Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi időbe telik megtanulni...

Mennyi időbe telik megtanulni spanyolul középszinten?

Figyelt kérdés
Jó nyelvérzékkel.

2014. jún. 16. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Amennyit fordítasz rá, jó nyelvérzékkel. Ám passz. Függ attól is hogy van is környezet ahol kényszerítve is vagy a spanyolra? mert akkor 1-2 hónap
2014. jún. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy 1 éven belül gondoltam. Előbb le akarom tenni a felsőfokút angolból és németből. Gondolom a spanyol nem sokkal nehezebb a németnél,de javítsatok ki ha tévedek.
2014. jún. 16. 09:51
 3/4 anonim válasza:
Németül nem tudok (nem tanultam, nem ismerem), így ezt nem tudom megmondani, de az angolnál jóval nehezebb. Talán a németnél könnyebb. De ugyanúgy van igeragozás, hímnem-nőnem (névmásoknál semlegesnem is), kötőmód stb. Nekem 5 év kellett a középfokú nyelvvizsgához, de az úgy jött ki, hogy a középiskolai négy év heti három órában nem volt elég, kellett plusz egy év önszorgalom hozzá. És nekem is jó nyelvérzékem van, legalábbis a tanáraim mindig ezt mondták.
2014. jún. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Magántanárnál szerintem nulláról olyan másfél-2 év. Én jelenleg középszinten állok 8 hó magántanározás után, de előtte tanultam portugált, szóval elég sok minden ismerős volt.
2014. jún. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!