Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most én nem fejeztem magam ki...

Most én nem fejeztem magam ki jól? Hülyének néztek az állampolgársági ügyeknél, ráadásul akik tanúja voltak, azok is.

Figyelt kérdés

az ügyintézővel amúgy is ellenszenvezünk.

de egyszerűen azt látom nem érti mit mondok, 3x futotam neki, utána feladtam. kérdésre így nem válaszolt.

az érdekelne, hogy nem vagyok érthető??


a szitu:

gyerekem apja német, én magyar, intézném a kettős állampolgárságot, kérdezném anyakönyvvezetőnket, mik kellenek hozzá.

erre egy ügyintéző megtagadja, hogy ilyen nincs, ezt nem lehet, ne is várakozzak, utána sem kérdez.


erre közlöm az állampolgárság vérségi úton jár (mai törvények sz) tehát de.

erre közli ő mint magyar állam területén nem adhat ki csak magyart.

erre ismétlem magam, hogy vonatkoztasson már el a területtől, mert vérségi úton jár.

erre elmondja ugyanazt.

utolsó próbálkozásom az volt, hogy magyaráztam, ha én mint magyar akár az eszkimóknál szülök, és ott kérem az anyakönyvvezetést, a gyerekem attól még nem lesz eszkimó!!!

hát csak folytatja, az ott várakozók, meg engem néztek le, meg hülyének.


azóta utána jártam, magánszemélyek mondták, hogy a másik állampolg-t kérvényezni kell és bejelentett lakcím sem ártana, de kérdezzek rá pontosan.

de hogy kérdezzek így rá?



szóval tényleg nem voltam világos?

miért jön állandóan a területtel?


2014. júl. 4. 19:30
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
a gyerek állampolgárságáról van szó
2014. júl. 4. 19:33
 2/26 anonim ***** válasza:
Magyarországon miért is akarsz te német állampolgárságot a gyerekednek? Menj a német hatóságokhoz.
2014. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

A NÉMET állampolgárságot - ÉRTELEMSZERÜEN - CSAK Németországban adhatják meg a gyereknek.


MAgyarországon CSAK magyar állampolgárságot adhatnak.

2014. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Vérségi okból Magyarországon kaphat valaki MAGYAR állampolgárságot, másmilyet nem.


Német állampolgárságot CSAK Németországban kaphat bárki is, mert minden államnak saját szabályzása van ezen a téren (is), ezért csak az ottani jogviszonyok alapján lehet megadni azt, és CSAK az adott államban..

2014. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"A NÉMET állampolgárságot - ÉRTELEMSZERÜEN - CSAK Németországban adhatják meg a gyereknek."


miért mennék ezért ki???

jelzem, ha német lennék, itthon magyarnak anyakönyveznék a gyerekem???

a kínaiak itt anyakönyvezett gyermekei magyarok???



akkor két személyi igazolványa lesz???egy német kint, egy magyar meg itthon?


annyira logikátlan

2014. júl. 4. 22:56
 6/26 A kérdező kommentje:

egy magyarnak bárhol legyen gyereke, az magyar lesz

egy németnek német


jelzem BÁRHOL

2014. júl. 4. 22:57
 7/26 A kérdező kommentje:

az anyakönyvvezetést akárhol kéri ki az ember a vérségi elv alapján a szülő állampolgárságát kapja a gyermek, nem adott országét.


de ok, látom én nem vagyok világos, nem tudom magam kifejezni, úgy néz ki, mindenkivel csak egymás mellett beszélünk

2014. júl. 4. 23:02
 8/26 A kérdező kommentje:

mind1

megkérdezem Németországot

2014. júl. 4. 23:17
 9/26 anonim ***** válasza:

Számomra az nem világos, hogy a gyerek most milyen állampolgársággal rendelkezik, és milyet szeretnél neki?

Német állampolgárságot még szülői, vérségi oknál fogva is csak úgy kaphat a gyerek, ha a magyarról lemond! Legalábbis 2012-ben engem Frankfurtban még így tájékoztattak! Állítólag a németek nem engedélyeznek kettős állampolgárságot, legalábbis az "alacsonyabb rendű" keleti népek számára nem. Az azért nekem sem világos, hogy hogyan létezhet akkor mondjuk német-amerikai vagy német-francia kettős állampolgárság.

2014. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

igen, volt ilyen, h le kell mondani a korábbiról, de már nincs


most szimplán szülők után kapja, német is elfogadta a kettős állampolgárságot, korábban még egy rakás feltételhez kötötte, már elég a vérség.



meg a válaszolók logikája alapján akkor amúgy at nem értem, hogy lesz valaki kettős állampolgár?

németben németnek számít majd a gyerek (ha megkapja) itthon meg magyarnak?

ezt magyarázom, és ez nem megy át az ügyintézőnek sem.

2014. júl. 5. 15:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!