Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek akiknek facebook-o...

Szerintetek akiknek facebook-on 8-900 meg 1000 ismerőse van abból hány embert ismer valójában?

Figyelt kérdés
Én nem hiszem el, hogy mindegyiket ismeri mert az lehetetlen főleg ha 1000 meg afelett van az ismerősei száma.
2014. júl. 17. 21:21
 1/9 DirectionerGirl69 válasza:
Kb csak a felét ismerheti úgy hogy nem csak egyszer ráírt az meg vissza :D
2014. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Simán
2014. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én az összesen ismerem :D de azért mert 3 helyen tanultam eddig :DD (ált isk, gimi, egyetem)
2014. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Legtöbb ismerőse pl abból van hogy !látásból! ismeri az illetőt. Nem is beszélt vele egy szót sem mégis. BIZTOS vannak kivételek de szerintem:


Durván 500-al beszélt már pár szót életében.

De kb a negyedét ha ismeri is

és nagyon kis résszel van igazán jó kapcsolatban.


Én pl. azt nem értem hogy sokszor olyan emberek ismerősnek jelölnek akik vagy az ország túlsó részében vagy pedig másik országban, !kontinensen! élnek :D


sokak simán visszajelölnek ilyen embereket is


meg vannak 'ismerős szám vadászok' is azért :D

2014. júl. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyszer olvastam, hogy max. 150 olyan ember van általában egy ember környezetében, akikkel így vagy úgy (személyesen, telefon, e-mail, stb.), de tényleg tartják, azaz van valós kapcsolat. Ez reális, de hogy mind a 999+1-et ismerje, az kizárt. Sokan olyanokat is bejelölnek, akikkel csak fél szót beszéltek: szerintem azt nem lehet ismerősnek nevezni.
2014. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem olyan 900körül van, ebből szerintem 200al nem beszéltem csak tudjuk egymásról kik vagyunk. Viszont a maradékkal tényleg minimum beszéltem személyesen, csak lehet, hogy régen, mert 5iskolába jártam míg eljutottam az érettségiig, most meg egyetem. Barátomnak 1200ismerőse van és szerintem max 50 olyan van, akivel soha nem beszélt. Létezik ilyen.

20L

2014. júl. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szallito cegnel vagyok, 850 ismim kb, 900 tel szam, bar van akit nem ismerek (o vszinu ismer, csak nem emlekszek ra :/ ) de ha itt mindenki bejelolne akivel beszeltem is siman lenne 2000.
2014. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ha a tini p**ákat nézzük, akkor max. 10-15 akivel rendszeresen beszél, 100 akivel beszélt, vagy 200, 500-600 (sem) akit látásból ismer, a többi meg csak van, mert jó pasik/csajok meg ilyenek.
2014. júl. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki bejelöli az óvodától kezdve, az általános iskolán át, a gimnáziumon keresztül az egyetemig, kit ismer, az általában elég sok embert jelent. A szám reális, ám de ezek nem barátok, hanem ismerősök! Jól írta az egyik válaszoló, hogy az ember szociális (és memória kapacitása, hogy követni tudja jól a másik életét), körülbelül 124 körül van (kicsivel kevesebb mint 150, de olvastam már 117-t is). Ezt szerintem osszuk még el kettővel, akivel valóban beszélő viszonyban van, azt még negyedeljük, akikkel szorosabban van, és legyen mondjuk 5-6 igaz barátja (de ezzel is sokat mondtam), akikkel hetente/naponta találkozik + család. A többi rongyrázásra van felvéve általában, illetve amíg iskolába jár (később ha fontosabb ember lesz, és gyorsan kell elérnie valakit, akkor jól jöhet, az ilyenek általában sok embert ismernek, pl. cégvezetők, szerkesztők, elnökök, főnökök).

Szóval a reális kép, semmivel sem különbek annál, mint akinek nincs annyi bejelölve. Igazából én nem is értettem soha, miért jó ennyi embert bejelölgetni, mert számomra információs zavart okozna, ha valakit elakarok érni, továbbá nem értem miért kéne bejelölnöm azt, akivel két szót váltottam, vagy miért lenne igazán kíváncsi, hol voltam nyaralni...

Sok ember már tudatában sincs annak az embertömegnek, akik látják az üzenőfalát, és kiraknak hülye selfie képeket, fiatalabb részegen pózolnak, amit aztán az osztályfőnök is megnéz...nem azzal van a gond, hogy részeg, attól lehet hétköznap pedáns tanuló, de ezek a határelmosódások, és az intim szféra feszegetése, nem tesz jót előbb utóbb, mivel a facebook csak egy töredék mindeni életéből, és sok konfliktus forrása, és félreértések, előítéletek meleg ágya...

2014. júl. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!