Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 20 éves fiú vagyok és sokszor...

20 éves fiú vagyok és sokszor úgy érzem, hogy depressziós vagyok, szorongok, rossz a kedvem. Néha meg tiszta happy vagyok. Hallottam van ilyen "betegség" mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

néha már azon gondolkozok ,hogy jobb lenne meghalni vagy jobb lett volna meg se születni...

először is az bánt engem, hogy diszkalkuliás vagyok ( matekból felmentett már elég rég óta) és ezért a tanárok és 1-2 ember is lenéz, hülyének tart.

barátaim is alig vannak, csajokról meg ne is beszéljünk egyszerűen nem jön össze 1 hónapos volt a leghosszabb kapcsolatom azóta semmi... most nyáron elszeretnék menni melózni, de félek a melótól, hogy normálisan eltudom-e végezni stb ilyenen parázok... és azt nézem, hogy többi oszt társamnak, haverjaimnak minden jó meló,buli,csajok nekem meg semmi :(

változtassak az életemen??? vagy mit csináljak?

pszichológus?



2014. jún. 26. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy bipoláris depressziós vagy, de ezt csak pszichiáter állapíthatja meg. Pszichológus jó ötlet.
2014. jún. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen, matekozni kellett volna, és minden jobb lenne. Ott lökted el magadtól az első kognitív kihívást, és rögtön versenyhátrányba raktad magad mindenkivel szemben, ráadásul gondolom másban sem tanultál tovább. Ezen még nem késő változtatni, elkezdeni önfejleszteni, és az apró sikerektől talán megjön az önbizalmad.
2014. jún. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
én foglalkoznék a matekkal... de régen azért lettem felmentve mert lassan számolok meg néha eltévesztek ezt azt
2014. jún. 26. 19:36
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha diszkalkuliás, miért kéne matekoznia? Nem is tudna, mivel ez olyan, mint a diszlexia, csak ez számolászavar. Nekem is ez van, de ez nem azt jelenti, hogy gyengeelméjűbb lennék másoknál, mert a humán dolgokhoz az átlagnál nagyobb érzékem van. Amíg nem derült ki, én is azt hittem hülye vagyok, és mást se volt kedvem tanulni miatta. Senkinek ne hagyd, hogy lenézzen emiatt, és ne is próbáld magad fejleszteni matekból, mert sajnos felesleges. Koncentrálj a többi tárgyra és légy benne jobb, mint ők, mutasd meg nekik.
2014. jún. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én elfogadom, hogy van diszkalkulia, de max tized annyi az ebben szenvedő diák mint amennyit diagnosztizálnak. A többség simán csak lusta, és rossz matekból, aztán kell egy kiút. Én is voltam kettes nyolcadikban, akkor lehet én is lehettem volna diszkalkuliás, helyette inkább kitüntetett mesterdiplomát szereztem a BME-ről.

Biztos vagyok benne, hogy egy diszkalkuliával tanulást feladó gyerek várható jövedelme és élettartama alacsonyabb mint egy vele azonos pályán haladó, de matekozó gyereké.

Persze matematikai logika és racionalitás nélkül is el lehet lenni nyilván, csak aztán akkor tessék nyomni azt amiben komparatív előny van. Posztoló, ne aggódjál, fiatal vagy még, de kezdd el fejleszteni magad, tanulj nyelvet, menj el önkénteskedni, csinálj online kurzusokat szabadidődben, szerezz kapcsolatokat, stb. Valamikor el kell kezdeni, minél később, annál kisebb hatásfokkal működik.

2014. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
csak teljessen el vagyok keseredve amikor a tanár mondja mit keresek egy vendéglátó suliban matek felmentéssel
2014. jún. 26. 21:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát, védd meg magad. Mondd, hogy dolgozol az ügyön, egyébként pedig számos olyan aspektus van a vendéglátáson belül is, amihez nem kell matek.


Amúgy tényleg érdemes lenne dolgozni az ügyön.

2014. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tényleg sokan vannak akik trükközni próbálnak és papírt akarnak szerezni diszkalkuliáról, de ez vizsgálat útján történik és nem olyan könnyű színlelni. Aki tényleg disz-es, az általában a kettest se éri el és nagyon nehezen számol, vagy a kezén számol (én is tanárhoz jártam és mégis bukásra álltam, ezért vizsgáltak meg) Anyukám gyógypedagógus, és tőle tudom, hogy nem osztogatják olyan könnyen a diagnózist, mert tisztában vannak vele, hogy sokan próbálkoznak. (bár nem tudom, hogy ez mindenhol így megy-e.) Akik azt hiszik, hogy ettől megkönnyebbül a dolguk, nem gondolnak bele, hogy mennyire beszűkültek a lehetőségei egy diszkalkuliás embernek a továbbtanulás vagy a munka területén. Ezért tanácsoltam a kérdezőnek, hogy koncentráljon a többire, nyelvekre például. A pszichológus jó ötlet, szerintem menj el :)
2014. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"kitüntetett

mesterdiplomát szereztem a BME-ről."


De jó, h ezen az oldalon mindenki vörös, piros, mester diplomás, természetesen csakis a BME-ről meg az ELTE-ről..

2014. jún. 27. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Minden valószínűség szerint - ha tényleg ennyire változó a hangulatod, és sötét gondolataid vannak - az első válaszolónak van igaza, és bipolária, másnéven "maniaco-depressiv", mániás depresszió nevű betegségben szenvedsz.

Először talán a kezelőorvosotokhoz menj el, ő majd megmondja, hogy szükséged van-e pszichiáter - és NEM pszichológus! - segítségére.

Ezt a betegséget, ha teljesen gyógyítani nem is tudják egyenlőre, a lithiumos gyógyszerek állandó szedésével jóformán teljesen vissza tudják szorítani.

Van ilyen beteg a családomban, azért ismerem aránylag elég jól a szimptómákat.

Ne csüggedj, feltétlen menj orvoshoz! Minél előbb, annál jobb...

2014. jún. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!