mel Gibson vagy Tom Jones ill. Daniel Craig szerű külső is elég gyakori(sötét haj de világos bőr nem meghatározott szemszínnel, férfias arcvonásokkal).De még mindig nem lehet őket olyan pontosan körül írni mint pl:a skandinávokat vagy a mediterrán népeket. Viszont azzal ellentétben ahogy az előző válaszoló írta nagyon is normális a kérdésed, ehhez igyekszem méltó választ adni.
2014. júl. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszod!

Én a keltákat külsejük úgy képzelem el, hogy vörös, hullámos haj, fehér bőr, szeplős arc, kék-zöld szem, inkább magas termet. Tehát hasonlóan, mint ahogy leírtad, és azt is, amit a népekről írtál.


A gallokról mit gondolsz a külsőt illetően, hogy nézhettek ki? Tehát az "őskelták" ?

2014. júl. 22. 21:32
 7/19 A kérdező kommentje:
*külsejük alapján
2014. júl. 22. 21:33
 8/19 anonim ***** válasza:
Kb. ahogy a mai franciák elvégre nagyrészt ők az őseik. Volt köztük vörhenyes típus is(Obelix :D)meg a Mel Gibson szerűségek is biztos. Illetve ezek keverékei amiket nemigen tudsz sehova sorolni. Nincs tipikus francia kinézet. De ha lenne egy időgépem pontosabban megtudnám ezt mondani:). A rómaiak feljegyezték,hogy nagyobb termetűek voltak náluk, a germánok pedig még erősebb testalkatúak voltak(ez ma is helytálló). Ami az öltözködésüket illeti az őskelták egyszerű ruhákat hordtak valószínűleg amit a többi környékbeli nép is. Állítólag néha meztelenül mentek csatába,tetoválták is egyes törzsek magukat. Törzsi szervezetekben éltek, tehát az előkelők a klánvezérek és a druidák cifrábban öltözködhettek. Amúgy az írek,skótok,walesiek stb. azért tartották meg nyelvüket és kultúrájukat mert ellenálltak a romanizációnak. A többi kelta asszimilálódott.
2014. júl. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ezzel egyáltalán nem értek egyet, hogy hasonlítottak volna a mai franciákra.

A legtöbb fehér francia őse frank (vagy egyéb) lehet (sajnos), szerintem. Hatalmas mértékű a keveredés abban az országban.

Azt viszont én is úgy gondolom, hogy magas, világos-vöröses hajú, kék-zöld szemű, (stb.) emberek lehettek, mélyen ülő szemekkel.

2014. júl. 23. 13:49
 10/19 anonim ***** válasza:
A frankok rátelepedtek a római kori lakosságra,de minden bizonnyal számbeli hátrányban voltak velük szemben. A frankok inkább a hollandok,flamandok ősei lehetnek. Viszont a franciák tényleg nagyon kevert nép:gallok+germánok(frankok,burgundok,vizigótok,normannok etc.)+baszkok,okszitánok és más azonosítatlan népek+görögök. Tényleg kicsit elhamarkodtam ezt a francia-gall dolgot. De a franciák a gallokat tartják őseiknek. Viszont a kelta kultúra és nyelv teljesen kiveszett belőlük is. Kivétel a bretonok,de ők ha jól tudom a Brit-szigetekről erednek.
2014. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!