Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan fura érzésem van valakiv...

Olyan fura érzésem van valakivel kapcsolatban. Mit gondoltok erről? Lehet valakit egyszerre gyűlölni és vonzódni is hozzá?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm az illetőt, mert megalázott nagyon sokszor.

Én h*lye meg tűrtem, nem szóltam semmit. Évek múltán megmondtam neki a magamét, ésszerű érvekkel alátámasztva.

Ő azt mondta, hogy én milyen h*lye vagyok.

Azzal hárította az egészet, hogy én ne szóljak hozzá, mert mi nem vagyunk barátok. Konkrétan nem mondta el, hogy mi volt velem a baja.

Ha meglátom egyszerűen gyűlölet fog el.

Viszont le is feküdnék vele, gondolatban már meg is tettem. Szóval kettős érzéseim vannak vele kapcsolatban.

Lehet azért piszkált régebben, mert nem voltam neki teljesen közömbös?



2014. ápr. 27. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetnek kettős érzéseid. Ahogy azt is szokták mondogatni, hogy pl. a gyűlölet is szerelemre utaló érzés.
2014. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod neki megbocsátani, hogy megalázott, hisz nem azt kaptad tőle, amit vártál (szeretetet), hanem pont az ellenkezőjét. Azért van benned ez az ambivalencia, mert ő nem szeret annyira, mint amennyire te azt szeretnéd, ill. mint amennyire te szereted őt, és ezt nem tudod elviselni.


Amíg szereted, és nem kér elnézést, vagy nem biztosít a szeretetéről, addig meg fog maradni benned a gyűlölet is. Idővel persze ez a hullámzás majd egyre kevésbé leng ki, és mikor már teljesen közömbös tudsz lenni vele kapcsolatban, akkor meg fogsz nyugodni, de az még kicsit odébb van.


Az is lehet egyébként, hogy ő is pont így van ezzel veled kapcsolatban.

2014. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy elolvastátok a sztorit, és válaszoltatok is.

Aki szeretne, az még nyugodtan válaszolhat.


2. hozzászóló!

Ő többször megalázott engem! Én egy esetről tudok, hogy az neki sz**ul eshetett, de azt nem ellene tettem, hanem magamért. Az max. a megbántás kategóriájába tartozik!

2014. ápr. 27. 17:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt a mondatot, hogy: 'Az is lehet egyébként, hogy ő is pont így van ezzel veled kapcsolatban.' erre a kérdésedre írtam: "Lehet azért piszkált régebben, mert nem voltam neki teljesen közömbös?"


Nem kell ahhoz feltétlen megalázni a másikat, hogy haragudjon rád. Mindenkinek más a tűrőképessége, az érzékenysége, sőt, még a reakcióideje is. Van, aki egy kis spéttel reagálja le a dolgokat, van, aki rögtön.

Van, aki többet elvisel a másiktól, mert jobban szereti, mint amaz, és ilyenkor nem számít se önbecsülés, se önérzet, se büszkeség, mert a másik fontosabb számára, mint ezek, van akinél meg fordítva van.

2014. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igaz, amiket írsz!

Én nem piszkáltam őt, és csak később gondolkodtam el azon, hogy miért is alakult így ez az egész. Mert ő egyébként nem érdekelt, csak ezzel a viselkedésével magára hívta a figyelmet.

2014. ápr. 28. 16:16
 6/9 anonim válasza:

Legelőször én azon gondolkodnék el, hogy mi lehet az oka annak, hogy ha valaki megaláz az szexuális izgatottságot okoz nekem.


Légy óvatos!

2014. máj. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a hozzászólásod. Egyébként jóval erősebb bennem a gyűlölet, mint a vonzódás, de néha sajnos tetszik is. Ez van nem tudok mit csinálni.
2014. máj. 5. 18:17
 8/9 anonim válasza:
Vajon már az előtt tetszett, hogy megalázóan bánt veled, vagy igazán az után vált érdekessé számodra, amikor durva viselkedést mutatott?
2014. máj. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó kérdés... Szerintem már előtte is egy kicsit.
2014. máj. 6. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!