Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szemüveghordás örökre...

A szemüveghordás örökre megbélyegez?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, eddig kontaktlencsét hordtam de a szemem azt már végleg nem fogja bírni és muszáj lesz szemüveget hordanom mint kissebb koromban.A szemüveg valahogy a ,,csicskák,stréberek,gyíkok" ismertetőjele a köztudatban.. hiába nincs köze ahhoz h mondjuk mennyit tanulsz ha valaki meglát erre asszociál.Másrészt meg nem sok szemüvegest láttam akinek sok nője volt vagy nőügye és nehezen tudnék ebbe beletörődni mert eddig ilyen fronton nagyon jó voltam.Most mikor próbálgatom a szemüveget (szemüveghez képest jól áll rajtam) úgy érzem h amint elkezdem hordani nem fog rám egy lány se felfigyelni stb.. Másrészt meg eddig olyan kritikákat kaptam lányoktól hogy nagyon helyes/jóképű vagyok, idősebbektől hogy cuki és szemüvegbe valahogy nem nézek ki ilyen jól és nagyon nem bírom magam rávenni a szemüvegre de közben ez nevetséges h nem tudom ki köszön nekem az utcán vagy ki áll tőlem 10 méterre... apropó a szemem -2.25-ös dioptriájú ergó sz*rt se látok..

2014. máj. 17. 16:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
13%
igen
2014. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hm, nem tudom, én szemüveg nélkül se voltam szép soha, de nem vettem észre, hogy a szemüvegviselés miatt máshogyan viselkedett volna velem bárki is. Én bírnám a lencsét, de macerás, nekem kényelmesebb a szemüveg. Tizenpár éves korom óta van, pár évig pedig kontaktlencsét viseltem.

Persze a szemüveg fajtáján sok múlik, némelyik rosszul áll az embernek, némelyik viszonylag jól. Van, aki kifejezetten helyes szemüvegben, van, aki pont arra bukik, ésatöbbi.

2014. máj. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha jóképű és magabiztos vagy,akkor a szemüvegviselés nem fog rontani a helyzeteden.Amúgy ha megfigyeled,szinte minden ötödik ember szemüveges.Olyan lányokkal,akik a szemüveged alapján ítélnek meg,azokkal nem érdemes kikezdeni..
2014. máj. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Miért, nálad talán hátránnyal indul egy lány, ha szemüveget hord?

Az, hogy szemüveget csak "csicskák,stréberek,gyíkok" viselnek, egy ócska sztereotípia, amit legtöbben azért tartanak így, mert ezt látják a filmekben, és ebből következtetéseket vonnak le.

Ha meg egy lány csak azért elfordul tőled, mert szemüveget hordasz, akkor inkább örülj, hogy nem hozott össze egy olyan nővel a sors.

2014. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Miért bélyegezne meg?Rengeteg szemüveges ember van, aki ugyanolyan, sőt még sikeresebb mint mások.Ez a stréber, gyík stb. titulálás meg nagyobb/felnőttkorban már annyira nem jelentkezik.Ez inkább az éretlen iskolásokra jellemző.Egyébként lehet hogy kifejezettem előnyös neked a szemüveg.Én is szemüveges vagyok 5éve, és egyáltalán nem szenvedek hátrányt semmiben.Ugyanúgy vannak barátaim,barátnőm, ismerősök.Ugyanazt csinálom mint bármelyik más ember csak szemüvegben :D.Mellesleg meg sz*rd le más véleményét, úgyis csak a csökött agyúak fognak megszólni érte :D

Amúgy minek neked sok nő?Nem elég egy akivel életed végéig boldog lehetsz?

2014. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha 10 éves lennél, elhinném, hogy ez ilyen problémát okoz neked, de 17 évesen... ez komoly? Nagyon jó keretek vannak, divatos, trendi is tudsz vele lenni, ha jól választasz. Ha pedig azt gondolod, hogy szemüveg nélkül kellenél valakinek, akinek szemüveggel már nem, akkor súlyos gondjaid lehetnek. De nem a kinézeteddel. A környezeted hozzászokik 2 hét alatt, ahogy Te is. A látásod szerintem fontosabb.
2014. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
az életkort félre írtam de pontosabb képet ad szerintem hogy 9.-es/elsős gimis vagyok.
2014. máj. 17. 16:38
 8/20 anonim ***** válasza:
Közel 20 év van szemüvegem (óvodás korom óta) és leugtoljára ilyen problémám általános iskola alsó osztályában volt. Tudatlan paraszt, aki egy szemüveg miatt szól be. De azért te is egy érdekees eset vagy, hogy ilyeneken problémázol...
2014. máj. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nagyon vonzó tud lenni a szemüveg egy lányon.
2014. máj. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
hááát ha te a szemüveget megbélyegzésként éled meg akkor az is lesz , és meg is érdemled mert más szemüvegesekről olyat feltételez, hogy "csicska meg stréber meg gyík"
2014. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!