Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha bármelyik évszázadban...

Ha bármelyik évszázadban élhetnél melyikben élnél? Miért?

Figyelt kérdés
2014. máj. 24. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne időgépem, kíváncsiságból visszanéznék abba a korba, amikor az egyiptomi piramisokat építették. Mert a legújabb feltevések szerint nagyon fejlett civilizációk építették. Továbbá megnézném az állítólagos ókori repülő szerkezeteket, a vimánákat. Na jó, mindezt először csak az időgép monitorján.
2014. máj. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A XX. század legvégén. l998-ra mennék vissza. Akkor nősültem. Hej! ha én ezt akkor tudom!!??!!
2014. máj. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Az a helyzet, hogy habár nem vagyok megelégedve a saját korommal, és a múltat idealizálom, mégis tudom az eszemmel, hogy jó vagyok én itt, ahol vagyok.


Mondanám azt, hogy szép lehetett a XIX. század vége, amikor az Monarchiában éltünk és urak és hölgyek járkáltak gyönyörű ruhákban egymás karjába kapaszkodva (az urak sétapálcával, a hölgyek napernyővel és hintókon utazgattak a grófnék, és szépen, etikettet betartva kellett viselkedni. Ezt nagyon romantikusnak és bájosnak tartom, de tudom azt, hogy a nép nagy része nyomorgott és éhezett... Valószínűleg nem gróf lennék, hanem egy nyomorgó zsellér, és ez már más fényben mutatja meg a XIX. századot.


Mondanám azt, hogy visszamennék a török-korba, amikor az Egri csillagok játszódik. Az azért vonz, mert szabadabbnak tűnik, nem volt még olyan nyilvántartás az emberekről, mint most, az állam nem felügyelte annyira. Első ránézésre jónak tűnik, hogy nem volt kötelező iskolába járni, hogy szabadon elmehettél világgá (ami amúgy nem igaz), kardot köthettél és harcolhattál a török ellen, vagy beálltál banditának. Ezek olyan romantikusan hangzanak, de ott van az, hogy az emberélet sz@rt sem ért, betegségek, gyilkosságok, rablások, fosztogatások nyomorgatták az embereket. Egy családban született 10 gyerek, és 1-2 érte meg a felnőttkort. Ha kaptál egy betegséget, valószínűleg bele is haltál. Mindennapos volt a halál látványa.


Meg elgondolkodtam már ilyeneken is, hogy mennyire tud fájni a fogam, ha mondjuk kilyukad vagy ilyesmi. Elmegyek fogorvoshoz, betömi és kész. De mi volt régebben? Mi volt, ha jött a bölcsességfog és fájt, mint az állat? Nem volt ám fájdalomcsillapító stb.! Vagy, ha megsebesült az ember csatában vagy balesetben, akkor is fájdalomcsillapító nélkül varrták össze a sebet! Akár el is fertőzhetett, és akkor az egész végtagot amputálták. Szóval az orvostudomány fejletlensége az nagyon riasztó. Úgyhogy jobb nekem a saját korom, aminek megvannak a saját nehézségei (bankok, hitelek, munkahely, kevés fizetés stb.), de legalább vannak olyan tudományos eredmények, eszközök az életemben, amik nélkül el sem tudnám képzelni, milyen lenne az életem egy másik korban :S

2014. máj. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

talán a jövőben!

mégpedig azért hogy lássam mire jutott az emberiség a sok technikai vívmánnyal, és a természet milyen állapotba került a felfokozott ipari termelés miatt.

2014. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
4-essel értek egyet, én is a jövőben
2014. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én középkori Európában, például mohácsi csata környékén. Szívesen harcoltam volna én is a Törökök ellen, meg majdnem mindegyik csatában.

A világháborúk idejét is "megtapasztalnám, milyen lehetett akkoriban. Félelmetesnek hangzik, mert ha most így megjelennék ilyen "modern" ruhában a középkorban, valószínűleg még el is ítélnének.Az ókorban meg pláne, nagyon durva törvénykezések voltak.

Visszamennék úgy 80 100 éves is, az 1800 as évek végére, 1900 as évek eleje közepe tájékára is. Dédim sajnos már nem él, de ő az 1910 es évek elején született. Két világháborút is mesélt, s nagyon sokat mesélt abból az időből. Bár nagyon nehéz időszak volt, volt, hogy alig volt mit enni, de akkor még sokkal nagyobb volt az összetartás és a tisztelet is a családok között, s volt idejük egymásra.



Amúgy Élni? nem éppen történelmi kor, de a kilencvenes években! mert akkor már elég modern volt minden (persze nem 2014-hez viszonyítva), még nem minden az internet körül forgott, nem az volt, hogy mindenki egymás után nyomoz a fészbukon, meg nem bírnak ki egy percet sem gépezés nélkül, meg instasgram, twitter nélkül. jók voltak a zenék, az mtvn még zene ment (unokabátyám és unokanővéreim is ezeken nőttek fel..), jók voltak a rajzfilmek és a cartoon networköt és csak angolul nézhetted. :) ha találkoztál egy barátoddal nem az volt, hogy "unatkozuuuunk valaki mondjon jó filmeket, lájk és írok :P" hanem legóztak, meg bunkit építettek, meg összejártak szóval nem volt ennyire az ember elveszve a technológia világában, de azért még is modern volt... gyakoribbak voltak a normális emberi kapcsolatok :)

2014. máj. 24. 17:25
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én megnézném a régi korokat, de csak mint látogató. Azután hazajönnék :)
2014. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha csak úgy mondanom kellene egy időpontot és hopp, ott vagyok és nincs visszaút, akkor nem mennék sehová. Ha előtte körül lehetne nézni, talán bevállalnám, de nagyon függne attól, mit látok. Inkább a jövőbe mennék, a múltban egy csomó dolog hiányzik, ami nélkül nem lenne kényelmes vagy biztonságos az élet.
2014. máj. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy a nagyon régmúltba, vagy a jövőbe, de csak látogatni mennék, élni nem.
2014. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!