Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A legtöbb embernek barna vagy...

A legtöbb embernek barna vagy fekete színű a szeme, miért ilyen gyakoriak, miért épp ezek a színek?

Figyelt kérdés
pl a kék-zöld elég elenyésző ezekhez képest
2014. febr. 13. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Mert ez a természetes szemszín, a zöld és a kék az mutáció, ezért ritkábbak.
2014. febr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És mert ezek dominánsak a kék génnel szemben.
2014. febr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Skandináviában pl alig van barna szem.
2014. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert ilyenek vagyunk mi magyarok zömében.
2014. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezek domináns allélok, szemben a recesszív kékkel.


#1: az indoklás igaz, viszont ez önmagában még nem támasztja alá a feltételezést. Pl. a két lábon járás, vagy a szőrtelen test is mutációk eredménye, mint ahogy a világos bőrszín is. Mégsem csak négy lábon járó szőrös négereket látni mindenhol. :)

2014. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem zöld a szemem, sokáig azt hittem hogy ez a leggyakoribb, mert a tesómnak meg nekem is zöld a szemünk, pedig fekete hajunk van. Addig utáltam a színét, de amikor rájöttem hogy ritka, azóta megbarátkoztam vele:)
2014. febr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Mert a mongoloid, negrid rasszúaknak szinte csak barna vagy fekete lehet a szemük. Az europidoknál átlagban amúgy a világosabb szemszín a gyakoribb, az északi országok miatt.
2014. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdekes én pont nem ezt vettem észre.szerintem sokkal több az általad ritkábbnak tartott kék meg zöld szem.Nekem is zöld van.
2014. febr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor te Skandináviában élsz? :D
2014. febr. 27. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!