Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen külső tulajdonságokkal...

Milyen külső tulajdonságokkal rendelkezik/rendelkezett egy "teljesen" kelta származású ember? Kíváncsi vagyok, hogy nektek mi ugrik be elsőre a kelták külsejéről, illetve arra is, hogy alaposabb átgondolás után mit gondoltok róluk.

Figyelt kérdés

Alapos, hosszú leírást kérnék.

(Tehát nem csak annyit, hogy például: vörös haj, kék szem.)


Lehet, hogy furcsa kérdés, de tényleg érdekel...


2014. ápr. 26. 14:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi kelták a skótok,írek,walesiek,bretonok stb. Ők még tartják az öntudatokat,kultúrájukat,népzenéjüket és nyelvüket is részben. Egyébként az írek tisztelik,szeretik a magyarokat,ők is elnyomott nép voltak. De a többiek is vendégszerető nép hírében állnak. A franciákat nem ismerem de állítólag elég gőgös,arrogáns nép.
2014. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy mondod. :)

Azt valahogy mindig is tudtam, hogy a franciáknak már nem sok közül a gallokhoz a keveredés miatt. A mezőgazdasági szavaikban még fellelhetőek gall elemek.

Még sajnos nem jártam kelta területeken, sőt külföldön sem igazán.

Egyébként régen, az első, második század környékén éltek a mai Magyarország területén is kelták. Vannak a Mecsekben is földvár-maradványaik.

2014. júl. 23. 17:17
 13/19 anonim ***** válasza:
Hát igen régészeti maradványaik vannak. De mire a magyarok idejöttek már kivesztek innen a népvándorlások miatt. Egy darab kelta szó nincs a nyelvünkben sem,nem tartom valószínűnek,hogy megérték a honfoglalást. De a kinézetükre visszatérve:lehet,hogy a vörhenyes külső egy "mutáció" eredménye mint a kék szem például.Ez az elváltozás Nyugat-Európában relative gyakori talán a környezeti hatások miatt. A vörös haj aránya a skótoknál és az íreknél is csak 10% körül mozog,de el-elvétve még a japánoknál is megtalálható(!). Ez vált a jellegzetességükké. De a sötét haj-fehér bőr kombináció lehet a leggyakoribb. A gallok külsejéről biztosabban lehetne nyilatkozni,ha lett volna saját írásuk. Csak a római feljegyzésekre támaszkodhatunk,azok meg hajlamosak voltak elferdíteni a tényeket.
2014. júl. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy a sötét haj a spanyol, latin beáramlásnak "köszönhető". Egy kelta, és egy latin gyereke valószínűleg sötét hajú, de fehér bőrű lesz.

Eredetileg maximum közép-sötét-barna lehetett a kelták hajszíne, véleményem szerint, és régen nem 10% volt a vörös hajúak aránya, bár ezt csak gondolom.

2014. júl. 23. 21:25
 15/19 anonim ***** válasza:
Skóciába és Írországba nem volt latin beáramlás,de ők talán többségében világosbarna hajúak vörös beütéssel(Ewan Mcgregor). A walesiek(Catherine Zeta Jones v Tom Jones pl) viszont sötéthajúak. Hogy ez azért van-e amit te leírtál azt nem tudom. De az valószínű,hogy a fekete-sötétbarna haj előbb volt mint a szőke vagy a vörös. Az emberiség túlnyomó többsége ma is sötét színekkel rendelkezik.
2014. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Állítólag a neandervölgyi embertől származnak az európaiak, és láttam egy (vagy talán több) cikket, ahol írták is, hogy vörös hajú volt valószínűleg, és úgy is rekonstruálták.

Persze, ez csak feltételezés... (gondolom)

Illetve, egy kelta mumifikálódott teste:

[link]

Nagyon is vörös haja van, ha megnézed közelebbről.

Természetesen nem zárom ki, hogy sötét hajú kelták is élhettek régen, de nem nagy esélyét látom.

2014. júl. 24. 11:23
 17/19 anonim ***** válasza:
A neander-völgyi egy másik emberi alfaj volt. Vagy talán külön faj is. Vitatott,hogy keveredtek-e a homo sapienssel. Lehet vörös hajuk volt,de nagyon nem emberi arcuk(ilyet meg nem lehet észrevenni az európaiakon). A kelták vörös hajához a mutáció mellett a kevés napfény is hozzájárult(alig termel a bőrük melanint). A skandinávoknál is több napsütés van mint a Brit-szigeteken,náluk még ritkább a vörös haj. De vannak vörös hajú zsidók,cigányok,japánok is. Ez szerintem csak mutáció miatt van,nem az időjárás miatt. Ahogy most néztem képeket a neten az írek és a skótok többségét vörhenyes barnának láttam. Az egykor Közép-Európában élt kelták nemigen lehettek túlnyomórészt vörösek szerintem mert itt az időjárás nem támogatta ezt. Persze attól még világos hajúak simán lehettek többségében. De ez egy nagyon összetett felderíthetetlen téma. A kutatók is komolyan foglalkoznak ezekkel a dolgokkal. Mi meg csak a kutatásokra és az egyéni fantáziánkra hagyatkozhatunk.
2014. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Igen, azt olvastam korábban, hogy a kevés napsütés miatt is kialakulhatott a vörös hajszín, nem csak mutáció révén.

A szőke és vörös egyaránt előfordulhatott a szárazföldi (kontinentális) keltáknál. Nem gondolnám, hogy feltétlenül időjárás-függő a dolog... nem lehet tudni.

2014. júl. 24. 15:10
 19/19 A kérdező kommentje:
Legalábbis a nem szigeti kelták esetében...
2014. júl. 24. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!