Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktatok apró dolgokból nagy...

Szoktatok apró dolgokból nagy következtetéseket levonni?

Figyelt kérdés

Árulkodó jelekre gondolok, amiket a részletekben vesztek észre, és azokról következtettek valami másra, egy átfogóbb képet alkotva.


Tudtok erre példákat mondani?


Mondok egy példát. Kállay-Saunders András koreográfia szerint eldönti a széket, amin ül az Eurovíziós előadása elején, és az előadás további részében nem használja a széket.


Most nekem erről olyanok jutnak az eszembe, hogy Andrást magyarok készítették fel és segítették a koreográfia kialakításában, ezért arra gondolok, hogy rajtuk keresztül a magyarok mentalitására jellemző lehet, az, hogy nem gondolnak az előre nem látott dolgokra, mivel csak úgy eldöntik a széket, pedig ha mégis használni kellene a széket, akkor jobb lett volna, ha nem döntik el. Arra is gondolok, hogy ez magabiztosságot sugároz, mivel előre eltervezték, hogy mi lesz, és úgy vannak vele, hogy nem lesz gond, mert tudják, hogy nem fog már kelleni a szék. Arra is gondolok, hogy a magyarok rosszul számolnak az esélyekkel, mert ez egy olyan tudatalatti megoldás, ami olyanoknak jut az eszébe, akik az előre nem látható dolgokkal nem számolnak.



És közben pontosan tudom, hogy ez egy megtervezett valami, egy előadás, de mégis látok rá esélyt, hogy jók lehetnek a következtetések, és arra sarkallnak, hogy egyéb szempontok alapján is értékeljem az eredményeket, pl. utánanézek olyan forrásoknak, amik ezt alátámaszthatják.


Ti is szoktatok ilyesmit csinálni? Ha igen, tudtok példákat mondani?



2014. máj. 7. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Mikor a kérdést megláttam azt mondtam volna, hogy igen, de mikor elolvastam ezt a székes sztorit, hát én ennyire nem érek rá ilyenekre...

Olyanokat gondolok tovább, hogy az ismeretségi körömben ki hogy viselkedik. Valaki levág egy fintort, és végiggondolom miért csinálhatta az adott kontextusban, stb.

2014. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vagy például most láttam ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=W9czE__JFAc


Ennek a közepén van trailer egy filmről, amiben azt mondja valaki, hogy "Az emberek azt gondolják, hogy halott vagy. Jobb, ha ez így is marad.". És ebből arra gondolok, hogy az amerikaiak azért tudják ösztönözni az egyéni leleményességet, mert olyan a mentalitásuk, amire ez alapján is következtetni lehet. Nevezetesen, hogy arra utal az idézett két mondat, hogy azt akarják tudatosítani az emberekben, akik látják a filmet, hogy attól még hogy az emberek többsége hisz valamiben, még nem biztos, hogy igaz, akár tévedhetnek is. Ezen túl gondolok ebből az amerikaiak előítéletesség elleni küzdelmére, mert ez az idézet arra is jó, a kritikusságra való buzdításra.

2014. máj. 7. 21:20
 3/5 A kérdező kommentje:

#1


Téged, 30 éves nőnek képzellek el, mert meglepően őszinte az első mondatod, a második mondatodból meg a fintor-figyelésed utal erre, és annak a kielemzése meg főleg. A nemedben biztosabb vagyok, mint az életkorodban.

2014. máj. 7. 21:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én rámondtam volna, hogy igen, de aztán végigolvastam. Szoktam következtetéseket levonni, de nem mögé magyarázok dolgokat, meg "mire gondolt a költő" stílusban bölcsészkedni.
2014. máj. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindig azon szoktam gondolkozni, hogy a nagyon nagyon okos emberek megnéznek egy eurovíziós fesztivált, és az összes országról, az egész Földről, mindent tudnak sőt az Univerzumról, sőt meg tudják mondani, hogy a malájok kedden agresszívabban fognak viselkedni, ezért el kéne adni 500 tonna babot nekik a tőzsdén hétfőn, mert többet fizetnek érte.
2014. máj. 7. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!