Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van esélyem még egy normális...

Van esélyem még egy normális életre? A többi lenn.

Figyelt kérdés

Általános iskolában rendkívül jó képességű bár meglehetősen kötekedős gyerek voltam és elég nagy szarkavaró. Például nekiálltam kötekedni egy gyerekkel és természetesen később én jártam pórul. Volt hogy olyan dolgokat szóltam be másnak érzéketlenül hogy pl. amikor valakije meghalt hogy "Jaj, felfordult a nagymutter? Hát eléggé peches volt számára az a nap. Szerintem senki nem fogja hiányolni azt a vén boszorkát." A történteket otthon persze úgy adtam elő hogy én tűnjek ártatlannak, amit a szüleim el is hittek. (Meg néha letagadtam bizonyos dolgokat.) Másnapra sok esetben elértem hogy valamely szülőm az iskolában jelenjen meg azáltal hogy mondtam neki hogy jelenjen már meg és tegye már helyre ezt meg azt a gyereket. Mivel többször elferdítve adtam elő a dolgokat, elértem azt, hogy a szavahihetőségem és megbízhatóságom egyenlő lett a nullával a tanárok körében és az osztály körében is. Kb. úgy 3. vagy 4. osztály környékén totál kiközösítettek és reggelente fújongással vártak és mindig felborított paddal fogadtak. A nap folyamán többször amikor szünetről visszaértem a terembe kiforgatták a könyveimet a táskámból és a tanárnak azt mondták hogy én voltam csak rá akarom kenni az osztályra. Ezen stílusom hatására volt egy viszonylag hosszabb időszak amikor szinte minden nap kékre-zöldre összeverve mentem haza, mivel úton-útfélen megvertek, leköpdöstek az osztálytársak meg azok ismerősei (meg néha a szülei is). Emiatt édesanyám betegesen elkezdett félteni. Később már visszafogtam magam, viszonylag megbízhatónak tartottak, de a szavahihetőségem megkérdőjelezhető volt. Ekkortól már nem voltam egyáltalán kötekedő-szarkavaró, de az osztály magától is kiközösített és volt hogy úgy megaláztak olyan dolgokkal például, hogy a földön vonszoltak, meg csicskáztattak, ill. velem íratták le az összes házijukat, hogy heteken át sírógörccsel mentem haza. Egy nap ezeket a dolgokat átgondoltam egy tavaszi szünetben és szinte eszeveszett sírással a földre rogytam ahogy belegondoltam, hogy hogyan tudtam ennyit ártani más embereknek lelkileg. Nyilván nem kell mondanom hogy nem volt akkor se egy barátom se meg később se mikor már visszafogtam magam. Talán a sors iróniája lehet hogy 8. osztály szeptemberére meghalt az édesanyám. Édesampámnak meglehetősen bunkó természete volt úgyhogy nem volt egy élmény vele lakni egy fedél alatt. Középsuliban infó szakra jelentkeztem tovább, mivel akkortájt kezdtek elterjedni ezek az elektronikus-digitális dolgok ill. számítógépek. 4 éven át csak az informatikára koncentráltam, infóból, matekból szín jeles voltam, az összes többi tantárgyból épphogy kettes-hármas. Egyébként a középsuli alatt végig szinte csendes gyerek voltam. Az érettségim kb. ugyanolyan eredményű lett mint a 4 éves tanulmányom, nagynehezen bejutottam egy egyetemre, ahol ez a csendes visszahúzódottságom tovább folytatódott. Egyébként matematika-programozás szakon diplomáztam, majd később szereztem még egy diplomát fizikából is. Az egytemi évek alatt egy begyepesedett fanatikus szakbarbárt láttak bennem (meg egyébként a középsuliban is), akivel szinte a világon semmiről nem lehet beszélni a számítógépen kívül. Mivel nem vagyok ezek miatt túl kommunikatív, nem sikerült elhelyezkednem semmilyen normális munkahelyen. Most jelenleg ott tartok hogy egyetlen barátom sincsen, barátnőm és párkapcsolatom nem volt, közmunkáből és munkanélküli segélyből "tartom el magam". Édesapám kórházba került egy pár hete, a villanyt, vizet ki fogják kötni mivel lassan gyűlnek a be nem fizetett számlák. Már lassan ideje volna egy párkapcsolatot kialakítani, meg már ideje volna családot is alapítani, de erre az alaptermészetem miatt meg pénzhiány végett nincs esély meg nem hiszem hogy jó apa volnék. Meg így utólag visszagondolva azért jól elcsesztem az életem első "igazi" 12 évét.


Szóval innen hogyan tovább emberileg és anyagilag?


27/F



2014. ápr. 6. 00:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell visszafogotnak lenni, most legyen nagy a pofád és találj a diplomáddal melót.
2014. ápr. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Van, persze. Mondanál valami jó magadról? Amikor nevettél valakivel pl, amikor jó érezted magad? Meg kéne egy kis zenét hallgatni. Mozart?
2014. ápr. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Azt már, ha látod, hol rontottad el. Nem szép, amiket csináltál, dehát honnan tudhatja egy gyerek, mit szabad és mit nem? Idővel érettebb lettél, már nem csinálnál ilyen ronda dolgokat. Az is érthető, hogy ennyire visszahúzódó lettél, azok után, amit csináltak az osztálytársaid általánosban.

Ami a barátokat és a kapcsolatot illeti... Gondolom azért a gépen kívül van más, ami érdekel. Elmehetnél klubokba, vagy sportolni. Esetleg társkereső, ami nem a legjobb, de ki tudja? Itt is vannak, akik szívesen beszélgetnek, barátot talán talász itt is.

Az anyagi helyzet... Semmilyen munkát nem találsz? Végülis ideiglenesen bármi jó lehet, nem? Esetleg elvégezhetnél még valami tanfolyamot, valami olyat, amivel biztos el lehet helyezkedni. Menj el mondjuk mentőápolónak, azokra szükség van. Alig keresnek, de el tudják azért magukat tartani.

22L

2014. ápr. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
így visszagondolva senkivel se nevettem úgy szívből istenigazából, mára már túl sok jó tulajdonságom nincs
2014. ápr. 6. 00:21
 5/15 A kérdező kommentje:
a sportok nem annyira kötnek le meg kimozdulni ezek után már nem is nagyon merek
2014. ápr. 6. 00:24
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon szép történet! Valoságtartalom????????
2014. ápr. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
persze, ilyet kitalál valaki...azért gondolj már bele egy kicsit.
2014. ápr. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Két ILYEN diplomával közmunkás vagy? Azt hogyan hoztad össze..?
2014. ápr. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
hát isten nem ver bottal,de ha reálisan nézzük a dolgot.Diplomával sehol sem tudod megvetni a lábad,akkor ott valamit nagyon elrontottál...de én nem ítélkezem,sztm jól kib.aszott veled a jó isten ígyis.
2014. ápr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Elsővel értek egyet. Össze kell szendi mihez értesz, miben vagy jó, referencia munkákat csinálni ár alatt! Van jó pár forum ahol tárt karokkal és fizetőképes emberek várják a programozókat.


Amíg nincs normális életed munkád amire alapozhatnál, addig szerintem felesleges barátnőről meg családról ábrándozni. 1 minimálbéres fizetésből nyomorúságos életetek lenne, bár ha neked ez kell...

2014. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!