Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nincs önbizal...

Mit csináljak ha nincs önbizalmam? Mások szerint szép vagyok, mégis azt gondolom hogy engem egy fiú sem tud szeretni L/21

Figyelt kérdés
2014. júl. 16. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Próbálkoz meg a lányokkal. Ha fiúk nem szeretnek akkor a lányoknál még lehet esélyed. Vagy ha ez sem jön be vegyél egy kutyát.
2014. júl. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szépségnek nem sok köze a van a szerethetőséghez + ha mások szerint szép vagy, akkor is legrosszabb esetben átlagosan nézel ki, ami bőven jó, nem kell mindenkinek a tökéletes szépségre törekednie. Szeretni akkor tud valaki téged, ha azt látja rajtad, hogy nem sajnálod, sajnáltatod magad egyfolytában, elfogadod, hogy olyan vagy, amilyen és mersz úgy viselkedni, beszélni, cselekedni, ahogy szeretnél, vagy, hogy még elcsépeltebb legyek: mersz önmagad lenni.
2014. júl. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves, mosolygós vagyok, nem értem mi lehet a probléma.
2014. júl. 16. 10:54
 4/6 yuda ***** válasza:

Önbizalom hiány alapvetően a szülők elfogadásából, illetve éppen hiányából fakad.

Ha a szüleid nem szerettek eléggé, és ezt nem mutatták ki. Nem mondták sokszor, hogy szeretnek, kevés dicséretet kaptál, ölelést 5 évente....ezek amik önbizalom hiányhoz vezetnek alapvetően. A szülői szeretet kifejezései.


Másik ok a társasági, iskolai, baráti kör általi traumák.

Lenézően viselkedtek veled, sok negatív kritika, beszólások...stb.


Ezeken rágd át magad, mert az ok felderítése, megismerése nélkül senki nem lesz varázsütésre egészséges önbizalmú. Nem segít semmi tanács, sem tréning. Ezt nem lehet kikerülni.

Okok konkrét feltárása -majd utána elindul egy lelki gyógyulás.


Rendkívül fontos és elengedhetetlen a megbocsátás. A téged megbántóknak bocsáss meg és ezt jó, ha kimondod hangosan is.

Nem kell feltétlen, azonnali érzelmi reakció ehhez, hanem egy határozott, akarati döntés.


Ha ezeket megtetted, utána lassanként ellen tudsz állni és elkezdenek behegedni a régi sebek.


Egyébiránt a szépség elég relatív. Nekem egészen más emberek tetszenek, mint neked és a harmadiknak.

Azok közé tartozom ráadásul, akinek kevés egy csinos pofi, vagy jó alak. Számomra a személyiség kellemes kisugárzása fontosabb.

Ehhez kell, amit eddig leírtam, az egészséges önbizalom. Az megszépíti az embert, feldobja.


Önbizalom alapja, ahogy írtam a szeretet.

Ez magadra is érvényes.

Nem élhetsz mások által rádvetített elvetettségben.

Nem határozhatja meg a múltad a jelenedet.

Magadat kell elfogadnod és szeretned úgy ahogy vagy, különben lőttek az önbizalomnak.

2014. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A szüleim soha nem dicsértek meg semmiért hiába csináltam akár jót is. Ráadásul az iskolában is mindig gúnyolódtak rajtam, de nem a kinézetem miatt, ha nem mert csendesebb vagyok, mindig jó kislány voltam aki soha nem cigizett, ivott mint a vele egykorúak.
2014. júl. 16. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne gondold, hogy egyetlen fiú sem tud szeretni, lehet, hogy tetszel valakinek, csak nem meri kimutatni.

Olyan dolgot kell ilyenkor csinálni, amiben sikeres lehetsz,

bármi is lehet az.

Tanulsz még vagy dolgozol?

2014. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!