Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kötelességtudat? Bővebben lenn.

Kötelességtudat? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Ha valamilyen határidős feladatot kapok akkor szinte bármivel foglalkozom csak a kiosztott feladattal nem. Vagy ha nincs más akkor leülök a tv vagy a gép elé és szinte van hogy egy fél napra ottragadok. Szinte évek óta azt csinálom, hogy húzom-halasztom a dolgokat és mindent az utolsó napokra hagyok. Egyszerűen nem vagyok képes erőt venni magamon hogy egyszer az életben valamit teljesíthessek időre.

Sokszor volt már úgy hogy késve értem be a suliba. Egyszerűen a reggeli felkelésnél is szó szerint az utolsó percekre hagyom az ágyból való kikelést.

Már többször is mondták hogy ilyen hozzáállással se munkám se pénzem se lakásom se semmim nem lesz az életben vagy pedig az utolsó percben való kapkodásra rá fog menni az egészségem is.

Hogyan lehetnék képes az akaratom fejleszteni vagy erőt venni magamon esetleg bármi más módon összeemberelni magam hogy ez ne így legyen?



2014. jún. 9. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

a te viselkedésed gyakorlatilag hungarikum. Ha egyszer megtanulod hogy kell kezelni a pénzt és tudsz célirányosan a feladatra koncentrálva hatékonyan dolgozni sikeres ember lehetsz a munkádban:) És sok pénzed lehet.


Ha elég iq-d van és hajlandó vagy erőfeszítéseket tenni akkor már lehetsz egy picit lusta is:)


Különben én úgy szoktam: összeszedem mi a munka, azokat hogyan lehet leggyorsabban megcsinálni, ahhoz milyen lépések kellenek és melyik részeit szeretem igazán. Ha nagyon lusta vagyok akkor a nekem kedves dolgokkal kezdek és mivel már van sikerélmény a nekem nem tetszőeket is tudom kezelni.


Másik jó módszer, hogy elgondolkodom mi érdekel és azzal foglalkozom, az mindig sikerélményt ad és a kötelezőket is könnyíti.


Gyakorlatilag ez az önismeretről szól, gondold végig, hogy mikor mi tetszett abból amit csináltál és abból próbálj egyre többet csinálni.

2014. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az már jó ,hogy felismered, hogy nincs kötelességtudatod. Próbáld elvégezni azokat a feladatokat amik határidősek, és utána azt csinálsz amit akarsz, és bőven lesz időd mindenre. Fel kell Nőni!!!
2014. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Felelőség tudat ott kezdődik, hogy az ember elvégzi azokat a feladatokat amik határidősek, és utána szórakozik. Felelőség az első minden elött. Ha ezt megtanulod akkor nem lesz problémád az életben.
2014. jún. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!