Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen szakács...

Ironhide12 kérdése:

Szerintetek milyen szakács Gordon Ramsay?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményetekre hogy milyennek tartjátok így képernyőn keresztül esetleg aki már járt valamelyik éttermében azoknak a véleményét kérem :D
2014. júl. 9. 23:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosan tud valamit. Nem lenne pofája így viselkedni (pl. Pokol konyhája) akármilyen tapló is lenne, ha nem lenne mögötte biztos tudás. Nagyon magabiztos minden szava, mikor szemrebbenés nélkül ordít valakivel mert íztelen a kaja, akkor teljes mértékben hisz az igazában és nem lehet megingatni. Legalább is én így látom, bár soha nem találkoztam vele. Ez hasonló mint a Dr.House... hatalmas bunkó, de nagyon tudja:) Elismerem őt és a főzőtudományát, de volt már rá példa mikor úgy gondoltam, hogy teljesen indokolatlanul vagy éppen megbocsáthatatlanul bánik az emberekkel. Néha sajnálom a műsorban szereplő versenyzőket, nagyon megalázó lehet nekik. Tudom, hogy ez egy verseny és "győzzön a legjobb", de Gordon Ramsay-nek ezekkel a műsorokkal a színvonal növelése, az ember igényeinek megemelése is a dolga, hogy az emberek ne egyenek meg minden szemetet és legyenek igényesek az ételeikre, maguk is tudjanak igényesen főzni. Mikor valakit leordít mert elcseszte a kaját az jár a fejemben, hogy miért nem segít, mutatja meg neki, hogy kell, ami tudom, hogy abszurd ötlet főleg így, hogy elviekben képzett, hozzáértő emberek, szakácsok versengenek... Én személy szerint Heston Blumenthal híve vagyok. Imádom, amit csinál. Bár ő nem szerepelt ilyen koncepciójú műsorban, mint Ramsay, lehet, hogy Blumenthalból is kijönne az állat... Bár, lehet, hogy ő már kicsit más kategória. Nekem fontos, hogy a kaja ne csak finom legyen, hanem jól is nézzen ki, lehet, hogy Heston Blumenthal ezt "túlzásba viszi", de nekem nagyon tetszik amit csinál. Én hiszek benne, hogy először meglátod az ételt és ekkor kívánod meg, megnyerőnek kell lennie ahhoz, hogy bele akarj harapni, az íze pedig "másodlagos". Otthon próbálkozom hasonlókkal, így is kiélhetem a művészi vágyaimat. Szeretem az aprólékos, sok erőt/ideget/figyelmet igénylő munkákat, amikre ránézek és az jut eszembe, hogy "az se normális, aki ezt csinálta".:) Heston Blumenthal számomra nem is tudom, hogy mit jelent...ő...egy zseni. Úgy kezeli a tányért mint egy vásznat, amit létrehoz az egy alkotás. Mint egy szobor vagy festmény. Nyilván nem ettől lesz jó minőségű, finom az étel, nincsenek ekkora elvárásaim a kajával szemben, egy műanyag dobozból is megeszem raviolit, nem erről van szó. Egyszerűen csak lenyűgöz, tisztelem őt emiatt és....nem tudom elmondani, ő a példaképem.
2014. júl. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én is bevettem az elején a "show"-t. Aztán olvastam jó pár cikket. Sajnos csak jól megtervezett cucc az egész, az említett éttermek közül pl. néhány jcsődbement. Emberileg meg elég féreg állítólag.
2014. júl. 10. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 bumbi02 ***** válasza:

"Mikor valakit leordít mert elcseszte a kaját az jár a fejemben, hogy miért nem segít, mutatja meg neki, hogy kell, ami tudom, hogy abszurd ötlet főleg így, hogy elviekben képzett, hozzáértő emberek, szakácsok versengenek"


Azért ordít, mert ordítani kell. Nagyon jól visszaadja - kis túlzással - azt, ami egy pörgős, stresszes konyhán megy. Sokszor ilyen munkát kell elképzelni amögött, mikor az ember egy fine dining étteremben ülve azt látja, hogy 120 fő időben kapja meg a rendelését, és minden passzol.

A konyhában nincs arra idő, hogy a séf odamenjen a tálalótól, hogy jaj hát te, ezt nem így kell, gyere mutatom. Arra van idő, hogy lecses*ze érte keményen, kiborítsa, és újat kérjen. Aztán normális hangvétellel később, mikor vége van a stressznek, meg lehet beszélni. De ha mindenkit babusgatnának, sose kapnák magukat össze. Persze ami a Hell's Kitchenben van, az már kicsit talán túlzott, bár amiket láttam, azok alapján én meló közben hazaküldtem volna már a felét.



Az utolsóra reagálva: Nem hinném hogy amiatt, mert pár étterme nem működött jól, az egész Gordon Ramsay Holdingot leírhatnánk. Vállalkozók ők is - az apósával, Chrissel -. Sokszor előfordult velük, hogy belevágtak egy olyan étterembe, amire később rájöttek, hogy nem volt jó ötlet. De a szakmai tudását mindenképp fémjelezi, hogy az éttermei 13 Michelin csillagot kaptak összesen, ő maga pedig 3 Michelin csillagos séf - mint pl Blumenthal- . Példának okáért a Royal Hospital Road a világ 13. legjobb étterme... Azok szokták szakmailag támadni, akik látták a HEll's Kitchent, de azt akarják beállítani róla, hogy az az egész csak egy showműsor, és igazából egy sz*r ember, miközben az apósával olyan étterem birodalmat építettek fel, hogy azt bárki megirigyelné. Persze, ebben voltak bukások is, de nem az jellemzi.



Valaki itt írta Blumenthalt. Életemben egyszer be akarok kerülni a Fat Duck-ba, bár ő már elég erősen vegyíti a mikrobiológiát-kémiát és a gasztronómiát!:) Ennek ellenére zseniális szakács.

2014. júl. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

2010-ben, Londonban, a Pétrusban volt szerencsèm enni. Meghívásom volt, így a ceh nem az én zsebemre ment, ami nagy szerencee, mert iszonyú drága hely. Az étterem európai szemmel elég furcsa, de az ételek káprázatosak.

Ramsay kemény ember, de ettől sikeres. A képernyőn, amit látunk, abban azért van show elem rendesen. Az azonban kétségtelen, hogy a konyhában és az üzleti életben kőkemény. Aki ilyen világban ismerős, az tudja, hogy másként nem is lehet fennmaradni.

2014. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 bumbi02 ***** válasza:
Utolsó! Pont ott dolgozom!:)
2015. jan. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ti mind az USA Hell's Kitchen-t meg Kitchen Nightmares-t néztétek :) Nézzetek bele egyszer a UK verzióba :) Sokkal békésebb, és nem ordít ennyit, az USA verzió túl van dramatizálva. Egyébként ismerek egy szakácsot akinek volt szerencséje vele dolgozni és ő azt mondta, hogy iszonyatosan tisztelettudó ember és közel sem olyan, mint a Hell's Kitchen-ben (nézzetek bele esetleg még a The F Word-be, ott teljesen máshogy viselkedik, mint ezekben a megrendezett műsorokban :) )
2016. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!