Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tudsz tenni, ha az életed...

Mit tudsz tenni, ha az életed egy nagy rakás szar?

Figyelt kérdés

A barátaid elárulnak. A fiúid csak játszadoznak veled. Megbuksz, ezért utál a családod. A családod amúgy is utál. Már csak az segítene, ha elköltöznél a világ másik felébe? Vagy más megoldás, ami az életedbe is kerülhet? Például néha segít az alkohol. Határozottan jobban érzem megem tőle, noha soha nem viszem túlzásba. Ennek viszont nem kéne így folytatódnia...

Szóval ismétlem önmagam: mit tudsz tenni, ha az életed egy nagy rakás szar?



2014. máj. 16. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a barát? Fiúm? Nem újdonság. Család? Melyik része? Amelyik felakasztotta magát, vagy amelyik egy skóttal kefélteti magát, hobbiként pedig ráerőlteti a kölykökre a fogyasztópirulákat, hogy a Vogue címlaplányai legyenek? Miért segítene a költözés? Nyűg, pénz, még több idegen. Az öngyilkosság és a pia nem elég kapaszkodó. Csak rosszabb lesz a próbálkozásoktól. Még lejjebb csúszol tőle és még elérhetetlenebbé válik a normális élet.


De napi egy óra zene, a futás, erőltetett mosolygás és finom kaja/forró fürdő segít a depi elnyomásában. Vagy egy hobbi.

2014. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

"A barátaid elárulnak."


Jobban megválogatom a barátaimat.


"A fiúid csak játszadoznak veled."


Értékes embert választok páromnak, és nem a legjóképűbb legnagyobb szájú kihaénnem menőcsávót, hanem valaki olyat akiben meg lehet bízni.


"Megbuksz, ezért utál a családod."


Esetleg nem ártana tanulni is néha.


"A családod amúgy is utál."


A hiba nagy eséllyel a te készülékedben van.

Szóval a kérdésre válaszolva, neked önhibádból, rossz az életed, rossz emberekkel ismerkedsz, és nagy ívben teszel a kötelezettségeidre. Talán ezeken kellene változtatni, meg úgy alapvetően az értékrendeden.

2014. máj. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
En is tudom Milyen a sz.r elet,pedig jol tanulok megis elzavarnak otthonrol.. kezdj bele valami uj dologba Akkor is ha nincs kedved mert kulonben Egyre ROSSZABB lesz engem mar gyogyszerrel kezelnek! Hany eves vagy? Hol buktal meg? Amugy meg orvos is lehetsz...szoval Mindenki hibazik...szukseged van segitsegre? Szivesen megHallgatlak es segitek a tanulasban is!:)
2014. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

kdeves első és harmadik, köszönöm a tippeket!

kedves második! először is ez a srác nem nagyszájú, menő pasi volt, igenis kedvesnek és értelmesnek tűnt.

másodszor: a megye legerősebb iskolájába járok, rengeteget tanulok.

harmadszor: mindig is kerestem magamban a hibát, de nem találtam meg. soha egy titkot sem árultam el. amit rám bíztak, az nálam maradt. akinek tudok segítek. mindig. talán az a baj, hogy nem vagyok olyan nagyszájú? sajnálom, a vagánykodás nem az én műfajom.

ha az kell az élethez, hogy olyan ruhákban járjak, amiben kényelmetlenül érzem magam és olyan hangnemben beszéljek, amitől nem érzem jól magam olyan szavakkal, amiktől szintén nem érzem jól magam, akkor inkább vonulok apácakolostorba!

2014. máj. 16. 15:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mosolyogva felnézel az égre, és azt mondod "Enné legalább már nincs lejjebb!"
2014. máj. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálam szó szerint minden pontban ugyanaz a helyzet. De nem érzem, hogy nagyon sz@r lenne az életem...
2014. máj. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kezet foghatunk. :( :D Én konkrétan úgy vagyok vele igyekszem élvezni az apró örömöket, aztán lesz ami lesz, ha mindig csak a rosszra gondolok csak még xarabb.
2014. máj. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát legyél a jövőben jobb megfigyelő akkor ha annak tűnt. Még előnyödre is válhat, ha apró dolgokkal átvernek amíg tanulsz, mert később, amikor nagyobb összegekről vagy dolgokról van szó, akkor jól jöhet a korábbi rossz tapasztalat. Engem nagy összegekkel húztak le vertek át, mert nem tanultam meg fiatalon, hogy ne bízzak az emberekben túlzottan.. Melyik a jobb?


Az iskolai dolog pedig a céljaidtól és a környezetedtől függ hogy miért oda jársz és az mennyire fontos, mennyire változna meg a családod véleménye ha jobban tanulnál, jobb lenne-e átmenni másik iskolába. Esetleg légy nyitottabb a többiek véleményére, nem mindig vannak úgy a dolgok, ahogy nekünk tűnnek, mit értesz az alatt, hogy elárulnak, játszadoznak, utálnak, kérdezd meg miért szakítottak, miért nem barátkoznak veled, miért utálnak, stb.. de lehet egy iskolaváltás, rokonhoz költözés, vagy egy új tevékenység sport, hobbi új barátokkal sokat segítene.

2014. máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy nem hullámzik.
2014. máj. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Először is bizonyosodj meg róla, hogy tényleg úgy vannak-e a dolgok, ahogy érzed és nem csak depis vagy. Van kajád, nem vernek a nevelőintézetben hanem tudsz otthon aludni, jól nézel ki ezért vannak pasijaid, van pénzed piára. A barátaid sem biztos hogy elárulnak, bizonyosodj meg nem arról van-e szó, hogy csak mással is barátkoznak, vagy hogy a fiúk a te viselkedésed miatt olyanok amilyenek, hogy biztos a megfelelő iskolába jársz-e, a családod tényleg utál vagy csak sokat dolgozik ezért idegesebb vagy csalódott mert szeret téged, hogy nem öltözködsz-e gázabbul, mint ahogy értékeled, nem vagy-e a többiektől túl elhúzódó stb.
2014. máj. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!