Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma vettem magamnak egy rugóské...

Ma vettem magamnak egy rugóskést, a szúrófelülete 9,5 cm, a vágóéle 8,5 cm. Ez már fegyvernek minősül? És ha igen, akkor megbüntethetnek érte, ha a táskámban van?

Figyelt kérdés
2012. okt. 30. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
A rugóskés közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek számít, a pengehossztól függetlenül. Táska mélyén elvileg csak szállítod, nem viseled, de úgy vélem, rendőrtől függ, bele köt-e, vagy sem.
2012. okt. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Táskában nyugodtan viheted, azért nem fognak büntetni. Zsebben, övre csatolva, stb. viszont nem ajánlom, azért bizony megfognak a kékek.
2012. okt. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Táskában is csak azért nem szólnak érte mert nem látszik. Enni erővel pisztolyt is vihetsz a táskádban az is ugyanúgy fegyver.
2012. okt. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Közterületen, nyilvános helyen nem lehet nálad. Táskában sem. nem csak megbüntetnek, de le is foglalják. Ha arra akarsz hivatkozni, hogy "pont most vetted" vagy "csak pont viszed valakinek, de nem rendszeresen hordod", akkor TALÁN kibújhatsz, ha LEZÁRT csomagolásban van nálad.
2012. okt. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

#1 és #2 válaszolónak:


175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet


a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről


3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.


Tehát nem a VISELÉSE tiltott, hanem a Birtoklása!


(Most le lehet pontozni, attól biztos nem lesz igaz amit írok.)

2012. okt. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

#5 Az egész jogszabályt el kellett volna olvasnod.


"(2)Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom...

b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre,

bb) amelyek esetében - a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül - az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik;"


A rugós kés, különösnek tűnhet, de beletartozik a szokásos életvitel körében használt eszközökbe.


Második voltam.

2012. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Ezt nem nyomod le egy rendőr torkán se. ;D
2012. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Már megtettem párszor. :)
2012. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Kíváncsi lennék, mi olyan (elfogadható) körülmény van a mindennapi életviteledben, ami elengedhetetlenül szükségessé tesz egy rugós kés használatát egy simával szemben?


(Nem kötözködöm, tényleg kíváncsi vagyok.)

2012. okt. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Általában azzal szoktam érvelni, hogy a biztonságosabb tárolása miatt használom. Az összecsukhatása miatt kevésbé veszélyes gyerekek környezetében. A konkrét használat meg akármi lehet, műhelyben barkácsolás, fametszés stb.


Biztos, hogy van rendőr aki ugyanúgy pampogna és meg is büntetne, de ezért kell élni a jogorvoslati lehetőségekkel.

Még mielőtt félreértenéd: Nem abból a célból hordok magammal rugós kést, hogy azt valaki ellen használjam. Ilyen célra a különféle gáz-és paprikasprayk sokkal jobbak véleményem szerint, viszont mint említettem sok helyzetben van szükség késre. Szimpla konyhakést mégsem cipelhetek, a bicskák pedig általában alkalmatlanok sok feladat esetében.

2012. okt. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!