Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy depresszios lettem?

Lehet hogy depresszios lettem?

Figyelt kérdés
Sziasztok, eloszor is bocsi hogy nincs ekezet, csak telefonrol irok. Szoval 16 eves lany vagyok, es eszrevettem hogy sokszor akar egy hetig is nagyon rossz kedvem van, szinte egesz nap sirnek, ilyenkor sokat is eszem, pesig amugy 50 kg vagyok, es alszom, es szinte semmi hasznosat nem tudok csinalni. Barataim vannak, de ugy erzem hogy megsem erdeklek senkit, pedig regebben azt mkndtak hogy milyen pozitivan allok hozza a dolhokhoz.. de most tenyleg senkit sem erdeklek, mindenki csak a sajat problemajat mondja nekem, es amikor en is segitseget kernek akkor mar nem is erdeklem oket, csak amig ki kell allni mellettuk, vagy jol akarjak erezni magukat valakivel. De otthon sem hallgat meg senki, a csaladomnak is megvannak a problemai. Apa es az o apja is volt depresszios, ezert felek hogy lassan en is az leszek. Szerintetek ezzel el kene mennem orvoshoz? Tudom hogy csak hisztinek tunik, de tenyleg nem tudom hogy mit csinalhatnek:(

2014. febr. 19. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapban nyomasztó lehet egy depressziós apa és nagyapa mellett felnőni. Anélkül, hogy az örökletességet figyelembe vennénk. Aztán ha azt nézem, hogy anyukád élete se lehet túl jó, meg a családi hangulat se (depressziós apával szinte kizárt), akkor tényleg nem vagy könnyű helyzetben.


Új barátokat nehéz bevonzani, ha rossz hangulatban vagy, szereted az állatokat? Kutyázz, macskázz, lovazz, járj sokat a természetbe, sportolj, rajzolj, alkoss, olvass egy fának dőlve az erdőben, fotózz. Lehet, hogy nincs kedved ezekhez se, de erőltesd meg MAgad, és jobb lesz!

2014. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt! Igen, anya sajnos keveset van otthon, mert masik varosban dolgozik,reggel 5 korul elmegy, es csak este hatkor jon haza. Szerintem o is ezzel probal meg ugymond menekulni az eletetol, mert a hazunk epitese anno felbemaradt, azota ossze vagyunk zarva, anya pl a konyhaban alszik, mert nem akar egyutt aludni apaval, mivel nem birja elviselni a horkolast (amit persze megertek en is). Kutyam mar hat eve van, es nagyon szeretem :) johetnek meg valaszok, ha valakinek van valami jo otlete!
2014. febr. 20. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mik a lehetőségeid anyagilag meg mennyire engednek el otthonról, de ha találnál valami normális közösséget, akik értelmesen töltik az idejüket (ez a legnehezebb a mai világban), biztos jobb kedved lenne. :)
2014. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

ez lehet akár egyfajta tavaszi fáradtság is, mivel említetted hogy egész nap csak aludnál, bár ez attól is függ, hogy mikor kezdődött a probléma.

úgy tűnik hogy másoknak a lelki szemetesládája vagy, mindenki csak arra használ téged hogy kipanaszkodja magát, ezt kicsit meg is fordíthatnád, és mondd el a barátaidnak, hogy most az egyszer hallgassanak meg téged is.

először még ne menj orvoshoz, próbálj meg beszélni a szüleiddel, hogy rosszul érzed magad néhány dolog miatt, mondd ki hogy mi bánt téged és engedd hogy megpróbáljanak segíteni neked.

javaslom hogy próbálj olyan dolgokat csinálni amik kicsit felvidítanak, nézz jó vígjátékokat, menj sokat sétálni a friss levegőn, énekelj a kedvenc számaid közül párat, labdázz egyet öcsivel(ha van), süss egy sütit anyuval stb.

ha nem válik be, és ezek után is ugyanúgy kedvetlen vagy mindenhez, akkor igen lehetséges hogy depresszió, ilyenkor ajánlott pszichológushoz fordulni, de mielőtt elmennél egy személyes beszélgetésre, írj a problémádról online pszichológusnak.

2014. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Azóta sokkal jobban lettem, de még mindig lelki szemetesláda vagyok, és főleg a legjobb barátnőm használ ki.. nem tudom, hogy hogyan állíthatnám le. Én is beszélek a problémáimról, de csak annyit mond(anak) rá, hogy sajnálom, és elkezd beszélni magáról. Mondtam már neki hogy nagyon önző, és hogy figyelhetne rám jobban is, de utána megkeserítette az életemet, mert akkor még egy osztályba jártunk.
2014. márc. 22. 19:53
 6/8 anonim válasza:
Hát akkor ezesetben ő nem igazán egy barát, sokkal inkább energiavámpírnak tűnik. Vagy változtat a viselkedésén, vagy repül a bizalmasaid listájából. Ne hagyd hogy érzelmileg tönkretegyen téged.
2014. márc. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, biztos hogy az, én viszont nem tudom otthagyni, nem tudom miért.
2014. ápr. 15. 16:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy 10 éve vagyunk barátok, és nem változtat a viselkedésén, bármit mondok is neki.
2014. ápr. 15. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!