Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha nagyon beteg a gyerek,...

Ha nagyon beteg a gyerek, mennyire kell apukának kivennie a részét a "dolgokból"? Vagy teljesen normális, ha kivonja magát a forgalomból, mondván, oldjam meg?

Figyelt kérdés

Az első házasságomból van 2 gyerkőcöm, 6 és 7 évesek. Elváltunk, gyerekek nálam, gyerektartás nincs, mert a volt férjem a rossz anyagi körülményei miatt nem ítélték meg, jövő márciustól kell csak fizetnie.

A mostani kapcsolatomból pedig egy 3 évesem és egy 7 hónaposom van.

Nos, a 6 éves lánykámról van szó... adott egy nagyon súlyos, nagyon összetett ételallergiája, ez az alap, erről évek óta tudunk. Erre jött rá, hogy nem szobatiszta, még mindig pelusozni kell, próbáltunk hormont, nem vált be, a vizsgálatok szerint nincs szervi probléma. Most újabb hormonkezelés vár rá.

A szeme is rossz, tehát azzal is el kell kezdeni foglalkozni, eddig a doki azt mondta, talán kinőheti, de mostmár lépni kell.

Ráadásul nagyot hall, ami abból adódik, hogy túl nagy a mandulája, ezt ki fogják venni, és kiderül, hogy károsodtak e a hallóidegek, ha ideg, azt is műteni kell.

Iskolába nem mehet, hiába tölti szeptemberben a 7. évét, mert értelmileg le van maradva a kortársaihoz képest, ezért fejlesztésre kell vinnem.

Szeptembertől pedig pszichológushoz a bepisilés miatt, ami minimum 12 alkalom, de valószínű, hogy több kell.

A gond az, hogy van az apja, aki nagyritkán elviszi őket, de inkább nem viszi, mondvan, neki nincs pénze a pelusra, pedig mostmár anyagilag helyrejött, havi 250 ezret keres. Ha orvoshoz kell vinni a gyereket, nekem kell utazgatnom vele minimum 4 órát, de ha távolabb kell menni, akkor 8-10 órát is akár. Nincs autóm, se jogsim, nem nekem való, párom meg reggel 8-tól este 8-ig dolgozik, minden nap, még vasárnap is, tehát ő nem tud itthon maradni a kicsikkel, hogy őket ne kelljen vinnem. Ellenben apukának van kocsija, a munka mellett rengeteg szabadideje, mégsem segít. Nem nekem, a kislányának. Hiszen kocsival 1 óra az út, nem 2 óra és még 2 km séta.

Normális ez? Hogy valaki ennyire nem tőrődik a saját gyerekével?


2014. ápr. 29. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem normális, de sok mindent nem tudsz tenni, így ne idegesítsd rajta magad. A szeretetre nem tudsz rákényszeríteni semmit. Ha meg rendbe jött anyagilag add be újra a pert a gyerektartásért.

Sok minden összejött a leányzódnál, de kitartás, és lépésről lépésre haladjatok.

Hormonkezelés muszáj?-hisz azt írod már volt egy és nem használt, inkább a pszichológushoz menjetek előbb.

A mandulája nagy-miért nem vették még ki, ne halogassátok tovább!

Szeme is rossz-szemüvege van, mennyire rossz a szeme?

Iskolába nem mehet-keressetek neki speciális iskolát, ahol a fejlesztésével is tudnak foglalkozni.

2014. ápr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te is tudod, hogy nem, nem normális.


Amúgy ne haragudj, hogy beleszólok, de hogy nem kaptál gyerektartást? Ennyire jó ügyvédet fogadott a volt férjed??

Mikor a férjem elvált az első feleségétől épp nem volt munkája, mégis havi fix. 18 ezret ítélt meg a bíró a volt feleségnek, mi meg fizethetünk a mai napig, hiába a közös gyerekünkkel együtt sokszor éhezünk. Szóval nekem nagyon fura, hogy nem kapsz gyerektartást.

2014. ápr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szoktam ilyet mondani, hiszen nekem is 6 gyerekem van, ha valaki nem riad meg a feladatoktól, akkor az én vagyok - de! Nagyon nehéz helyzetben vagy a kislánnyal kapcsolatban, a 7 évesed is megérzi ezt, és a két kicsi is. Szerintem nem szabadott volna a 2 kicsit így bevállalni, vagy legalább később - a kislányod és a többiek érdekében. Ne haragudj, de ez is csak egy vélemény. A volt férjedet pedig pereld, nagyon sok mindenkinek sikerült a környezetemben fizetésre kényszeríteni a férfit, akkor is,ha nem volt fix jövedelme.
2014. ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Terhes voltam a kicsivel, amikor összeszedett egy fertőzést az oviban (akkor ÁNTSZ le is zárta az ovit), és sajnos ennek a fertőzésnek maradtak ilyen szövődményei. Ez ment rá a szemére, mandulájára. Szóval ez elég újkeletű dolog, ezért is kellett várni, hátha az antibiotikumos kezelések hatására megszűnik.

A bepisilés nem probléma, hiszen azon biztosan tudnak segíteni, meg idővel úgyis kinövi, remélem.

Szóval nem a gyerek, meg a betegség a gond, hisz imádom mindet.

Az ügyvédje volt nagyon jó, de keresek egy jobbat, és azt hiszem, perújrafelvételt kérek.

Amúgy igazatok van, a szeretetet nem lehet erőltetni. :-(

2014. ápr. 29. 13:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne haragudj, de tényleg felelőtlen vagy. Attól, hogy a kislány szerzett egy pár mellékes bajt, attól még a)nem lett szobatiszta b)értelmileg le van maradva. c)ételallergiás volt, ami anyagilag is megterhelő. E mellé a három betegséggel küzdő (akkor) gyerek mellé te még szültél két kisebbet.

2. Valószínűleg a beteg gyerek miatt "menekült" el apuka, ami nem normális, de valahol érthető.

3. Mostmár a pároddal vagytok egy család, oldjátok meg, ha tudjátok, mert egy ilyen pasira, aki elhagyja a gyerekeit, nem lehet számítani, én hagynám őt a fenébe.

2014. máj. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akár beteg, akár egészséges a gyerek, az apukának is oda kellene tennie magát.Szomorú hogy a te volt párod ennyire közömbös a közös gyermekeitek iránt,de igaza van az előttem szólóknak,a szeretet nem lehet rá erőltetni senkire.
2014. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!