Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek most?

Mit tegyek most?

Figyelt kérdés

Anyámat kidobta a nővérem a saját házából csak mert jogilag az ő nevén van. Anyukám most nálam lakik a 40-m2es lakásomban. Két hete felmondtam. 2 hónapja a párkapcsolatom is tönkre ment. Úgy érzem kezdek össze omlani... szeretem anyukámat de nem vele akarok élni hanem majd egy pasival, de így kinek fogok kelleni?? Se munkám, se párom, anyám velem él. Van ettől lejjebb? :(

Azt sem tudom mihez kezdjek, hol kezdjem, úgy érzem nincs megoldás ebből!!



2014. júl. 5. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor egyetlen megoldás, hogy kimész külföldre dolgozni! Anyukádnak is lesz hol laknia, meg neked is lesz pénzed, így magabiztos és önálló lehetsz. Pasik meg mindenhol vannak.
2014. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem akarok külföldön dolgozni :( és én menjek el a sajátomból? anno anyu azt mondta nekem ő nem vesz nekem lakást majd vegyen nekem a férjem. Nos én vettem magamnak, most ő szorult ide, (mondjuk önhibáján kívül) de azért ez gáz nem? Úgy érzem ki vagyok használva, ha ezt hagyom hosszú távon. Önz
2014. júl. 5. 22:29
 3/6 A kérdező kommentje:
Önző vagyok? - lemaradt
2014. júl. 5. 22:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Első lépésként mondjuk próbálj meg egy munkát szerezni. Nem baj, ha nem keresel vele olyan borzasztó nagy összeget - a lényeg, hogy meg lehessen élni belőle valahogy. Közben érdeklődj más, jobban fizető munkákért, kérd meg az ismerőseidet, hogy segítsenek keresni. Próbáld meg a minimumra venni a kiadásokat: 5 perces zuhany, extra figyelem a villany lekapcsolására, csap elzárására, stb. Ha van szabadidőd, akkor például ne kapcsold be a TV-t, menj el sétálni, futni, persze, ha nagyvárosban élsz akkor ez nem olyan könnyű és veszélytelen, akkor más szabadidős, kimozdulós, ne túl drága foglalkozást keress, így is megismerkedhetsz valakivel, aki még ki tudja, nagyon fontos lesz az életedben. A nővére nem tudom miért dobta ki, de egy idő után csak megenyhül, és visszaengedi. Esetleg próbálj meg vele beszélni, mégis csak a rokonod, hiába mérges anyukádra, ha elgondolkozik rajta, be fogja látni, hogy ezzel mekkora terhet helyezett rád.

A lényeg, hogy hiába kilátástalan a helyzet, NE OMOLJ ÖSSZE, próbálj erős maradni. Persze, tudom, könnyű mondani, de ha megadod magad, akkor onnan már csak lefele vezet az út... De erre ne is gondolj. Ahogy írtam, próbálj egy aránylag jól fizető munkát keresni, és a legkevesebbet pazarolni! Nem tudom, mennyit tudtam ezzel segíteni, remélem, egy keveset azért igen...

2014. júl. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezeket a biztató szavakat! Sajnos anyut biztosan nem engedi vissza, az a nő (nővérem) egy őrült. :(

Igen ez a legjobb megoldás, állást kell találnom mielőbb, különben tényleg jön a lefelé!

köszi még egyszer a hozzászólásokat!

2014. júl. 6. 07:47
 6/6 anonim ***** válasza:
nővéred* bocsánat, egy d lemaradt, csak most vettem észre. :) Egyébként, ha anyukád nem túl idős, ő is vállalhat valami kis munkát, akkor is, ha nagyon keveset fizet, de őszintén, még egy pár ezer forintos fizetésből is szépen kijön egy paprikás krumpli (kb. 500 Ft, kolbásszal 700-800 körül). :D
2014. júl. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!