Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen emberekből lesznek a...

Milyen emberekből lesznek a csövesek? Többnyire milyen emberek jutnak el odáig?

Figyelt kérdés
Fiatalkorban lehet valamiből előre látni ezt, hogy valakire csöves sors vár?
2014. jún. 26. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó.

- Sokuk nagyon rossz családi körülményekből jött (vagy elszökött), intézetis volt, vagy épp ex-sittes, általában így nehéz megalapozni a jövőt.

- Amióta sorra bezárták az elmegyógyintézeteket külföldön, majd nálunk is, a csövesek száma mindenhol megugrott. Nagy részük tehát mentális beteg, nem ön- és közveszélyesek, de nem is funkcionálnak a társadalomban, családjuk nincs, vagy nem hajlandó gondoskodni róluk -> irány az utca.

- Sok köztük a rokkant is (USA-ban pl. háborús veteránok közt rengeteg a csöves), akik megintcsak, a családjukra nem számíthatnak, a segélyből meg össze nem kaparnak albérletre-valót.

- Alkoholgondok (vagy drog) - a szokásos... a munkahelyét elveszti, a családdal megromlik a kapcsolat, előbb-utóbb kiköthet az utcán. Annyira mélyről meg felállni még akkor se egyszerű, ha van hajléka.

- A tipikus elvált férfi, aki nem tudta összeszedni magát, sem anyagilag, sem sehogy.

- Vannak köztük, akik dolgoznak, de olyan kevés a bérük, hogy albérletre nem gyűlik össze.

- Ezek mindenféle kombinációi.


Szóval mindenféle emberek, akik kicsúsznak a társadalom résein. Dolgozni amelyik tud, azt se szívesen veszik fel (nagyon sok munkánál ha nincs bejelentett lakcím, nem veszik fel, kész), ha csökkent munkaképességű, beteg, diliflepnis vagy büntetett előéletű, megintcsak nem kapkodnak értük a munkáltatók. Piszkosul nehéz lehet kitörni. Kevésnek van normális végzettsége eleve. Sokszor nincsenek meg az alapvető készségeik, hogy tervezzenek, hogy pénzt be tudjanak osztani, többségük depressziós is nyilván.


Fiatalkorban nem tudom, mennyire látható előre. Ha normális a családod, nem éheztek, nem vagy túl balhés és esélyes, hogy támogatnak, ha valami kavarc van, akkor nem valószínű, hogy az utcán végzed, de nemigen lehet előre tudni.

2014. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy lány ismerősöm lelki beteg volt.Nagyon depressziós volt,nagyon sokat ivott és nem állt meg az italnál.Elkezdett drogozni,a drogoknál is függőségbe esett,mielőtt elvonóra vitték már tisztán is voltak olyan dolgai hogy beszélgettünk,és nem emlékszett rá egyáltalán.Szóval ha megbeszéltél vele valamit,az nem biztos hogy benne maradt.Szóval elvonóra került,utána picit jobb volt a helyzet mert javulgatott aztán megint valami csalódás miatt piához és drogohoz nyúlt,de most annyira volt nagy gáz hogy elszökött otthonról.Én egy pályaudvaron találkoztam vele,éppen kéregetett,nem éppen tiszta ruhákban.Láttam rajta hogy felismert hogy ismerőse vagyok,de azt már nem tudta hová tenni hogy ki vagyok és mi a nevem pedig közeli volt a kapcsolatom vele.Ezt nem kívánom senkinek,hogy barátaival később így találkozzon.Szóval egy egy lány története volt akinek nem volt túl jó élete.Nem tagadom máig nem tudom mi van vele(azt tudom hogy mindenki elfordult tőle,részben Én is)
2014. jún. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A legtöbb csak szimplán lecsúszott alkoholista/drogos. Volt egy blog, ahol rövid interjút készítettek rengeteg hajléktalannal és talán ha egy volt, amelyik nem az alkohol miatt lett az ami.
2014. jún. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!