Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondja azt mindenki,...

Miért mondja azt mindenki, hogy ha egy pár túl sokat van együtt, egy idő után megunják egymást?

Figyelt kérdés
Közel négy éve vagyok kapcsolatban, előtte is volt több barátom, de egyikükkel sem volt egy évnél hosszabb a dolog, így azokról nincs sok tapasztalatom etéren. Viszont úgy vettem észre a környezetemben, hogy ha egy pár tagjai együtt dolgoznak, együtt tanulnak vagy csak szimplán sok időt tudnak együtt tölteni, az sokkal inkább a tartós, hosszú kapcsolat titka, mint a külön éldegélés, amikor a felek csak a szabadidejük egy részét töltik együtt (mondjuk együtt laknak, de közben sok időt töltenek külön-külön a barátaikkal, külön hobbijuk van, és külön dolgoznak is). Anyósjelöltem szerint egy idő után meg lehet unni egymást, ha annyit van valaki együtt, mint mi. Én még nem dolgozom, államvizsgára készülök jelenleg, hónapok óta itthon vagyok. Előtte a párommal egy egyetemre jártunk, ő egy éve dolgozik, de azóta lényegében együtt élünk. Az alvással együtt napi 12-14 órát, plusz szinte az összes szabadidőnket együtt töltjük. Egyikünknek sem olyan fontosak a barátok, senkivel nincs olyan szoros kapcsolatunk, így csak néhány havonta járunk el velük ide-oda. Viszont kettesben nagyon sok programunk van, szinte mindent együtt csinálunk, házimunka, bevásárlás (mondjuk mindketten szeretünk vásárolni :)), vagy csak egy kis kirándulás a környéken. Mégsem unjuk egymást, a négy év alatt sosem éreztem, hogy unnám őt. Szerintem sokkal szorosabb kötelék alakul ki így két ember között, mint olyanok között, akiknek szinte semmilyen közös dolguk nincs, mindketten élik a maguk kis életét, szinte alig tudva a másikról valamit. De akkor mégis miért mondja mindenki, hogy a hosszú kapcsolat titka a minél nagyobb távolság és a minél több különlét? Szüleim és keresztszüleim is régen ezt mondogatták, szóval nem csak az anyósjelöltem féltékeny vagy ilyesmi. :)
2014. máj. 26. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Vannak olyanok, akik egymásba kapaszkodnak, kizárnak másokat az életükből és elmarják a másikéból a barátokat. Egy idő után tényleg egymás agyára fognak menni, ez így nem egészséges. Legyenek barátok, vagy együtt, és / vagy legyen külön program is.

A jó kapcsolat alapja természetesen az, hogy szeressünk együtt csinálni sok mindent. De mindent nem lehet, és nem is ajánlott.

2014. máj. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De miért nem ajánlott, ha egyszer jól érezzük magunkat úgy?

Egyébként napi 11 órát van távol a munka miatt, így azért sülve-főve nem vagyunk együtt.

2014. máj. 26. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Embere válogatja, hogy mi a jó. Való igaz, hogy nem kell egymás agyára menni, de amíg jó, addig együtt kell lenni. Majd idővel, ha egyikőtök más programra, "kikapcsolódásra" vágyna, akkor lehet majd külön programokat szervezni, de addig, minek ?....
2014. máj. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs állandó recept, ha nektek így jó és működik, akkor csináljátok így, bár az, hogy nincsenek barátaitok szerintem nem feltétlen jó, talán érdemes lenne kicsit odafigyelni a baráti kapcsolatokra is.
2014. máj. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gent1111 válasza:
Ami nektek jó, az a fontos... Minden más lényegtelen!
2014. máj. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tényleg embere válogatja. Vannak, akik több önálló élettérre vágynak, vannak, akik kevésbé. Az a legszerencsésebb, ha hasonló igényű emberek kerülnek össze.

Mi öt éve vagyunk házasok és minél több időt szeretünk együtt tölteni, nem unjuk egymást.

2014. máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Általában azok mondják ezt, akik tényleg annyit tudtak kihozni egy hosszú házasságból, hogy "ráuntak", és jelentős számban olyanok, akik nem is nagyon ismernek olyat, aki hosszú kapcsolatban élne.
2014. máj. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!