Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érdekel ennyire az...

Miért érdekel ennyire az emberek véleménye?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy már-már betegesen. Bármit teszek, előtte mindig átgondolom, hogy a környezetem ehhez vajon mit szólna, kinek mi lenne a reakciója rá. És igen, képes vagyok végigvenni az ezredik szomszédtól kezdve a családtagjaimat is, mindenkit, akik a környezetemben vannak. Bárhova megyek, csak arra tudok gondolni, hogy vajon az az ember ott mit gondol rólam, na és az a másik vajon mire gondolt, amikor rám nézett. Mint valami üldözési mánia, nagyon rossz. Olyan egyszerű tevékenységek, mint mondjuk egy egyszerű bevásárlás a kisboltban, hatalmas stresszt jelent számomra, még akkor is azon agyalok, hogy vajon mit gondolnak rólam az emberek, az eladók... Borzalmas így élni a mindennapjaimat... Szeretnék rajta változtatni, de nem tudom hogyan. (Pszichológushoz nem szeretnék menni, kétlem hogy egy-két beszélgetés csodákat művelne velem, pszichiáterhez meg pláne nem, semmi kedvem antidepresszánsokon élni életem hátralevő részében)

Nem vagyok egyébként depressziós, csak rossz folyamatos megfelelni akarásban élni. Sehol nem tudom elengedni magam, basszus még az alkohol sincs rám hatással, ha szórakozni megyek barátokkal és iszunk, még akkor is azon parázok, hogy ki mit gondol rólam. Pl még soha nem táncoltam, mert mindig rettegtem tőle, hogy kinevetnek vagy ilyesmi... még házibuliban sem, ahol barátokkal vagyok, nemhogy egy nyilvános szórakozóhelyen...szóval...mit tehetnék magamért, hogy ez változzon?


2014. jún. 1. 22:35
 1/3 acelsziv ***** válasza:

Az önbizalmad a béka segge alatt van. Gyakorlatilag a környezeted irányít téged.

[link]

Ez a könyv nem jönne rosszul neked. És a társai sem.

2014. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért mert mindenkinek meg akarsz felelni. Mi lesz, ha az emberek rosszat gondolnak rólam? Ha valami olyat teszek, ami nekik nem tetszik, akkor már nem fognak kedvelni? És ha ők nem kedvelnek, akkor vajon ki fog? Senki? És akkor egyedül maradok? Nem akarok egyedül maradni...
2014. jún. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el, hogy az embereknek kisebb baja is nagyobb annál, mint hogy veled foglalkozzanak. Az embereknek csak egy dolog van a figyelmük középpontjában: saját maguk. Pont leszarják, hogy te mit hogy csinálsz. Esetleg két percig az eszükben vagy, aztán elfelejtenek. És te ezért parázod végig az életedet.
2014. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!