Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Trendi ma Magyarországon...

Trendi ma Magyarországon okosnak lenni?

Figyelt kérdés
Konkrét példákat tudnátok mondani, amikor valakit jutalmaz a rendszer, azért mert okos volt? Ez a rendszer lehet a társadalom egésze, vagy egy része, vagy bármi ami előnyben részesíti az okos embereket? Menő ma Magyarországon, ha valaki okos? Sokan mellé állnak és támogatják az okos embereket?

2014. ápr. 28. 09:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
Tudtommal egy okos ember boldogul egyedül is, nem kell ahhoz "trendinek" lennie, és mások támogatását sem igényli.
2014. ápr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%
Nem az a lényeg, hogy trendi-e. Okosnak lenni megéri. Jobb munkahelyet kaphatsz több fizetéssel.
2014. ápr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
De támogatja az okos embereket a társadalom?
2014. ápr. 28. 09:24
 4/28 anonim ***** válasza:
81%
Az okos ember nem szorul a tarsadalom tamogatasara, megoldja maga. Azert okos.
2014. ápr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%
De hogyhogy támogatja-e az okos embert a társadalom? Kígyózó sorokban menetelnek-e utána, miközben a nevét kántálják és transzba esve magukba szívják minden mondatát, azért, mert most ő okos?
2014. ápr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
73%
Ezt az okos ember jobb munkahelyet kap több fizuval nagyon is elvetném. Egyáltalán nem igaz és semmi garancia nincs erre. Világ életemben rengeteget tanultam, ösztöndíjakat kaptam, úgymond okosodtam, lediplomáztam és közmunkán vagyok. Nem éri meg okosnak lenni. A tudás hatalom ugyan, de csak magadnak.
2014. ápr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
#5 Igen.
2014. ápr. 28. 09:43
 8/28 anonim ***** válasza:
94%
Ha a menőségre hajtasz, akkor tökmindegy, mert te nem lehetsz túl okos.
2014. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tartom okos embernek, aki tisztában van a saját képességeivel, lehetőségeivel, vágyaival és a világ működésével, ennek megfelelően szervezi életét.
2014. ápr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Vannak olyan társaságok (akár baráti, akár család, akár munka, bármi) ahol értékelik, sőt elvárják, hogy valaki okos legyen. Van ahol meg teljesen más értékek vagy értéknek nevezett dolgok fontosak.

Az biztos, hogy okosnak lenni nem lehet hátrány, nem árt ha az ember könnyebben elboldogul az életben, akár munkában, ügyintézésben, stb. És ha igazán okos vagy, akkor tudsz alkalmazkodni mindenféle környezethez. Nem kell mindenhol fitogtatni, hogy te mit tudsz, miben vagy jó.

2014. ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!