Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Névváltoztatás = szakítás a...

Névváltoztatás = szakítás a múlttal?

Figyelt kérdés
Ha valaki már lassan két éve nem él otthon, azelőtt nagyon rossz kapcsolata volt a szüleivel, és ezért szeretné megváltoztatni, ti normálisnak tartanátok a dolgot? Teljesen értelmes felnőtt emberről van szó, de szereti hangsúlyozni, hogy ő mindent a maga erejéből ért el, és nem akar a szüleihez tartozni? Örökség, ilyesmi sem kell neki. Mit szólnátok hozzá?
2014. júl. 7. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen jogosnak tartom. Ha semmilyen szinten nem akarsz többé kötődni hozzájuk, akkor nyugodtan változtass.
2014. júl. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

A név az egy cimke. akkor érdemes nevet váltani, ha az nem hangzik túl jól. A szülőktöl való eltávolodás, akármilyen okból is nem helyes. Akármitis müveltek veled a szüleid amiért haragszol rájuk, okuk volt rá. buták vagy alkoholista az egyik vagy bármi ilyesmi, most hogy felismered mi a rossz bennük, ideje segitened nekik, mert csak így szabadulhatsz meg lelkiismeret furdalás nélkül tőlük (hosszutávon). mégha jogosnakis véled ezeknek az ellenkezőjét és lelépnél, tudd higy tesem leszel jobb náluk, ha nem vállalod fel a felelősséged a nem kedvelt rokonaid iránt.

"jobb mindent rendberakni"

2014. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szíve joga. Ha oka is van rá akkor meg miért is ne ha megteheti?
2014. júl. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

22:46...Én mondjuk nem szeretem az ideje segíteni nekik dumát. Ha egyik szülőd 2 évtizedig csak tönkreteszi az életed, akkor nem jó ötlet továbbra is "segíteni" őt ebben.


Főleg az alkoholizmus ilyen, ha a szülő a család, gyerekei helyett inkább a piát választja, és tönkretesz maga körül minden emberi kapcsolatot, akkor attól jobb minél távolabb lenni. Segíteni azon lehet, aki akarja is a segítséget, ha nem akarja, akkor csak magad teszed még jobban tönkre.


Én is gondolkoztam névváltoztatáson, mert apámmal sosem voltunk igazán jó viszonyba, anyám meg mindig mindent megtett értünk, és egy gesztus lenne, hogy az ő nevét veszem fel, és viszem tovább. Így nézve a kérdezőt is megértem.

2014. júl. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

meg lehet érteni, pl fel lehet venni egy olyan rokon nevét, akit kedvelsz, mint ahogy írták.


viszont a segítősdi rossz ötlet. mint ahogy írták, vannak, akiken nem lehet segíteni, mert enm is akarnak. ha nagyon segíteni akarsz valakin, inkább olyanokra költsd az időd, akik akarnak is változtatni.

pl beteg gyerekek, feltörekvő hajléktalanok, kínzott állatok, szegény tanulók.

2014. júl. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekem furcsa, és sanszosbak tartom, hogy ettől még bem fogja tudni helyrerakni magában a dolgokat (a lakótársam egyébként), ezért tettem fel a kérdést, a "lelki" oldala érdekelt.

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. júl. 8. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!