Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki magyarázza már el,...

Valaki magyarázza már el, hogy miért rajonganak "Csernus dokiért" annyian?

Figyelt kérdés
Igaz nem tanulmányoztam a munkásságát, de amit eddig tőle származót hallottam, az szűklátókörűségre utal.

2014. máj. 23. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Mert egyenes és szókimondó. Határozott, és vállalja a véleményét. Talán ennyi.


Az meg, hogy irdatlan paras.ztnak tűnik sokszor nem azért van mert bántani akar valakit, hanem azért mert szembesíteni kell az embereket a valósággal, hogy ébredjenek fel végre.

Ezért lehet az, hogy az a pszichológus, vagy pszichiáter aki veregeti a betege vállát és együtt sír vele nem eredményes, a Csernus meg igen.


Személy szerint sokra tartom, valami van benne amitől hiteles.

2014. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Ki az a Csernus doki?

Nem viccelek, komolyan nem tudom ki :D

2014. máj. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem rossz doki, és a szókimondósága miatt szeretik annyian. Személy szerint nem rajongok érte...nekem nem tud újat mondani, de ettől még másnak bejöhet.
2014. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tehát nem tudsz róla semmit,de már rosszallóan állsz hozzá .:D


A legjobb módja,hogy kiderítsd valamiről pozitívan vagy negatívan hat rád,ha kipróbálod,van sok könyve ,olvasd el. A tigrisszeliditőt is ajánlom.


Sokan azért kedvelik/tisztelik ,mert olyan témákat boncolgat ami a hétköznapi ,egyszerű emberektől egyáltalán nem áll távol /párkapcsolati problémák,függőségek,stb/ ,az ember sokszor magára ismer . Önismeret,fejlődés,ezek elég fontosak szerintem mindenkinek.

Érthetően ír,a stílusa egyszerű,könnyen emészthető,a mondanivaló elgondolkodtató.


más pszichiáterek könyveit is előszeretettel olvasom,de az egyszerű hétköznapi emberek problémáival nem jellemzően foglalkoznak,inkább elvontabb dolgokat boncolgatnak.

2014. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem semmit, hanem keveset. És ez a kevés mindig felháborított, mert mindig az jött át, egy bizonyos megoldást/magyarázatot akar ráhúzni mindenkire általános érvényűen. És bár lehet, hogy az emberek egy kis részére stimmel, amit mond, de másokra abszolút nem. Nem tudom jól elmagyarázni. Valami olyat érzek, hogy ha leülnék beszélni vele valamiről, mondjuk egy adott problémáról (mindegy mi és kié), akkor ha én annak a problémának az okát másban látom és még a megoldást is máshogy képzelem, akkor ő erősködne, hogy de nem, hanem az az ok és megoldás a valós és jó, amit ő mond, más nem elképzelhető.


Mondom ezt úgy, hogy valóban alig tudok róla valamit. És nem negatív előítéletem van, mert hülye nem vagyok, hanem csak az eddig hozzám eljutottak alapján találom kétesnek az embert... Ez a néhány dolog volt annyira idegesítő. Olyan, mintha ez az ember nem látná a fától az erdőt.


Az jó, kifejezetten jó, ha valaki egyenes, szókimondó és elmondja a véleményét, ahelyett hogy mondjuk megerősítene másokat az ostobaságokban. Csak én úgy érzem épp nem a valósággal szembesíti az embereket.


Kicsit olyan, mintha egy megkeseredett ember lenne, aki leírta a maga kis valóságát, hogy mi miért, és ezt próbálja szentírásként a sok birkának eladni, a fejébe vésni. És úgy tűnik megy is neki.

Nem is lenne baj, hogy megy neki, és valakire hallgatnak, csakhogy akkor ne legyen már ennyire beszűkült gondolkodású...


Azért raktam fel a kérdést, mert megint valaki rá hivatkozott, amikor hülyeségeket akart bemagyarázni nekem. És kíváncsi vagyok, hogy mit is esznek/esztek rajta.

2014. máj. 23. 12:13
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi az a gondolat, amiben egyet értesz vele? Inkább így lenne pontosabb a kérdésem.
2014. máj. 23. 12:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Az csak jó,ha gondolkozik az ember . Ez a lényege mindennek,nem az,hogy egyet értesz e vagy nem .

