Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet az embereket irányítani?

Lehet az embereket irányítani?

Figyelt kérdés

Ne tessék félre érteni, csupán kíváncsi vagyok, hogy lehet, e irányítani egy olyan társaságot, ahol mindenki más világú.


Tehát, tegyük fel, apokalipszis van (ez csak a feszültség fokozása érdekében), van egy 10 tagú csapat, ami különböző korú és világú emberekből áll. Van 2 vezérfej, akik nem tudják eldönteni ki legyen a főnök, a csapat pedig fele fele arányban a két vezér mellett áll.


a) Lehetséges e a kiegyezés, ha a két vezér jó barátok, vagy családtagok?


b) Lehetséges e a kiegyezés, ha nem azok?


Ha igen, akkor hogyan?


Tanulható a manipuláció? Mármint úgy értem házilag.


2014. máj. 7. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sokan tudják manipulálni az arra alkalmas embereket. Sokan észre se veszik. Simán lehet.
2014. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet. Nem kell hozzá még az se, hogy az illető befolyásolható/manipulálható legyen, és igen sajnos sokan észre se veszik.

A legjobb eszközök: marketing, média, plusz minél többször rágod ugyanazokat a dolgokat a másik szájába, ékesen, és megfelelően érvelve annál inkább nyert ugye is van a manipulálónak.

2014. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ma erről szól a politika. Máshol/máskor is, de jelenleg itt 100% csak etetés.
2014. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2es vagyok: azért én még annyit hozzá tennék a dologhoz, de ahogy kivettem a kérdező szavaiból ezt talán ő is tudja, hogy a manipuláció nem minden esetben rossz. A lényege itt is azon van, hogy mi/ki áll mögötte, és mi a célja afelé, akit manipulálni akarunk. Ha pl. egy versenyt így akarna vki megnyerni, h a példát nézzük, az ugyan lehet, h akár jó szándékú is, de tisztességtelen eljárás. Persze manapság ilyesmikkel, hogy mi tisztességes, meg mi nem egyre kevesebben foglalkoznak ezzel! :(
2014. máj. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!