Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha fekete-fehér képeket...

Ha fekete-fehér képeket láttok a régmúlt időkből, nem olyan, mintha az akkori világ is fekete-fehér lett volna?

Figyelt kérdés
Nehéz elképzelni például a 19. századi, vagy a századforduló utáni világot színesben...

2014. ápr. 26. 22:13
 1/4 anonim válasza:
Velem is pont ez van
2014. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egy fekete-fehér film nézése közben úgy hozzá szoktam "hallucinálni" a színeket. A Schindler listájában pl. majdnem észre sem vettem a kislány piros ruháját, hogy az kiszínezték, csak amikor a képernyő majdnem felét betöltötte, addig is úgy láttam...

És mondhatjátok: lehetetlen, de szerintem csak fantázia kell hozzá. Nem állítom egy pillanatig sem, hogy meg tudom mondani, hogy ez itt most szürke volt a valóságban is vagy én látom csak zöldnek, de én színesnek fogom fel. Szóval én egész könnyen el tudom képzelni. Persze, ha csak ránézek egy képre, nekem is érdekesnek tűnik...

2014. ápr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam már így. :) Tényleg nehéz elképzelni, hogy 1920-ban is ugyanilyen színesek voltak a fák és a virágok, és ugyanígy sütött a nap és a nyarak forrók voltak. A fekete-fehér képek valahogy azt sugallják, mintha minden szürke és hideg lett volna :D Szóval igazad van, tényleg olyan...

Pedig minden ugyanolyan színes volt, mint most! Főleg, ha manapság készült filmeket nézel a régi időkből, azok már színesen mutatják be az akkori világot.

2014. ápr. 27. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem azzal nincs bajom, inkább a 60-as 70-es évek fakó színei zavarnak, olyan nehezemre esik elhinni, hogy nem mindenki csíkos fürdőruhában labdázott mosolyogva a balaton fakó vízében.. :D
2014. jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!