Olvass sokfélét,vagy mást,ha az övé nem tetszik.

2014. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert ő az egyetlen pszichológus, akinek ismerik a gondolatait. Meg egyébként is azt eszik az emberek, amit eléjük tolnak sajnos.
2014. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
Nagyjából olyan válaszokat ad a hozzá fordulók problémáira, amit azok általában várnak. Ad egyfajta normalitást, viszonylag következetesen. Olyat, ami emészthető sok bizonytalan, félszeg, gátlásos, parás ember számára. Számomra mondjuk az a típus, akit őszintén sajnálni tudok csak. Viszont tényleg őszintén, és tényleg sajnálni, nem pedig piszkálni, megvetni. Ha nő lenne, azt mondanám, hogy szeretőnek jó lenne, de eszembe nem jutna feleségül venni. :)
2014. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik. Nem csak mint pszichológus, hanem mint ember. És szerintem nem gond, hogy kiabál, mert akkor kiabál, és beszél csúnyán, ha felhúzzák a buta emberek. Amúgy már leszokott róla, csak régen volt ilyen..Megnéztem nagyon sok videóját, és láttam amikor annyi buta par*szt ember elmegy, azért megy el hozzá, mert változtatni akar, és szar helyzetbe van. Ennek ellenére mégis csak a saját álláspontját löki, és nem hajlandó változtatni, vagy egy kicsit sem képes átgondolni abba, amit a pszichológus mond. Mert nem azt mondom, hogy ő tökéletes, de ez a szakmája ez az egyik.. A másik meg, hogy kívülről az ember mindig sokkal tisztábban lát, hogy mit kéne helyesen csinálnod. Tanácsot ad. A lehetőséget arra, hogy változtass. De nem muszáj, a te döntésed ez is.. De olyan mér megy el hozzá aki csak beleakar kötni? Már mosolyogva elküldi őket oda...Ezen én is csak felhúznám magam. De alapjába véve szerintem egy nagyon jó ember. Már találkoztam vele többször is, véletlenül. :) Véleményt is mondott a családunkról, ahhoz képest, hogy nem épp dolgozott.. Láttam a videót, emlékszem mit mondott, és rádöbbentett sok mindenre, és hálás vagyok neki még ha nem is tud róla, de egyszer legalább szeretnék vele személyesen is beszélni. Szerintem meg is ismerne..:)

Voltam már pszichológusnál..aki nagyon gyenge volt, vagy hogy mondjam..jegyzetelt rólam, és csak folyt róla a víz közbe láttam, hogy nem kedvel. Hát na, nem akarom bántani, de látni köztük a különbséget. A kis vidéki pszichológus aki 2 éve végzett és nem is szereti amit csinál, és a Csernus doki, aki tényleg úgy érzem, hogy segít annak, aki engedi. És nem írja le, hogy te személyiségzavaros vagy, te skizofrén, téged vert az apád, szivattak az iskolába és ezért vagy ilyen. Szóval nem az-az átlagos pszichológus aki ennyivel elintézi az elemzésed. Szerintem több van benn, amit előad. De teljesen igaza van. Az emberek fejébe azt kell nyomni ami létezik, és ha valaki egyszer megérti amit mond, és úgy tesz, akkor azzal csak jól dönt. És ő így fejezi ki magát: a poklát mindenki megjárja, hogy eljuthasson a mennybe.. És milyen igaz! Hányszor szívunk?! Ameddig nem tanulunk belőle! Csak azt mondja, amire kis primitív ember nem jön rá. Gyilkoljuk egymást lelkileg.. Szörnyű, ami folyik a világon. Néha már nehéz tisztán látni. És kell, szükséges, hogy valaki rádöbbentsen minket ezekre a dolgokra, mielőtt összerokkannánk teljesen.. Én személy szerint alig bírtam letenni a könyvét. Lehet nem egy író, de a gondolatai és a világnézete igaz! És az is, hogy mindenki úgy él, ahogy akar..Mindenki úgy teszi tönkre az életét, vagy úgy építi fel, ahogy akarja.. De ez csak az én véleményem! :) hehe

2014. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!