Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vipera fegyvernek minősül?

Vipera fegyvernek minősül?

Figyelt kérdés
Van egy szórakozóhely, ahol a barátaim és én mindig lenni szoktunk, nem részegedünk le, csak normálisan iszunk.. mostanában elkezdett járni oda, még valami egyesület.. valami küzdősportos egyesület és elég sokakkal kötekednek, nagynak tartják magukat.. én régebben thaiboxoltam, még valamire emlékszem, hogy mi, hogyan van.. de azért egy viperával jobban biztonságban érezném magam.. fegyvernek minősül? tarthatom magamnál ?
2014. jún. 3. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Közbiztonságra különösen veszélyes eszköz birtoklása. Inkább paprikaspré vagy gázpisztoly.
2014. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
De okosabb, ha csak ignoráljátok őket. Vagy kerestek másik helyet.
2014. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Valóban jól írták előttem.

Nem, nem tarthatod magadnál!


A magyar jogszabály bünteti ha közösségi helyeken valakinél "viperát", más néven teleszkópos botot, taktikai botot, rendőr botot találnak a hatóságok!

Mivel avatatlan, képzetlen kezében, halálos testi sértést is elő lehet vele idézni, ezért polgári de még rendvédelmi személyeknek is tiltott a használata.

Csak a speciális rendőri egységek használhatnak ilyen fenyítő eszközt!


A tartás nem tiltott, közterületen való szállítása, gondosan elzárt, elcsomagolt állapotban, nem könnyen hozzáférhető helyen történhet!


Én is az ignorálás mellet szavazok!

2014. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

hat nem tudom, akkor miert lehet vadaszboltban legalisan venni?

nalam mindig van...

2014. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Mert az otthon tartás nem tiltott, csak úgy mint a dísz kardoké sem!


Otthon meg lehet vele gyepállin a betörőt, (kiegyenlített feltételek mellet). De az utcán nem hordató, nem használható!

2014. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Annak minősül. A szórakozóhelyek többsége be se enged viperával. Ha kiderül hogy mégis bevitted, akár van konfliktus, akár nincs, kidobnak.

Ha mindenképpen kell valami eszköz önvédelemre, akkor gázspray-t vigyél iszogatni. Könnyebb elrejteni, és szerintem hatásosabb is.

A széttört sörösüveget gondolom nem nehéz találnod az említett szórakozóhelyen, ha bunyó van, azt is lóbálhatod.

2014. jún. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elég elit hely, ezért nincsenek széttört sörösüvegek.. már 11 éve oda járok a barátaimmal, ezért nem igazán szeretnénk ott hagyni a helyet..
2014. jún. 4. 12:48
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A sörösüveget neked kell széttörni. :)
2014. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7:

Nem láttál még filmet soha, kocsmai verekedős jelenettel?

Fogsz egy sörösüveget és odavágod a nyakánál fogva a pulthoz, asztalhoz úgy, hogy kb. az alsó fele letörjön. A felső fele meg jó nagyon durva és veszélyes szúrófegyvernek.


4:

Venni lehet. Otthon tartani lehet. Közterületen, biztonságosan elcsomagolva szállítani is lehet. De nem lehet nálad az utcán egy tokban, nem lehet a kocsid kesztyűtartójában, stb.


Kérdező:

Vegyél gázsprayt, gázpisztolyt. Léteznek olyan fajta gázspray-k, amiket zárt térben is lehet használni, mert egy spriccelő sugarat fújnak ki, nem pedig dezodorszerű felhőt. Gázspray típusok:

FOG: Ez felhőt fúj ki, neked NEM ez kell zárt térbe.

JET: Ezt a fajtát vegyél, mert ez fújja ki a benne lévő habszerű anyagot úgy, hogy csak az fuldoklik aztán, akit eltaláltak vele.


Miért jó a gázspray: Mert ha fejbe fújod, megvakul tőle fél órára. Nem hal meg, nem lesz már pár óra múlva semmi baja (=te sem mész börtönbe), viszont ott helyben megvakul és nem fog(nak) tudni tovább támadni.

2014. jún. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

kosz a 0% ot, igazatok lehlet, de aze nem kellet volna.

sajna a gazspray amit szinten vadaszboltba szereztem be, par honaposan, eles proba, kutya ellen semmit sem ert, aztan a vegen a szobaba fujtam ki, semmit nem hatott!

volt gaz pisztolyom, na az jobb, az mar teleg konnyeztet, 1-2 durrantas utan lehet szokni, bar sosem toltuk telibe magunkat :D

2014. jún. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!